Autor Zpráva
Meldo
Profil
Ako iste viete, kazdy spatny odkaz zo stranky x na stranku y ma nejaku vahu. Riešim nasledovne:

Na domene x mam jeden backlink na domenu y ktory ma vahu dajme tomu 10 (toto je cisto ilustracne cislo).
Ak by som mal na tej istej domene 10 backlinkov na domenu y budu mat vsetky vahu 10, alebo sa s poctom backlinkov ich vaha znizuje.

Cisto teoreticky su na uplne rovnakej stranke, backlinky su uplne identicke (jeden aj desat).
Darth Nihilius
Profil
snizuje
Aleš Janda
Profil
Čím více máš odkazů na stránce, tím je jejich vliv na hodnocení odkazovaných stránek menší. Takže (teoreticky) v druhém případě by každý odkaz měl 10x menší váhu.
Marek Prokop
Profil
Meldo, nerozumím otázce.

Buď se všech 10 odkazů nachází na téže stránce. Pak mají pravdu kolegové nade mnou, že se jejich hodnota přibližně dělí jejich počtem (jsou-li opravdu úplně identické), ovšem nerozumím tomu, proč ve svém dotazu tak zdůrazňujete doménu. Ta přeci v takovém případě vůbec nehraje roli.

Nebo to myslíte tak, že je těch 10 odkazů na deseti různých stránkách téže domény. Pak už ta otázka trochu smysl dává, ale opravdu jen trochu. Předpokládáte totiž, že těch deset různých stránek bude úplně stejných, ale to není možné. To by se jednalo o duplicitu a vyhledavač by započítal odkaz pouze z jedné z nich. No, a pokud ty stránky úplně stejné nebudou, bude různá i hodnota odkazů z nich směřující.
Meldo
Profil
Tusim som sa trosku zle vyjadril. To co hovorite Čím více odkazů na stránce, tím je jejich vliv na hodnocení odkazovaných stránek menší. je mi jasne. Ide mi trosku o nieco ine.

Predstavme si bezny katalog stranok, kde je v kazdej sekcii A-Z povedzme 50 odkazov na rozne stranky ktore tam zadali uzivatelia. Ked tam pridam odkaz na moju stranku do sekcie A, hodnota toho odkazu sa bude delit medzi vsetkych 50 odkazov. Suma sumarum moj odkaz mi prida na moju stranku nejakych fiktivnych 10 bodov.
Potom pridam dalsi odkaz do sekcie B - rovnaky text odkazu, title proste identicky odkaz ako ten v sekcii A. Dalej budem pridavat takto odkazy do sekcii C, D atd az ich bude povedzme 10.

Po tomto by k hodnoteniu mojej stranky malo pribudnut za 10 odkazov 100 bodov. A to je moja otazka ci to tak aj skutocne bude, alebo sa bude hodnota kazdeho mojho odkazu znizovat len preto, ze z tejto domeny smeruje na moju domenu viacero odkazov, co by sposobilo ze nedostanem 100 bodov,ale napr. len 50.

Bavime sa o Google samozrejme.

Fuf, takzko sa to formulovalo takto vecer, snad to bude zrozumitelnejsie. :-)
Darth Nihilius
Profil
"Vaha" odkazu je urcena vahou odkazujiciho dokumentu, nikoli domeny. Pokud by teoreticky vsechny dokumenty A,B,C... mely stejnou "vahu" budou predavat stejnou hodnotu. Bez ohledu na to na ktere domene se nachazi. V praxi to ovsem bude jinak, protoze kazdy dokument ma vahu jinou a navic presna hodnota teto "vahy" je neznama a nezjistitelna
Marek Prokop
Profil
OK, máte 10 zpětných odkazů na deseti různých stránkách a ptáte se, zda se bude nějak lišit jejich hodnota podle toho, zda ty odkazující stránky jsou v jedné doméně nebo v různých doménách. Bude se lišit. Pokud budou všechna ostatní kritéria shodná (což je v praxi asi nemožné), budou hodnoty zpětných odkazů z různých domén vyšší.

Pomůcka: Vždycky si přepočítávejte hodnotu zpětných odkazů na návštěvnost, kterou přivádějí nebo jsou schopny přivést.

Aplikace pomůcky na tento případ: Jedna doména bude mít omezený okruh návštěvníků a ti, kteří kliknou na jeden z Vašich deseti odkazů, už asi méně pravděpodobně kliknou na nějaký další. Deset domén bude mít celkem větší okruh návštěvníků takže dlouhodobě Vám z nich asi přijde víc lidí i přes to, že najít v každé doméně Váš jeden odkaz bude těžší než najít jeden z deseti odkazů v jedné doméně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0