Autor Zpráva
marsimx
Profil
Jaký názor máte na počet keywords? Někdo doporučuje zadávat nejlépe 5-6 KW, někdo 7-9 nebo, že i na počtu nezáleží a čím více, tím lépe.

1.) Co je dle vašich zkušeností lepší? Vybrat radši více KW, které s webem úzce souvidí (tak 21) nebo tento výběr zůžit na menší počet KW, které mají vysokou míru vyhledávání? Zase beru, že KW s nízkým vyhledáváním nikdo moc nevyužívá, takže by byla škoda jich nevyužít.

2.) Při prohlížení konkurenčních webů a jejich KW narážím na různé rozdíly jak ve formě zápisu (KW oddělené čárkou s mezerou, bez mezery nebo je mezi nimi jenom mezera bez čárky). Má dle vás zápis nějaký vliv nebo váhu pro vyhledávače?

3.) Další věcí při zapisování je to, že mám dejme tomu KW "nákupní dům". Je nutné toto KW zapisovat i bez diakritiky jako "nakupni dum". Nestačí pouze jednen formát? V případě, že ano, tak který?

Další neznámou pro mě je, když budu mít eshop, budu mít v menu 2 sekce s různým názvem, které budou obsahovat identicky stejné zboží a odkazy (kvůli zákazníkům, protože každý hledá něco jiného, ale produkty jsou stejné). Nebudou tyto stránky nějak penalizovány apod. za možnou duplicitu obsahu?

Díky za komentáře.
marsimx
Profil
Ještě 5.) dotaz :)

Je asi lepší každou stránku optimalizovat pouze pro určitou oblast (na určitá KW), jak mít všechny stránky optimalizovány na hodně stejných KW i když je ta stránka neobsahuje? Všiml jsem si, že to hodně stránek tak má, že si s tím moc práce asi nedali a nakopírovali KW z úvodní strany do všech ostatních stránek a podstránek toho webu.
n0_SEnCE
Profil
aky je tag pre KW?
nightfish
Profil
marsimx
ad 1) čím více specifických klíčových slov/frází, tím lépe - obecná klíčová slova většinou negenerují kvalitní návštěvnost
ad 2) zápisu KW kde? v meta tagu? Tam je úplně jedno, jak je zapíšete, protože vyhledávače meta keywords už hodnou dobu ignorují. Klíčová slova je potřeba dostat do textu stránky, anchor textu odkazů, titulku stránky, ...
ad 3) Je vhodné v textu mít různé varianty (pády) klíčových slov.
ad 4) Penalizace za duplicitu obsahu v podstatě neexistuje - pouze je jedna stránka ve výsledcích vyhledávání upřednostněna.
ad 5) Nemá smysl mít 100 stránek, kdy každá je "optimalizovaná" na 100 klíčových slov. Daleko výhodnějším se jeví třeba 1 klíčové slovo = 1 stránka - v případě e-shopu se vám takhle podaří velmi dobře zacílit zákazníka přicházejícího z vyhledavače.

n0_SEnCE
<meta name="keywords" content="hudba,kytara,flétna,fletna,Oldfield,Asonance,Spirituál">
http://www.jakpsatweb.cz/meta-tagy.html
marsimx
Profil
Díky všem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0