Autor Zpráva
niCe
Profil
Ahoj, nedávno jsem zde psal můj problém s ignorancí Googlu vůči jazykovým verzím mého webu. Inu, udělal jsem pár úprav, a co nevidím? Podívejte se sami:

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=vivamusic.org+lang%3Dit&lr=

Tohle má být indexovaná italská verze stránek. A teď se mrkněte na tu samou adresu zde:

http://vivamusic.org/index.php?lang=it

Jak je možné, že google na té stránce kde my vidíme italštinu vidí angličtinu? Vidí anglický titulek, když tam má být italský, dokonce vůbec nevidí popisek webu, ikdyž podle jeho angličtinářství by tam měl být alespoň anglický. A navíc tam není volba "archiv", a to i přesto, že položku noarchive v meta tazích nemám.
Nakonec to vypadá, že to vlastně vůbec není má stránka a google si ji vycucal z prstu.

Tušíte někdo čím to je?
Momentálně pracuju na mod_rewrite, čímž snad google nakopnu k tomu, aby přestal ignorovat jazykové verze mých stránek, včetně té české a slovenské. Ale i tak, tohle není z mého pohledu korektní.

Pěkný den, niCe
Marek Prokop
Profil
Google tu stránku nemá zaindexovanou, takže ukazuje jen to, co o ní ví z jiných zdrojů (pravděpodobně text nějakého zpětného odkazu).
niCe
Profil
Marek Prokop
Avšak v takovém případě by bylo více než jeden výsledek ve vyhledávání, nemýlím se?

Napadá mi jedna odvážná teorie. Může google ignorovat proměnné za otazníkem v index.html, index.php atd.?
Skoro mi přijde, že ačkoliv mám odkazy na stránky ve formátu index.php?lang=cz, google si vždy si z toho vezme jen index.php což ho automaticky (jelikož není vybrán jazyk) přesměruje na index.php?lang=en.
Ale vážně by mě zajímalo, co si o tom myslíte vy. Děkuji.
Marek Prokop
Profil
Proč by měl být víc než jeden odkaz ve výsledcích? Pro daný dotaz prostě najde jen jeden odkaz, a to ještě navíc na stránku, jejíž obsah nemá zaindexovaný.

Google proměnné v URL neignoruje.
niCe
Profil
Takže můj poznatek:

Google ignoruje proměnné v URL adrese u stránky index.php. Zní to sice neuvěřitelně, ale v mém případě otmu tak skutečně je.

index.php?lang=cz Google ignoroval, tedy alespoň proměnnou "lang". Choval se tak, jako by tam vždy bylo "en".

Po zavedení mod_rewrite kdy adresa má tvar /cz/ a podstrčí se tomu výše zmiňovaný index.php?lang=cz, již nic neignoruje a stránku zaindexuje i v češtině.

Teda dost by mě zajímalo co je tohle celé za napořádek...
Tomáš Hanus
Profil
Teda dost by mě zajímalo co je tohle celé za napořádek...

realita :o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0