Autor Zpráva
Kcko
Profil
S kolegy jsem otevrel spor, jak ma byt spravne umistena H1 , potazmo H2

Dival jsem se na web plavacka, vita dlouheho a jine a H1 je zastoupena jako logo prekryte obrazkem a nese NAZEV WEBU.

H2 je pote zastoupena nazvem sekce kde se prave nachazim.


Kolegove si mysli strkat H1 do loga jako nazev webu je nesmysl a mela by byt zastoupena jako nazev kazde sekce.


Jak to tedy spravne ma byt? Diky
Railbot
Profil
Jak chceš, možné je oboje.
H13
Profil
Já dávám H1 pro název sekce, ale taky by mě zajímalo, zda dávat H1 pod logo jako název webu
Pavel Calta
Profil
Dávat H1 jen, jako název webu je nesmysl, přece nemá každá stránka stejný nadpis. Já dávám h1 pod logo a je to jako název stránky.
killer
Profil
H1 dávám pod logo s názvem web a nejaká klíčová slova
fikus
Profil *
H1 dávám pod logo s názvem web a nejaká klíčová slova
Není to náhodou podvodná SEO technika?
Railbot
Profil
fikus
Není to náhodou podvodná SEO technika?
Ne, pokud ty klíčová slova dávají smysl a není jich tam více než je zdrávo.
fikus
Profil *
Ne, pokud ty klíčová slova dávají smysl a není jich tam více než je zdrávo.
Takze treba tento web: http://www.svatebni-raj.shop5.cz/ nespamuje?
RPG
Profil
IMHO je zcela v pořádku používat 'h1' pro název webu, a názvy sekcí značit pomocí 'h2'. Všechny tyto sekce přece patří pod daný web 'h1' a tedy nemohou být nadpisy první úrovně. Pro ilustraci:

1. (h1) Stránka
1.1 (h2) Téma číslo jedna
1.2 (h2) Téma číslo dva
Railbot
Profil
fikus
Používá nedovolené techniky.
Ivorius
Profil
Já dávám jak se mi to líbí. Klidně na web lupnu 2 x h1 a pro rejpaly upozorňuji, že to není špatně. (většinou ale používám h1 jen pro konkrétní nadpis stránky)
fikus
Profil *
<b>Railbot</b>
a je proti tomu nějaká obrana?
Railbot
Profil
fikus
Obrana? Pokud tě pálí, že ta konkrétní stránka používá zakázané techniky, tak není nic jednoduššího, než ji napráskat adminům toho či onoho vyhledávače. Penalizace na sebe nenechá dlouho čekat.
quinux
Profil
Kcko
Na titulní straně dát H1 jako název webu (pokud tam nemáš nic lepšího než "Vítejte") a na ostatních stranách dávat do H1 název dané stránky. Toť můj názor. :)
Darth Nihilius
Profil
a je proti tomu nějaká obrana?
A co takhle zamakat na svych strankach abys byl lepsi nez oni? (a vsichni ostatni) Bonzovanim nic nevyresis
Railbot
Profil
A co takhle zamakat na svych strankach abys byl lepsi nez oni? (a vsichni ostatni) Bonzovanim nic nevyresis
Darth Nihilius, a to má udělat jak? Podvádět ještě víc jak oni?

Kdybys měl obchod, který bude přicházet o zákazníky (peníze) díky konkurenci, která používá nedovolené techniky, tak bych chtěl slyšet podobný názor. Chápu, že když si nemusíš sám vydělávat a o nic ti nejde, tak se pdoobné řeči vedou velice snadno.
fikus
Profil *
Darth Nihilius
Railbot to napsal presne, nemam chut souperit s nekym v podvadeni a s kvalitnim obsahem stranek nema tohle nic spolecneho.
Darth Nihilius
Profil
a to má udělat jak? Podvádět ještě víc jak oni?
No dovol? Psal jsem snad neco o podvadeni? Pokud budes mit nejkvalitnejsi obsah a a nejkvalitnejsi backlinky, budes prvni, bez ohledu na to jake "zakazane" techniky konkurence pouziva.
Kdybys měl obchod, který bude přicházet o zákazníky (peníze) díky konkurenci, která používá nedovolené techniky, tak bych chtěl slyšet podobný názor.
Kdyz sundas jednoho spammera, prijde dalsi, a po nem zase dalsi, a ty budes porad vzadu zavidet a vztekat se, jak jsou vsichni zli... Bonzovani skutecne NEMA smysl. Pokud chces byt prvni, musis byt nejlepsi.
Plaváček
Profil
Myslím, hoši, že jste se definitivně odchýlili od tématu a to asi tazatele nezajímá. Protože zmínil i můj web, dám mu k dispozici dva pěkné odkazy.

http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2004/01/optimalizace-h1.php
http://interval.cz/clanky/naseboty-cz/diskuse/

Bude mít o čem přemýšlet :)
Railbot
Profil
Darth Nihilius
Kdyz sundas jednoho spammera, prijde dalsi, a po nem zase dalsi, a ty budes porad vzadu zavidet a vztekat se, jak jsou vsichni zli... Bonzovani skutecne NEMA smysl. Pokud chces byt prvni, musis byt nejlepsi.
Vidíš to jako hurvínek válku. Tvá logika je nesmyslná. Proč vlastně pátráme po zločincích a ukládáme jim tresty, když stejně vždycky přijde nějaký další? Třeba i proto, aby bylo vidět, že se to nevyplácí. Třeba prostě protože je to špatné a nemá se to. Stejný princip.

Moc dobře si nedokážu představit někoho, kdo se snaží být jeden z nejlepších "v oboru" a smíří se s tím, že někdo je lepší protože podvádí. Tak takový člověk by byl s prominutím nejspíš blbec nebo milionář.
Plaváček
Profil
Railbot

Tak takový člověk by byl s prominutím nejspíš blbec nebo milionář.

Tohle je složitá diskuse a otázka bonzování má navíc v Čechách nepříjemnou příchuť. Ale zkusme problematiku vzít z jiné stránky. Jediným a hlavním úkolem vyhledávače je odpovědět uživateli smysluplně a pokud možno správně na zadaný dotaz. Úkolem podvodníka je přelstít vyhledávač, aby mu lidi na web chodili a on vydělal těžký prachy, přestože hledající hledal úplně něco jiného (podobně to funguje v supermarketech - vždycky koupíte něco jiného, než pro co jste přišli). Z tohoto pohledu mi prásknout zjevného podvodníka (v jednoznačném případě) přijde fér, ale problém leží jinde.

Zatímco se totiž Google svou politkou týkající se penalizace nijak netají (viz http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769 ) , Seznam.cz ke své smůle má k dispozici pouze interní předpisy, o kterých většina webmasterů neví ani ťuk (viz tenhle kousek doporučení, která neříkají absolutně nic - http://fulltext.seznam.cz/url.py/infoScreen] ). A tak vzniká chaos a dohady.

Jenže vážně, jsme mimo téma, nechme toho. Bude to vždy nekonečný boj a vítězit budou střídavě obě strany. Jak to už v životě chodí. Mé manželství není výjimkou, protože i to je v podstatě postaveno na výsledcích vyhledávání v myšlenkách toho druhého. Funguje to jenom napůl. protože do hlavy člověku prostě nevidíte. Do záměrů tvůrce webu ale také ne a někoho poškodit je tak snadné, že.
Darth Nihilius
Profil
Proč vlastně pátráme po zločincích
To ponekud prehanis, SEO spam neni zlocin. Je to mozna neeticke, ale nikoli nezakonne (zlocinne).
Moc dobře si nedokážu představit někoho, kdo se snaží být jeden z nejlepších "v oboru" a smíří se s tím, že někdo je lepší protože podvádí
BTW ten nehore uvedeny priklad by bylo ponekud prehnane nazyvat spamem. Je to tak maximalne trapny pokus o amatersky spam. Pokud si nekdo stezuje ze ho takove stranky predbihaji (pripravuji o zisk), bude to nejspis tim ze je to totalni loser a jeho stranky si v SERPS proste nezaslouzi byt... Dovolim si tvrdit, ze v prostredi ceskeho internetu prakticky neexistuji niky natolik konkurencni, kde bys potreboval nejake "podvodne" techniky k tomu abys byl prvni.
quinux
Profil
Darth Nihilius
To ponekud prehanis, SEO spam neni zlocin. Je to mozna neeticke, ale nikoli nezakonne (zlocinne).
No, když budem zacházet do extrémů, tak SEO by se mohlo za jistých okolností mohlo považovat za způsob reklamy a klamavá reklama už nezákonná je ;o)
Darth Nihilius
Profil
klamavá reklama už nezákonná je ;o)
Teoretick mozna ano, i kdyz si nedovedu predstavit ze by nekdo byl schopen dokazat umysl. Roboti chodi na stranky a indexuji ze sve "vule" nikdo je k tomu nenuti, a pokud na 1 miste vrati nerelevantni vysledek, je to jejich chyba nebo nedokonalost algoritmu, nemusi to chyba webmastera, ktery pravidla SE neni povinen znat a o indexaci nezadal.
Chamurappi
Profil
Já zastávám názor, že na počtu <h1> ve stránce nezáleží.
A také se domnívám, že když třeba někoho (blokově) cituji a v citovaný text má určitou strukturu (odstavce, nadpisy, seznamy), tak že je správné ji zachovat. Proto bych třeba <h1> uvnitř <blockquote> nepovažoval za nadpis mého dokumentu.


Reaguji na Dartha Nihilia:
Pokud budes mit nejkvalitnejsi obsah a a nejkvalitnejsi backlinky, budes prvni, bez ohledu na to jake "zakazane" techniky konkurence pouziva.
Vskutku krásný výrok.
K tomu, aby se druhý nejlepší stal prvním, potřebuje získat výhodu. Pokud zakázaná technika neposkytuje výhodu, proč je zakázaná?
fikus
Profil *
Darth Nihilius
Trochu mi unika proc se zastavas podvodniku a napadas ty, kteri se snazi psat stranky poctive (treba i losersky), v ramci danych pravidel. Mozna jsi expert, ktery dokaze bez problemu a bez investic predskocit konkurenci i presto, ze pouziva podvodne techniky, k tomu ti gratuluji, bohuzel, ne kazdy je tak vyjimecny. Je to trochu demotivujici, proc se namahat s layoutem a snazit se vytahnout kvalitni text co nejblize k body, kdyz jiny si tam jednoduse praskne hidden klicova slova?
Darth Nihilius
Profil
Mylis se. Nezastavam se nikoho, ani nikoho nenapadam. Je mi zcela fuk kolik KW v H1 ma kdo na strance. Pokud to lip neumi, je to jeho problem. Strkat do eshopu ktery ma minimalni konkurenci hidden klicove slova, je webmasterova (nebo SEO konzultantova) hloupost, da se to totiz udelat mnohem lepe, a z hlediska SE korektne. Takhle na to driv ci pozdeji doplati. Nu coz, jeho vec. Jeden amater odejde, na jeho misto prijde deset dalsich. Pokud ale nebudes psat kvalitni texty, shanet kvalitnich backlinku atd. tak te budou predbihat porad a ty budes furt vzadu.Pokud ale budes tvrde makat,tak se na ty prvni mista casem taky dostanes, a mozna se tam na rozdil od nich i udrzis. Ale je za tim mnohem vic prace. Nekdy tedy muze byt vyhodnejsi BH postup, nekdy WH. Zalezi na typu projektu. A ze je to demotivujici? Mozna. Ale SEO je o konkurenci, prvni muzebyt totiz jen jeden. A BTW, slysels nekdy nekoho z SEOs kteri svou praci opravdu umeji, (Plavacek, M. Prokop, P. Vetrovska...) fnukat ze ho ve vysledcich predbihaji spammeri? Ja ne. Proc asi?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0