Autor Zpráva
Fred
Profil
Pokusím se být stručný. Firma má logo arial italic a dvě písmena v logu jsou jiné barvy, takže není potřeba použít v hlavičce obrázek a vypadá to docela dobře. Ale ta konstrukce co jsem vyplodil se mi moc nezdá. Např.

<h1>r<span>of</span>l, <abbr title="společnost s ručením omezeným">s.r.o.</abbr>
<em>Rolling On the Floor Laughing</em>
</h1>


jak se bude dívat vyhledávač na část r<span>of</span>l? Uvidí to jako rofl , nebo ne?
Marty
Profil
Podle mě to bude brát jako text bez přerušení, tedy rolf. Ověřené to ale nemám.
habendorf
Profil
Fred: IMHO vyhledávač span coby neutrální tag naprosto ignoruje. Ale je to jen názor. Taky mám pocit, že se to tu nedávno řešilo (nebo spíš něco hodně podobného), tak zkus hledat.
Ještě poznámka - u tak notoricky známé zkratky a navíc v h1 a ještě když je to vlastně logo - vykašlal bych se na abbr.
habendorf
Profil
Tak jsem ti to našel, stačilo hledat "h1 span" :o)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=5 022
Fred
Profil
habendorf Asi to vyměním javascriptem. Ten abbr tam mám protože zkratka s.r.o. v logu má o 15% menší písmo než název firmy, takže se mi tam celkem hodí :-)
Anonymní
Profil *
Spíš jde o to, že mám ten span uprostřed slova, radši to opravdu udělám tím js. A zapoměl jsem poděkovat .
Plaváček
Profil
No, upřímně, pokud se jedná o logo, udělejte ho raději obrázkem. Jsou dva důvody - za prvé, logo je vždy jedinečné a má své pevně dané rozměry a formát, takže by se případným zvětšením písma v prohlížeči nemělo měnit. A druhý důvod je prozaický - nikde nemáte zaručeno, že uživatel má ná svém stroji písmo Arial. Je to možná nepravděpodobné, ale pár takových exotů jsem už potkal. SPAN je ze své podstaty neutrální element, stejně jako DIV, nenese žádnou informaci a všechny slušné vyhledávače ho ignorují.
habendorf
Profil
nikde nemáte zaručeno, že uživatel má ná svém stroji písmo Arial

A analogicky to Frede platí i pro JS.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0