Autor Zpráva
torpides
Profil
Cafte, pisem 1x, ale vasu debatu sledujem uz dlhsie. Bol by som strasne rad ak by mi niekto z Vas vedel vysvetlit co sa deje. Nie som odbornik a ani programator iba prevadzkujem komercne zamerany web, ktory bol spusteny zaciatkom roka. Pri poslednom udelovani PR som dostal PR3. Web je "optimalizovany" asi na 15 klucovych slov a na jedno som sa v Googli dostal az na 1 stranu ( resp. kolisalo to od 9-11 miesto), a stale to bolo lepsie. Ale predvcerom pobede som zistil, ze server sa prepadol az na 31 stranu ( z nicoho nic). Vecer dokonca na toto klucove slovo ho Google vobec nezaindexoval, a o par minut na to bol opat na 11 mieste. Vcera pocas dna ked som to tak sledoval, tak striedavo sa moj veb zobrazoval na 11 mieste a po vypnuti a znovu nahodeni Googla tam nebol. To sa dialo pocas celeho dna, a teraz je moj veb na 21 strane. Tak isto som zaregistroval pokles z prvej pozicie na tretiu ked zadam klucove slovo zhodne s domenou( ale to sa nemeni to uz tak ostalo, aj ked stale bolo na 1 mieste). Neviem co sa deje, a nemozem sa zbavit pocitu ako keby mi Google nieco chcel naznacit. Nepovolene praktiky nepouzivam! Iba som vyskusal 1 vec: niekde som cital ze je vhodne k popisom obrazkov pridavat klucove slova. A to som aj urobil, na hl. stranke je asi 90 obrazkov / si to loga partnerov/ a tie loga som nazval napr. nazov fy, a 2-4 klucove slova. Klucove slova , ktore som pouzival nie su zhodne s keywords v hlavicke. Myslite si ze by toto malo za nasledok, ze sa Google sprava tak ako sa sprava? Vopred dakujem za rady
Vladosik
Profil
torpides
Urcite sem ale hod odkaz na ty stranky.
Radek Nový
Profil *
Přeji hezký den
Nevím jestlo to má s tím souvislost, již asi tři dny pozoruji u některých stránek (svých i cizích), že GPR z různých datacenter hlásí nesmyslná čísla. Jeden den mají GPR-4 druhý den nulu , další den třeba 3 . Kdyby nebyl update ranku před nedávnem, myslel bych si že právě probíhá.....
Brunox
Profil *
Zdravim.

PR uz velmi dlhu dobu nema az taky vlpyv na to ci bude odkaz prvy alebo nie....PR 2 stranka moze mat aj dlhodobo lepsie listingy ako napr. stranka s PR 4 alebo 5.

Urcite by som si skontroloval ci na moju stranku nelinkuje nejaka stranka ktoru google nezacashoval, to je dolezite...
a co sa tyka toho ALT textu na obrazkoch - tak to je v pohode, to by som nedaval prec....

S pozdravom

Brunox
torpides
Profil
Uz viem co sa stalo, teraz ked sa web naplna firmami, pribuda slov a hlavne hustota slov, tak sa mi stranky zacali optimalizovat na ine slova. Teraz ma Google najde napr. na slovo kraj, reg. a podobne somariny:)). Este k tomu linku, nechcem tu udavat link, pretoze web je komercny a nechcem si robit negativnu reklamu, nehnevajte sa.
Vladosik
Profil
torpides
Negativní reklamu, že sem umístíte odkaz? To tedy nevím proč...
Jinak tím že jsme neměli odkaz jste viděl, že jsme vám nemohli odpovědět a proto jste nedostal pořádnou odpověď. Něměli jsme z čeho čerpat...
Yuhů
Profil
Reaguji na původní dotaz:

Takovéto poklesy v Google jsou naprosto normální. Pokud je doména mladá (pár měsíců), může jít o Sandbox. Sandbox po měsíci nebo dvou mizí a vše se vrací do normálu. Sandbox lze zjistit tak, že na různých datacentrech jsou výsledky domény na výrazně jiných místech.

Jestliže jsou stránky staré několik týdnů, mohly být dobré pozice následkem efektu Everflux. Normálními pozicemi jsou v tom případě ty horší výsledky.



OT: pokud píšete slovensky, používejte prosím háčky a čárky. Slovensky hovořím plynně, čtu slovenské knihy, ale slovenštinu bez diakritiky čtu zhruba stejně špatně jako třeba španělštinu a mnohem hůř než angličtinu. Díky za pochopení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0