Autor Zpráva
Feynman
Profil *
Zdravim Vas,

chci se zeptat zda-li nekdo nevite, zda pouzivanim Google Analytics mohou nektere me stranky ktere maji vysoky Bounce Rate klesnout ze svych soucasnych pozic ve vyhledavaci Google. Predem diky za odpoved.


Feynman R.
Petra
Profil
Ne, používáním Google Analytics zcela jistě ne.
Feynman
Profil *
Pri brouzdani na netu jsem narazil na clanek ktery mne trochu zarazil, jelikoz se prave zminuje o Google Analytics...

http://www.embuck.com/google/google-nas-sleduje/
Marek Prokop
Profil
Feynmane, dobrá otázka.

Spekulace o tom, že Google statisticky vyhodnocuje a následně nějak zohledňuje chování uživatelů na cílových stránkách, jsou poměrně časté a já jim docela věřím. Určitě to je trend, kterým se budou nejpokročilejší vyhledavače ubírat. Přesto ale souhlasím s tím, co Vám odpověděla Petra, a to hned ze tří důvodů:

1) Hodnocení na základě dat z GA by bylo extrémně složité a nepřesné. O hodně přesnější a jednodušší je monitorování uživatelů přímo ve vyhledavači.

2) Z toho, že je bounce rate vysoký, nejde nic vyvozovat bez kontextu dotazu a bez nějakého měřítka, co je pro daný dotaz nízký/normální/vysoký bounce rate. Jsou dotazy, pro které by 100% bounce rate vypovídal o velmi vysoké kvalitě cílové stránky. Tím se vracíme k bodu 1.

3) I v případě, že máte pro daný typ obsahu nadprůměrně vysoký bounce rate, pak Vám přeci používání GA (nebo podobného nástroje) pomůže tento problém odhalit a napravit. V důsledku tedy povede ke zlepšení Vašich výsledků ve vyhledavačích, nikoli naopak. Kvalita stránek, či přesněji jejich atraktivita pro uživatele, má totiž na výsledky ve vyhledavačích vliv vždycky. Když ji ale neměříte, těžko ji budete zlepšovat.
Feynman
Profil *
Dekuji za cenne informace.

Jen by mne zajimalo co si mam predstavit pod pojmem "nadprumerne vysoky bounce rate". Nemam predstavu jaka konkretni hodnota je jeste dobra a ktera je uz nevyhovujici.
Petra
Profil
Nemam predstavu jaka konkretni hodnota je jeste dobra a ktera je uz nevyhovujici.

Nic takového jako dobrá a špatná hodnota zkrátka neexistuje. Závisí na cíli webu, závisí na tom, kterýma dveřma člověk na ten web vlezl a tím pádem přes kolik překážek musel projít, aby se k cíli dostal. Bounce rate 0 % může být super a nebo to může znamenat, že nikomu na dané stránce nenabízíš to, co tam hledal, protože musí hledat dál. Stejně tak bounce rate 100 % může znít děsivě, ale zároveň to může znamenat, že na tvůj web přichází perfektně zacílení uživatelé, kteří hned na vstupní stránce našli co potřebovali. A pokud je tvým cílem, aby návštěvník tvého webu našel co potřebuje, je to skvělý výsledek. Čili samotná hodnota bounce rate je nic neříkající číslo.

Nadprůměrně vysoký bounce rate se dá podle mne definovat jako vyšší bounce rate než jaký bysis pro daný případ představoval. Třeba u titulní stránky zpravodajského webu s denní aktualizací článků může být špatně něco většího než 0 - 10 %. U stránky s předpovědí počasí by mi 90-100 % stačilo.
Marek Prokop
Profil
Nemusíte děkovat. Üplně by stačilo, kdybyste příště dodržel to, co se píše pod formulářem ("Prosím používejte diakritiku a interpunkci.").

Jen by mne zajimalo co si mam predstavit pod pojmem "nadprumerne vysoky bounce rate".

To já přeci nevím. To ví Google a ví to pro každý jednotlivý dotaz resp. určitý typ či skupinu dotazů. Četl jste můj bod 2?
Marek Prokop
Profil
Koukám, že mne Petra předběhla :-)
Feynman
Profil *
Kvalitní informace jsou k nezaplacení, tudíž vám oběma děkuji.

Díky Vašemu příkladu Petro už v tom mám jasno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0