Autor Zpráva
Coudak
Profil *
Mam takový problém,
nedávno jsem spustil nový web a po týdnu provozu mě google vyhodil z SERP.

Pěkně od začátku:
Za 2-3 dny po spuštění se začaly objevovat moje stránky ve výsledcích vyhledavaní google, návštěvnost začala postupně narůstat 5, 10, 20 lidí deně... tímhle tempem to celkem rychle stoupalo dál na 50, 100, 200 lidí za den... byl jsem úplně unešen z "exponenciální" návštěvnosti 200 lidí za den po týdnu provozu!

Ale pak to přišlo! Další den vůbec nic! Google mě šoupl na SERP z 2-3. pozice asi tak o 600-700 míst dozadu a na některá slova úplně vyřadil. A tak už to je přes dva týdny. Teď ke mě chodí pár lidí jen přes vyhledávání obrázků (díky bohu že mám u každého článku aspoň jeden).

Články a klíčová slova mám dost optimalizované, klíčová slova se vyskytují v titulku, H2, H3, anchorech, URL, meta-Keywords, meta-description, ALTech obrázků, a několíkrát v textu článku zvýrazněné STRONGem nebo EM. Přičemž celý článek a klíčová slova jsou související - žádné black-hat výkřiky do tmy.

Píšu o tématech, které nemají moc velkou konkurenci, přesto se ale v SERP umisťuji v... vlastně neumisťuji vubec :( Místo mě tam jsou stránky, na kterých se slovo vyskytuje např. jen jednou v komentáři nějakého zběsilého návštěvníka a nijak dál s daným tématem stránka ani web nesouvisí. A můj optimalizovaný článek přímo na toto slovo/frázy nikde :(

Google bot můj web navštěvuje každý den a indexuje nové články, dnes jich mám zaindexováno cca 500 stránek. Web aktualizuji 3x deně, přesto ale výsledky mého úsilí nikde...

Dělám něco špatně? Prosím pomoc!
Lexter
Profil
Nevím jestli něco děláš špatně, protože nemám ponětí o stránkách, které jsou předmětem diskuse.

Ale ze zkušenosti vím, že vyhledávače zařazují nové stránky na přední místa. Co já vím, třeba kvůli uslintaným webmasterům nebo aby ukázali jak je jejich vyhledávač žůžo. Pak na nějaký čas spadnou zase dolů. A pak už jen záleží na tvé bojovnosti a schopnostech. A taky na čase. Buď trpělivý.

Hezký večer ;)
Marek Prokop
Profil
Popisovaná situace mi připadá normální. Chce to čas a zpětné odkazy.
Plaváček
Profil
Coudak

Jen pro doplnění, zmíněnému se říká efekt Everflux a je to běžná záležitost. Čas a kvalitní zpětné odkazy to spraví.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0