Autor Zpráva
niCe
Profil
Ahoj, v následujících dnech se chystám na implementaci mod_rewrite z důvodu lepší přehlednosti url a lepší SEO.

Tzn. adresa /help.php?lang=cz bude nově /cz/help

No ale jak se s tím popere nejrozšířenější vyhledávač Google? Nebude potom brát tyto dvě stránky jako duplicitní a nevyřadí je z výsledků vyhledávání? Pokud vím, nijak nemůže získat informaci, že /cz/help je to samé co ta starší adresa /help.php?lang=cz.

Úplně nejlepší by bylo smazat celý index, jenže nevím jak na to. A nechce se mi celý web mazat. Protože už teď tam mám spoustu duplicit díky identickým adresám jen s jiným pořadím paramterů v url.

Poradil by mi prosím někdo co s tím?
Marek Prokop
Profil
http://vyhledavace.info/seo-faq/17/presun-stranek
niCe
Profil
Marku děkuji, ale tohle mi moc nepomůže. Podle tohoto bych tedy měl udělat to, že:

/cz/help mi pomocí mod_rewrite podstrčí help.php?lang=cz, kde by byl meta tag s 301čkou na /cz/help ?

Jde mi jen o to, aby google nebral ty nové url s mod_rewrite jako duplicitní k těm stávajícím.

A úplně nejlepší by bylo, kdyby celý index mých stránek smazal. Donutím ho k tomu?
nightfish
Profil
/cz/help vrátí požadovaný obsah stránky
/help.php?lang=cz vrátí 301 redirect na /cz/help

Jde mi jen o to, aby google nebral ty nové url s mod_rewrite jako duplicitní k těm stávajícím.
pokud budou ty staré vracet 301 a přesměrovávat na nové, tak nebude problém
niCe
Profil
nightfish
/cz/help vrátí požadovaný obsah stránky
/help.php?lang=cz vrátí 301 redirect na /cz/help


No jistě, ale co když /cz/help/ podstrčí pomocí mod_rewrite to help.php?lang=cz
To by se akorát celé zacyklilo, a abych tomu cyklení předešel, musel bych kompletně přejmenovat všechny stávající php soubory, abych to mohl přesměrovat jinam. A tomu se v mém případě chci vyhnout. V každém případě díky.
niCe
Profil
Dalo by se zbavit stávajícího indexu stránek v googlu tak, že všem přiřadím meta tag googlebot noindex? Kdybych to nějaký čas takhle nechal, mohl bych si pročistit tímto způsobem celý index?

Poté bych nasadil mod_rewrite a cool url. Bylo by to "elegantní řešení"?
Railbot
Profil
niCe
Googlebot na meta tagy z vysoka prdí stejně jako většina ostatních.
niCe
Profil
Railbot
To vížejo, proto potom ignoruje tyhle základní věci jako je index/noindex a třeba i jeho vlastní výmysl jako noarchive/nosnippet...
lukas87
Profil *
google i seznam metatagy s noindex určitě podporuje (používám je a fungují), ale lepší bude určitě dát na starou url v .htaccess přesměrování s 301 na novou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0