Autor Zpráva
niCe
Profil
Převádím adresy na nové, pomocí mod_rewrite. Aby nevznikaly duplicity, vždy starou adresu přesměruju 301 na novou.

Ptám se:
Změním-li na webu všechny adresy naráz na nové, google nebude mít přístup k těm starým čímž v podstatě nikdy nepřijde na to, že tyto jsou tou 301 přesměrovány na nové. Pletu se?

Změna by nastala v případě, že by google procházel adresy ve svém indexu, kde by tedy byly předně ty staré adresy, ale nepředpokládám, že se něco takového děje.

Co byste mi v tomto případě doporučili? Nechat nějaký čas na webu nové i staré adresy, aby google při procházení starých adres zjistil jejich redirect 301 na nové?

Předem děkuji za odpovědi,
niCe
Marek Prokop
Profil
"Změna by nastala v případě, že by google procházel adresy ve svém indexu, kde by tedy byly předně ty staré adresy, ale nepředpokládám, že se něco takového děje."

Samozřejmě že se to děje. Jinak by to ani nešlo. Pro Vás to ale žádné praktické důsledky nemá.

"Nechat nějaký čas na webu nové i staré adresy, aby google při procházení starých adres zjistil jejich redirect 301 na nové?"

V žádném případě.

Mimochodem, něco podobného se řeší v sousedním threadu (a řešilo se už asi milionkrát). Čistě psychologicky by mne proto zajímalo, jak jste vlastně na tu otázku přišel, resp. proč Vás trápí. Vždyť Vám přeci může být úplně jedno, jestli vyhledavač přesměrování zaznamená, nebo nezaznamená. Žádný praktický důsledek to pro Vás nemá.
niCe
Profil
Vždyť Vám přeci může být úplně jedno, jestli vyhledavač přesměrování zaznamená, nebo nezaznamená

Právě že není, protože mu chci tím redirectem 301 jasně oznámit, že stará adresa se změnila na novou. Chci tím vyřadit duplicity.

Chápu tohle následující správně?
Dosud jsem měl např. /sitemap.php?lang=cz
Nová adresa je /cz/sitemap/

Aby vyhledávač nebral tu novou /cz/sitemap/ jako duplicitní k /sitemap.php?lang=cz, dám u /sitemap.php?lang=cz redirect s hlavičkou 301 na /cz/sitemap/, což by mu mělo oznámit, že tu starou adresu indexovat dále již nemá a měl by ji vyřadit ze svého indexu a soustředit se raději na tu adresu novou?

Jsem v tom ztracen :)
niCe
Profil
Marek Prokop
Mimochodem, něco podobného se řeší v sousedním threadu

Ano, omlouvám se, toho vlákna jsem si nevšiml.
Řeší se tam sice přesměrování, ale u mě není problémem přesměrování jako spíš vyšachování starší adresy A, kterou už používat nechci a na novější adrese B je totožný obsah jako na té staré A. V tom případě musím přeci dát vědět, že A už není, je jen B, kde je ten samý obsah jako na A a tudíž se to nemé brát jako duplicitní strana s A.
Marek Prokop
Profil
Duplicity v indexu jsou problém vyhledavače, ne Váš. Pro Vás je důležité jenom to, aby se Vám nerozmělnil vliv zpětných odkazů, což přesměrování zajistí, a abyste nepřišel o návštěvníky z odkazů (nejenom ve vyhledavačích) na straré verze URL, což přesměrování zajistí taky. O nic víc se starat nemusíte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0