Autor Zpráva
Ladza
Profil
Jde ke stránce přidat ješte doprovodný text, který se na stránce nezobrazuje(text by našel google, ale na stránce by vlastně nebyl vepsán v html)? Třeba nějak udělat veškerý text k url v xml a podobně? Napdlo mě, že bych mohl třeba schovat text, který potřebuji za obrázky, ale není to nejlepší řešení.Děkuji moc za rady
Railbot
Profil
To zavání penalizací za skrytý text.
Miloš
Profil
Pomocí CSS, a to třeba visibility:hidden (bude tam, ale nebude vidět), display:none (nebude tam), position:absolute společně s z-index: -1 (text bude o vrstvu níž , neboli bude přikrytý)
ale jak píše Railbot: To zavání penazlizací za skrytý text.
Ladza
Profil
To právě nechci...není v tom vůbec špatný úmysl..rpto bych spíš..jak mám udělat, aby si roboti všímali xml....? Nechi site map(pokud se nepletu a josu zde jen napsané veškeré url webu), ale chci xml-kde bude url stránky, text(který se na stránce načte z toho xml) ato je vše...ale aby to roboti indexovali....jde to?Díky moc
djlj
Profil
Tak ho napiš do description, ne?
Railbot
Profil
Podsouvat robotům text, který nemohou uživatelé vidět, je zakázaná technika a snad téměř jistá penalizace. Krmit robora nějakým xml souborem je hovadina. Využij dostupné a klasické prostředky. Jak už bylo řečeno, tak například description (popis konkrétní stránky), ten je pro vyhledávače i pro uživatele přínosem.
Ladza
Profil
To není krmení...je to třeba text v obrázku...a já ho potřebuju dát robotovi...za to snad penalizace není ne?
Railbot
Profil
Ladza
To nemůže být jako alt nebo nějaký klasický text pod tím? Neznám ten konkrétní příklad, tak bych nerad radil blbosti.
Ladza
Profil
Zkus brát "obrázek" jako příklad...prostě zdroj dat bude xml...a chci vědět jeslt to umí robot sežrat. Ten text potom bude zobrazen, ale ne jako text. Mě se to nechce moc rozpitvávat, ale rozhodně to není nic, co bych chtěl zneužíta nedejbože vysloužit si penalizaci.
Joker
Profil
je to třeba text v obrázku
Od toho je atribut "alt"
No a podobné alternativy existují k většině dalších prvků, které roboti nedokáží přečíst. Mimochodem, takové alternativy by dokonce měly být dostupné přímo jako HTML.
Informace by měly být textové a netextové by měly mít textovou alternativu. Pokud je třeba stránka ve Flashi, měla by mít i HTML variantu.
Ladza
Profil
Jenež, kdybys te stránce ve flashi dal html variantu, tak by to vždy našlo jen tu html variantu, já chchi najít variantu flashovou....
Joker
Profil
Ladza
Flashovou variantu to každopádně nenajde, protože vyhledávače (zatím?) neumějí indexovat obsah Flashe. Alespoň jsem takový vyhledávač ještě neviděl.
Lexter
Profil
Joker

No pokud vím, tak google se o to zatím docela úspěšně pokouší, někde jsem o tom četl článek, bohužel už nevím kde.
Joker
Profil
Lexter
To jsem sice taky četl, ale co jsem zkoušel vzít nějakou stránku ve Flashi a potom tu stránku vyhledat v Google podle výrazů uvnitř toho Flashe, tak ani ťuk.
Lexter
Profil
Joker

Pravda, že jsou teprve na počáku.
Ladza
Profil
Ale jde to jinou metodou...přes xml...viz. http://labs.blitzagency.com/?p=171
Timy
Profil
Joker
Ono záleží na tom, jak je ten text ve flashi uložen. Pokud je jako statický text, je to defacto bráno jako obrázek, což Google indexovat nemůže. Pokud ten text uložíš jako dynamický, Google už se k němu dostane. http://www.google.com/search?q=filetype%3Aswf
Ladza
Profil
A bude jej normálně indexovat?Jako text psaný v html?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0