Autor Zpráva
ajvn
Profil *
Můžete mi poradit jak velký vliv na umístění v katalozích v ČR má použití národní nebo nadnárodní domény? čili jestli je velký rozdíl mezi stejně optimalizovanými weby s .cz nebo .comem nebo .infem?
mat
Profil
asi by ti spíš poradil Yuhů, ale obecně snad platí (nebo ještě nedávno platilo), že Seznam.cz automaticky přiřazoval doménám nadnárodním nižší váhu než doméně .cz - jak je to po nasazení nového fulltextu s Seznamu nevím...

jen bych dodal, že pokud hodláš provozovat nějaký komerční projekt, zvol rozhodně .cz, působí to (alespoň na mě) důvěryhodněji, když jsou české stránky na .cz...
meca
Profil
působí to (alespoň na mě) důvěryhodněji > No hlavně, když si BFU náhodou zapamatují doménové jméno (či jak se tomu nadává), tak tam automaticky dávaj .cz, takže můžeš přijít o dost návštěvníků...
ajvn
Profil *
O důvěryhodnosti není co řešit, taky na mě působí divně adresa firmy ložiska.com ze sousední vesnice - je na tom vidět snaha ušetřit za každou cenu :-) Spíš mě jde o praktické zkušenosti a porovnání. Taky počítám že BFU si to najde v Seznamu a se jménem domény se trápit nebude.
Radek Karban
Profil *
v ČR pouzivejte zasadne .cz domenu, jelikoz byva snadjeji indexovana Jyxem a Seznamem.
V seznamu (alespon v tom starem) mela cz domena plusove body, aspon tak mi to jedna pani otamtud rekla..

Radek Karban za WebDesign-Reklama.cz
ajvn
Profil *
a není tohle reklama na webdizajn-reklamu??? :-)
Yuhů
Profil
Ve starem Seznamu byly cz domény zvýhodněny. V novém už nejsou.

Nevím, jestli to je zrovna reklama na webdesign-reklama.cz, když Radek Karban poskytuje tak nepřesnou informaci.

Takže kritérium je následující:

Pokud chcete mít doménu, u které budete její jméno používat jako součást firemního brandu (stylu), tak rozhodně jděte do *.cz domény, jinak je to jedno. Myslete spíš na uživatele.

Vyhledávačům je to každopádně ukradené -- v Seznamu je cz, com a info a spol. nastejno. Do Jyxa stačí poslat *.com doménu do přidávacího formuláře. O Google ani nemluvím.
Pavel Grym
Profil *
Pro české záležitosti jsou určitě lepší domény .cz, bohužel si to uvědomují i někteří spekulanti, takže často nezbývá než použít nějakou nadnárodní doménu.

2Radek Karban
koukal jsem na jeho nabídku a připadá mi to jako prodávání vzduchu. To co tam nabízejí jde dosáhnout zdarma a mnohem rychleji. No asi jsou lidé kteří ocení služby na stříbrném podnosu :)
Kajman
Profil *
Myslím, že google hledí k doméně prvního řádu. Tipoval bych to podle toho, že vyhledávání s různě nastaveným prostředím je různé. Pro vyhledávání v angličtině se mi jeví lepší .com pro vyhledávání na googlu s nastavenou češtinou pak .cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0