Autor Zpráva
lopik
Profil
ako reaguje google alebo aj ine vyhladavace na web v ktorom je na jednej stranke viac ako jedn tag h1?
Timy
Profil
Úplně normálně.
lopik
Profil
Timy
ked by som ich pouzil viac je mozne ze mi udeli nejaku suspendaciu alebo nieco podobne? bude kazdu h1 brat ako dolezitu (myslim tym ako ked je na stranke jedna h1) alebo nebude tento tag brat absolutne do uvahy?
AlešD
Profil
lopik:

googlu je to jedno dokud je h1 použitý sémanticky správně tj pro označení nadpisů. Možná penalizace je za praseo praktiky s h1:

<toto není návod>
například pokud se do h1 nacpou klíčová slova a poté se CSS nastyluje tak, že je skrytý a pod.
</toto není návod>

Pověry o h1 tady vyvracel tuším už Marek Prokop.
lopik
Profil
AlešD
cize absolutne nevadi vyhladavacom kolko h1 budem pouzivat? bude kazdu h1 brat s rovnakym obsahovym vyznamom? lebo pouzivam RS joomla a stiahol som si komponent ktory rozsiruje tento RS o nadpisy h1 az h6. a kazdy nadpis clanku oznacuje ako h1
Railbot
Profil
lopik
H1 můžeš mít na stránce kolik chceš prakticky. Samozřejmě tím jeho význam klesá. Jinak mít H1 jako název článku je zcela v pořádku ( obsahuje klíčová slova a je nejdůležitějším nadpisem na stránce).
lopik
Profil
Railbot
parkrat som na tejto diskusii cital ze h1 by sa mala pouzit iba raz. ale stale lepsie viac h1 ako ziadna h1 :D
Railbot
Profil
lopik
Takovým pověrám nevěř, H1 stejně jako jiný nadpis můžeš použít kolikrát chceš v podstatě. Samozřejmě s rozmyslet a dle logické struktury stránky.
Miloš
Profil
Z logiky věci by měl být <h1> hierarchicky nejvyšším nadpisem na stránce.
Pokud je strukturou textu dáno, že je takový nadpis jen jeden a vše ostatní jsou podnadpisy, pak je vícečetné užití <h1> sémanticky pochybené.
Naopak pokud stránka jednotící nadpis nemá, pak může být „nejvyšších“ nadpisů na stejné úrovni víc a přijde mi to z hlediska sémantiky zcela košér.

Za zamyšlení stojí, zda do <h1> patří logo stránky, nadpis webu.
Railbot
Profil
Za zamyšlení stojí, zda do <h1> patří logo stránky, nadpis webu.
Proč by ne. Mějme osobní stránku, tak h1 v sobě ponese třeba název "Franta Novák - osobní prezentace" a bude to i zároveň logo, protože o tom celý web je. Alespoň mně to přijde logické.
Miloš
Profil
Railbot
Za zamyšlení stojí … měl jsem na mysli případ od případu.
Pokud je vše na jedné stránce (na pár stránkách), proč ne, ale u velmi rozsáhlého webu?
lopik
Profil
Proč by ne. Mějme osobní stránku, tak h1 v sobě ponese třeba název "Franta Novák - osobní prezentace" a bude to i zároveň logo, protože o tom celý web je. Alespoň mně to přijde logické.
zas ked si to zoberieme tak kolko tam je klucovych slov v logu tak si myslim ze by bolo vyhodnejsie pouzivat h1 niekde inde ako je logo a s viacsim poctom klucovych slov. samozrejme to je iba moj osobny nazor.
Railbot
Profil
Miloš
Velmi rozsáhlý web nebo o Frantovi Novákovi, ale o jiných věcech, které si rozsáhlý web zasluhují a tam už by byl třeba h1 jako název článku/sekce na místě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0