Autor Zpráva
strugling
Profil *
viete mi niekto vysvetlit, ako je mozne ze napr dmoz.org je taky dolezity katalog?
ved podla mna to je hrozna, neudrziavana stranka a nic sa tam neda ani najst..
ja tomu velmi nechapem. asi je tu uz na webe minimalne 50 rokov.. inac si to neviem vysvetlit..
co to je vlastne ten dmoz?
dufam, ze som nikoho neurazil, ze tu nikto nie je od dmozu.
Shadowwolf
Profil
neřekl bych že dmoz je nějak speciálně důležitý. Byl to dobrý projekt, jenže jej zk.....i admini. Ale jinak nevím, že by registrace v něm měla jakýkoli přínos
MartinSS
Profil

viete mi niekto vysvetlit, ako je mozne ze napr dmoz.org je taky dolezity katalog?

Je to bohužel proto, že jeho obsah přejímá velmi mnoho katalogů, které jsou v podstatě úplně stejné. Tím pádem pokud se nad tebou smiluje admin a zařadí tě do dmozu, máš automaticky x desítek zpětných odkazů.
strugling
Profil *
tak aby som tam zacal pridavat odkaz pravidelne kazdy tyzden
ale ja mam pocit ze o ten dmoz sa ani nikto nestara, lebo sa to tam velmi nemeni
quinux
Profil
strugling
tak aby som tam zacal pridavat odkaz pravidelne kazdy tyzden
Tak tě zabanují a nedostaneš se tam nikdy.

ale ja mam pocit ze o ten dmoz sa ani nikto nestara, lebo sa to tam velmi nemeni
1) nestíhají
2) flákají to
3) řádí tam korupce
Jack357
Profil
Hoj.. jsem jeden z Adminů dmoz.org bohužel, musím s jistýmy věci souhlasit a to je věc, že se katalog stává nepřehledným a že je tam mnoho katalogů. Ovšem to je způsobeno tím, že lidé jako vy tam pořád něco přidávají.
habendorf
Profil
Ovšem to je způsobeno tím, že lidé jako vy tam pořád něco přidávají.

Haj*zlové jedny, co si to dovolují, že, navrhovat web na přidání, kdo to kdy viděl. Od toho tu přece katalogy nejsou. To máme mládež ...
Ivorius
Profil
Myslím že Jack357 se upsal, jde o to že lidé se tam snaží neustále propašovat weby, které nemají žádnou přidanou hodnotu. Admini jsou pak zasypáni zbytečným balastem kterým se pak musí prohrabávat a zbytečně jim to užírá čas, který by věnovali přidáváním kvalitních webů.

Mimochodem každý má možnost se zapojit, takže pokud se vám zdá že byste to dělali lépe, klidně požádejte o kategorii která vás zajímá.
MartinSS
Profil
Myslím že Jack357 se upsal, jde o to že lidé se tam snaží neustále propašovat weby, které nemají žádnou přidanou hodnotu.
Tohle budou lidi dělat pořád a všude, s tím musí tvůrce katalogu počítat.
quinux
Profil
Jack357
Ivorius
Je zajímavé, že 75 000 editorů nestíhá administrovat své kategorie. Kolik lidí je na stejnou práci v Seznamu, Centru nebo Atlasu? Jak je možné, že oni si své katalogy stíhají spravovat perfektně?

Takže jakékoliv výmluvy, že tam lidi přidávají weby opakovaně, jsou jen výmluvy. On i ten systém, kdy dmoz nerozesílá ani jeden potvrzovací mail, je taky důvod proč se některé návrhy opakují několikrát měsíčně.
Shadowwolf
Profil
Heh, ono je otázkou, že když jsem chtěl být adminem, tak to jaksi neprošlo ... resp. žádná odezva
Ivorius
Profil
quinux

Seznam je komerční společnost a má své pracovníky kteří jsou za svou práci placeni. Tudíž mají například každý den 8 hodin na třídění odkazů (to je myslím už celkem hodně času). Naproti tomu editoři v dmoz pracují pouze ve svém volném čase a myslím že nikdo nemá tolik neplaceného času který by mohl věnovat.
quinux
Profil
Ivorius
Ale na tom vůbec nezáleží. V seznamu je těch editorů dvacet a vás je několik tisíc, takže i kdybys dělal 1 hodinu týdně tak v tom množství lidí to musíte stíhat. To, že si to tam neumíte zorganizovat, neumíte si řešit interní problémy a pořád si jen stěžujete a na něco se vymlouváte, nikoho nezajímá.
Ivorius
Profil
quinux

Ty to asi pořád nechápeš. Já nemůžu a ani nejsem zodpovědný za nikoho jiného, ve svých kategoriích mám pořádek, jestliže ale nějaká kategorie nemá svého editora, tak se pak nediv, že se na to musí čekat.

To je jako říkat vy co nepoužíváte internet jste blbý, protože Vám nemůžu prodávat své výrobky. Prostě je to dobrovolná činnost a někdo edituje jednou za měsíc a někdo tam chodí vícekrát.

Já si nestěžuji, ale zase se mi nelíbí znevažován naší práce. (Mimochodem tady uvádíš tisíce lidí coby editorů - ale víš kolik lidí má na starost čr ?)
quinux
Profil
Ivorius
Já nemůžu a ani nejsem zodpovědný za nikoho jiného, ve svých kategoriích mám pořádek, jestliže ale nějaká kategorie nemá svého editora, tak se pak nediv, že se na to musí čekat.
Já neříkám, že ty jsi "ten špatný, já jen podotýkám, že "systém" zjevně nefunguje. (Pokud vím, tak platilo pravidlo, že o kategorii, která nemá editora se stará editor nadřazené kategorie. Ale chápu, že pokud jsou těch podkategorií desítky tak je to na mozek.)

Prostě je to dobrovolná činnost a někdo edituje jednou za měsíc a někdo tam chodí vícekrát.
I dobrovolná činnost má mít svá pravidla a pokud se nějaký editor půl roku nepřihlásí, tak k čemu takového "dobrovolníka". Nevím jak to v dmozu funguje, ale jestli vy nevidíte, že daná kategorie má sice svého editora, ale ten se o ni nestará, tak potom je problém u vás.

Já si nestěžuji, ale zase se mi nelíbí znevažován naší práce.
Co bys čekal? Vždyť pověst dmozu už je tak hrozná, že lidi budou na vás jen nadávat a minimálně z poloviny si za to může dmoz sám.

Mimochodem tady uvádíš tisíce lidí coby editorů - ale víš kolik lidí má na starost čr ?
Nezajímá mě kolik editorů má česká verze.
Nezajímá mě kolik editorů se několik měsíců nepřihlásilo.
Nezajímá mě kolik editorů schvaluje jen za úplatu.
Jsem "BFU", který navrhl odkaz a po půl roce odkaz v katalogu není, nepřišel žádný mail s alespoň jednou pitomou automaticky generovanou větou, takže vlastně nevím jestli třeba můj odkaz stále "nečeká", tak ho vložím znova, ale pak si editoři stěžují, že uživatelé opakovaně vkládájí odkazy.

To všechno by mělo zajímat vás a hlavně vedení dmozu a pokud chcete ještě za pár let mít nějaké nové odkazy tak potom byste s tím měli něco dělat, protože jestli to tak půjde dál tak do několika let už dmoz bude jen historií.
Ivorius
Profil
Nezajímá mě kolik editorů má česká verze.
Tak přeci když začneš něco porovnávat, tak to musíš porovnávat ve stejném měřítku ne?

Já neříkám že je DMOZ perfektní, určitě tam je spoustu věcí co by chtělo změnit, ale vadí mi takové výkřiky do tmy, které jsou pro katalog o ničem.

Btw. nedávno mi přišel e-mail že se bude snad měnit vedení DMOZ, tak třeba to pak bude lepší :¨)
quinux
Profil
Ivorius
Tak přeci když začneš něco porovnávat, tak to musíš porovnávat ve stejném měřítku ne?
Napsal jsem to trochu blbě. Měl jsem napsat, že jako BFU mě ty "body" nezajímají a proč taky vidím, že se dmoz "chlubí" 75 000 editory, tak se již nepitvám v tom, kolik je pro kterou mutaci. Každopádně víš ty kolik vás pro českou verzi je?

ale vadí mi takové výkřiky do tmy, které jsou pro katalog o ničem.
Jenomže ty výkřiky jsou do stejné tmy jako výkřiky editorů.

Btw. nedávno mi přišel e-mail že se bude snad měnit vedení DMOZ, tak třeba to pak bude lepší :¨)
Tak třeba nové vedení vnese trochu života do toho umírání ;o)
Richi
Profil
DMOZ je mrtvý projekt, dál nemá cenu o něm cokoliv psát ...
Timy
Profil
quinux
"Nezajímá mě kolik editorů má česká verze." & "Je zajímavé, že 75 000 editorů nestíhá administrovat své kategorie. Kolik lidí je na stejnou práci v Seznamu, Centru nebo Atlasu? Jak je možné, že oni si své katalogy stíhají spravovat perfektně?"
Tady si zásadně protiřečíš, pokud stavíš do kontrastu Seznam a DMOZ, nemůže tě nezajímat, kolik editorů má česká verze DMOZ.
quinux
Profil
Timy
Tady si zásadně protiřečíš, pokud stavíš do kontrastu Seznam a DMOZ, nemůže tě nezajímat, kolik editorů má česká verze DMOZ.
V jistém smyslu máš pravdu, ale myslím, že je jasné, že těch editorů v dmozu bude podstatně více než kolik je editorů v seznamu, centru a atlasu dohromady. ;o) Ale zase, když to beru z pohledu BFU tak on vidí 75 000 editorů a už mu nedojde, že jich třeba 74 990 může být v anglické verzi a jen 10 v té české.
strugling
Profil *
skoda ze dmoz je mrtvy projekt.. lebo ja kebyze mam dmoz tak by som daco poriesil.. asi ten zakladatel dmozu uz neexistuje a nikto uz nevie, ze jake mal vlastne plany..
Richi
Profil
asi ten zakladatel dmozu uz neexistuje a nikto uz nevie, ze jake mal vlastne plany..
lol asi to tak už bude :-)
suki
Profil *
preco nechce dmoz pridavat stranky do katalogu?
podla coho vybera tie ktora prida?
strugling
Profil *
dmoz je nakoniec celkom dobry projekt.
konecne ma tam pridali ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0