Autor Zpráva
Shadowwolf
Profil
1) Protože každé zhruba desáté téma obsahuje tenhle dotaz, tak se mi do hlavy vloudila šílená myšlenka. Říkáte většinou, že vyhledávače nedělají rozdíl mezi slovo1-slovo2.tld a slovo1slovo2.tld

2) Nechci diskutovat jestli klíčové slovo v doméně má význam nebo nikoli, mám na to svůj názor a vyvracet ho nechci. Rovněž nemá smysl diskutovat o zapamatovatelnosti pro uživatele.

Otázka zní: je-li pravdivý bod 1), bude pro vyhledávač rovněž identické slovo.tld a s-l-o-v-o.tld
Railbot
Profil
Alespoň pro Google je neco-neco dvě slova a neconeco slovo jedno.
Shadowwolf
Profil
hledej noveslovo
marsimx
Profil
Tento problém mě docela zajímá. Je to velká handicap třeba v seznam.cz, když máte doménu autoshop.cz namísto auto-shop.cz. Hodně lidí tvrdí, že seznam slova bez pomlčky nerozlišuje a bere je jako jedno slovo dohromady. V tomto případě by to pro SEO byla značná nevýhoda oproti pomlčkovým doménám.

Jaký na to máte názor? Je to u google.cz stejné?
Shadowwolf
Profil
Je to úplně jinak, u seznamu stačí třikrát denně klečet na kolenou a opakovat Sezname, Sezname, otevři se po dobu 10 minut a úspěch je zaručen.
Petra
Profil
K pomlčkám v doméně na Seznamu se vyjádřil programátor fulltextu Seznamu tu: http://seo.nawebu.cz/200706/0148.html
marsimx
Profil
Petra
Vyjádřit se vyjádřil, ale jak hledám, tak hledám a pořád vidím, že domény s klíčovým slovem i přes to, že mají nízký S-rank se většinou umísťují na přední pozice fulltextu na seznam.cz a za sebou samozřejmě nechávají sebevychytanější weby s vysokým S-rankem, ale s doménou, která neobsahuje klíčové slovo.

Tak mi to někdo vysvětlete polopatě. Jsou 2 skupiny lidí, kteří radí to nebo ono, ale kde je pravda?

Co využívat verzi s i bez pomlčky. Verzi s pomlčkou a klíčovými slovy (asi?) pro seznam (googlu by pomlčka neměla dělat problémy) a verzi bez pomlčky používat pro image nově vznikající značky (reklama v časopisech, bannery - odkazovaly by ale na verzi s pomlčkou apod.).

Co myslíte, je to kravina? Podle mě je jedno jaká doména bude zobrazená ve vyhledávači, když to pomůže k předním pozicím (většina zákazníků příjde z vyhledávačů). No a ti kteří příjdou normálně a chytnou se na verzi bez pomlčky budou přesměrováni a nic nepoznají, protože i dejme tomu obchod bude propagovat verzi bez pomlčky.
Marek Prokop
Profil
Zaktualizoval jsem příslušnou položku v FAQ, takže doufám, že se zde už podobné dotazy nebudou opakovat stále dokola.

http://vyhledavace.info/seo-faq/22/slova-v-domene
marsimx
Profil
Marek Prokop
Suoer. Díky.
Shadowwolf
Profil
Marek Prokop: Promiň, ale původní dotaz je na jpw myslím poprvé. Nesměřuje k tomu jestli vyhledávače jsou schopny slova oddělit, ale naopak spojit. Vím, že je to v podstatě nesmyslná záležitost a že www.p-r-a-h-a.cz vypadá divně. Na druhou stranu to lidské oko bez problémů přečte a takovéhle domény jsou bez problémů volné. Kdežto www.praha.cz koupíš dost těžko.
Marek Prokop
Profil
Shadowwolfe, původní otázka je podmíněna pravdivostí bodu jedna, ve kterém se píše:

Říkáte většinou, že vyhledávače nedělají rozdíl mezi slovo1-slovo2.tld a slovo1slovo2.tld

Toto tvrzení ale pravdivé není, takže jsem předpokládal, že tím otázka ztrácí smysl.

Pokud otázka měla správně znít, zda vyhledavač najde na dotaz praha určitou stránku jen proto, že se nachází v doméně pra-ha.cz, jde to v každém vyhledavači snadno vyzkoušet. Já jsem přesvědčen, že nenajde, ale nezkoušel jsem to.
Shadowwolf
Profil
OK, díky
unipow
Profil
Ahoj,

Marku, asi nemas pravdu, seznam umi rozlisit slova spojena v url
http://search.seznam.cz/searchScreen?q=ubytov%C3%A1n%C3%AD+v+chorvatsk u takze finalne je to asi jedno, jestli spojena, nebo ne.
unipow
Profil
Shadowwolf

takze seznam umi rozlisit slova spojena v jedno, ale samzrejmeje neumi rozdelit jedno spojene ve vice http://search.seznam.cz/searchScreen?q=ubytov%C3%A1n%C3%ADvchorvatsku

Ovsem.. pokud si pamatuju, co tady psal Yuhu, tak to ma pro SEO pramaly vyznam, ba naopak, vyjadril se, ze zadny.
Marek Prokop
Profil
unipow: Přesně tak je to ve FAQ napsané.
Timy
Profil
Marek Prokop
Jen detail, Marku, máš tam překlep: "Obsahuje-li dménové jméno více slov"
Marek Prokop
Profil
Díky, Timy, opraveno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0