« 1 2 »
Autor Zpráva
Tomáš Hanus
Profil
Mam takovy dotaz, z hlediska vyhledavani ve vyhledavacich na vytvoreni domeny, pokud musim rozdelit dve slova, mam to udelat pomoci:
spojky (necoaneco.cz)
- (neco-neco.cz)

nebo radsi zvolit takovy nazev, aby mi tato starost odpadla, i kdyz standardni domeny nejvyssiho radu jsou jiz pryc a musel bych pouzit treba neco takoveho (neco.it) i kdyz to s italii nema nic spolecneho?

S tim je take mozne uvest dotaz, zda vyhledavace (treba google) prepnut do rozhrani Ceska republika nejak vyhodnocuje domenu nejvyssiho radu. Napr. vyhledavam internet, jsem prepnut na Ceska republika a google uprednostni cz, i kdyz treba existuje i eu atd.

Dekuji.
djlj
Profil
Tomáš Hanus
Tys snad někdy viděl českou doménu s _?
Plaváček
Profil
Tomáš Hanus

Z hlediska vyhledávání ve vyhledávačích je celý dotaz irelevantní, protože vyhledávače jsou tak hloupé, že je zajímá výhradně vlastní obsah stráhky. Doménový název s podtržítkem odporuje všem pravidlům a nelze ho ani registrovat. Pomlčka je o fous lepší, ale názory se různí. I bez pomlčky to bude dobré, pokud název má svou logiku. Zvolit si ale správný název domény je pěkná fuška a většinou je SEO to poslední, co bych řešil.

Google si upřednostní co chce a záleží na tom, v jakém jazyku je stránka vyrobena. Na doménu nebo její koncovku zvysoka kašle.

P.S. Dělám to nerad, ale už mi to leze na nervy. Píše se STANDARDNÍ a učí se to, pokud vím, ve čtvrtém ročníku základní školy.
Tomáš Hanus
Profil
promin ja se prepsal :) diky, edit
Plaváček
Profil
Tomáš Hanus

Přijmi omluvu , já už svůj příspěvek díky antispamovým pravidlům editovat nemohu :)
Tomáš Hanus
Profil
Plaváček
to bylo na djlj ale i tak jsem si opravil to sluvko skarede :)
Tomáš Hanus
Profil
Plaváček
preferujes tedy bez pomlcky nez s pomlckou? nebo radsi neco.xx misto neco-neco.cz?
jinak myslim, ze na domene zavisi a hodne, kdyz das hledat treba hanus, na prvnim miste budes mit domenu hanus.cz i kdyby jsi "skoro" nechtel, ber to s rezervou
Plaváček
Profil
Tomáš Hanus

Pokud chceš znát můj názor, bez znalosti konkrétního zadání webového projektu nemohu sloužit. Ale patřím k těm, kteří u víceslovných názvů preferují pomlčku. Přijde mi to logičtější.

na domene zavisi a hodne, kdyz das hledat treba hanus, na prvnim miste budes mit domenu hanus.cz

Zkus zadat v Google "webdesign" a těžko tam najdeš Plaváček.

Doménové jméno je jenom jméno. Obsah dělá web. Smiř se s tím a vyprdni se na SEO. Prostě udělej dobrý web na jakémkoliv názvu.
Keilew
Profil
Souhlasím s Plaváčkem. Pokud je název víceslovný, pomlčka ho rozdělí do více zrakem oddělitelných slov. Si to zkus:
www.tojealepeknyweb.cz a www.to-je-ale-pekny-web.cz.
To si lépe přečteš a v krajním případě i zapamatuješ?
Tomáš Hanus
Profil
Keilew
to vim, ale neodpovedel jsi mi na to, zda je lepci bez pomlcky nebo s pomlcou. O to, zda se me to lepe cte asi tak moc nejde ne? Jedna se striktne o jednu pomlcku, o cem uvazuji.
djlj
Profil
Jak jsem už psal tady: Mě třeba děsně otravuje, když musím do adresy psát pomlčku (často se překlepnu, a dám tam třeba tečku). Mám rád krátké výstižné adresy, které rychle napíšu.

A myslím, že svátečním internetistům, kteří si adresu přečtou třeba v novinách, se už tuplem nechce hledat, kde na klávesnici je pomlčka.
Plaváček
Profil
djlj

Sváteční internetisté, stejně jako moje žena, napíší do políčka vyhledávání na Seznamu toto - www.seznam.cz . Jestli bude v doméně pomlčka nebo ne, je šumák. Věřte mi. Ale když už tam má být, je to lepší. Prostě se to líp čte. A jsme jenom lidi.
Tomáš Hanus
Profil
djlj
takze radsi neconeco.cz nez neco.xx? :)
Tomáš Hanus
Profil
Plaváček
takze radsi pomlcka? asi ji tam dam
djlj
Profil
Plaváček
Mám na mysli případ, kdy náhodou nevyhledávají na Seznamu Seznam, ale píší rovnou adresu stránky, kterou viděli třeba v reklamě.

Tomáš Hanus
Tady bych určitě zvolil cz, aby nedocházelo k nedorozuměním — třeba za .info plno lidí strká ještě .cz.
Plaváček
Profil
Tomáš Hanus

Hele. Je to jedno. V případě volby doménového jména záleží na jiných faktorech a až přijde Marek Prokop, tak vám to odborně podá a vysvětlí.

Otázka ale zněla, jak je to z hlediska SEO. A já tvrdím, že z hlediska SEO na tom prostě nesejde. Je to jedno.
Plaváček
Profil
djlj

Jenže přesně tohle lidé nedělají, i když si to marketingoví odborníci myslí. Celý systém vyhledávání je prostě postaven na jiném principu. A furt se to tu omílá a furt to nikdo není schopen pochopit. OBSAH, OBSAH, OBSAH a je fuk jestli leží na info, net, nebo cz. Já to líp vysvětlit neumím.
Tomáš Hanus
Profil
Dobre, vicemene jsem rozhodnuty na forme s pomlckou a cz. Pockejme tedy na M. Prokopa, at mi "nam" to upresni. Myslim, ze pokud domenove jmeno bude co nejvice podobne klicovemu slovu, na ktere bude budouci web optimalizovan, je to nejlepsi cesta k uspechu, jelikoz takoveto odkazy podle meho mineni budou vzdy na hornich prickach vyhledavacu.
djlj
Profil
Plaváček
No z pohledu SEO s tebou souhlasím, že na doméně nezáleží. Asi jsme se nepochopili. Já jsme hlavně reagoval na to Keilewovo, co je lepší na zapamatování, čtení a tak.
Plaváček
Profil
Tomáš Hanus

nejvice podobne klicovemu slovu, na ktere bude budouci web optimalizovan, je to nejlepsi cesta k uspechu, jelikoz takoveto odkazy podle meho mineni budou vzdy na hornich prickach vyhledavacu.

Optimalizoval jsem svůj soukromý web na sousloví "tvorba webových stránek" a "webdesign". Vidíš to někde v názvu mé domény? Dělal jsem web pro malý pražský hotel s klíčovým souslovím "ubytování v praze". Je na první stránce Seznamu a doménu má divnou.

Furt si myslíš, že doména má nějaký velký význam?
Keilew
Profil
djlj
Nesmysl. Pomlčku najde každej, kdo je schopen napsat řádek ve wordu. Z hlediska čitelnosti prostě pomlčka ano. Pokud samozřejmě není zbytí a nelze najít jednoslovné výstižné pojmenování.
Jinak k příponám. Můj OSOBNÍ pocit z firmy www.hlavacek.com je o něco horší než z firmy www.hlavacek.cz. Je to ale jen OSOBNÍ pocit. Prostě mi ten s CZ přijde věrohodnější...
djlj
Profil
Keilew
Když myslíš. Co člověk, to názor. Nevím, proč by můj názor měl být nesmysl. Já to o tom tvém taky nerozkřikuji.
Mimochodem, třeba konkrétně v mém případě by bylo psaní vse-v-jednom.cz jen zdržovačkou oproti vsevjednom.cz.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Plaváček

Furt si myslíš, že doména má nějaký velký význam?

u googlů si to nemyslím, tak jsem stabilně do 4. místa na důležité klíčové slovo, které nemám v názvu domény, ale na seznamu začínám i přes všechna ujištění pochybovat - nedávno jsem klesl z 2. pozice asi na 7-8. a vpřed šli všichni ti, kdo měli klíčové slovo v doméně.

Bude spíš tím, že to tam neustále štelujou či co. :)
Keilew
Profil
djlj
To byla reakce na to, že najít pomlčku je problém. To je prostě blbost. Jinak samozřejmě jestli s nebo bez pomlčky, to je věc názoru a o tom se s tebou přít nebudu...
djlj
Profil
To byla reakce na to, že najít pomlčku je problém.
Nevím no. Já když vzpomenu na svoje začátky u počítače. Nebo když mamka něco „píše“ na počítači. Jak myslíš. Každopádně to blbost není.
Keilew
Profil
djlj
To bys pak měl říct, že najít zavináč je nemožné;-) To je docela boj, když vidím matku, jak ho loví...
Mustafa Ibrahim
Profil *
Plaváček

tak koukám, že na seznamu jsi na tom dost podobně, taky máš na dotaz "webdesign" před sebou nějaký prašivky, co mají klíčový slovo v názvu domény. :)
Keilew
Profil
Plaváček, Mustafa Ibrahim
Zamysleli jste se vůbec někdy nad tím, že protěžovat "webdesign" jako hlavní klíčové slovo je vlastně dost krátkozraké?
Mustafa Ibrahim
Profil *
Keilew

Nevím proč otázka na mě a nevím, kdo tady co protěžuje?

Všichni snad chápeme, že stavět na jednom slovíčku, by bylo mírně řečeno naivní a hloupé.
Keilew
Profil
Mustafa Ibrahim
To mělo být asi jen na Plaváčka.
Je to naivní a hloupé a zrovna toto slovíčko je prakticky nepoužitelné. Dělal jsem průzkum mezi zákazníkama i známýma, a "webdesign" by nehledal nikdo. Všichni většinou "tvorba www" a podobné formulace. To jen, že jste to tu nakousli... nic, konec.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0