Autor Zpráva
Ivorius
Profil
který používat u obrázku?
Hugo
Profil
To zalezi co od toho ocekavas. Text, ktery je uveden v atributu alt by se mel zobrazovat misto obrazku (pokud je obrazek nedostupny, prohlizec ma vyple obrazky atd..) a title by se mel zobrazovat po najeti mysi nad obrazek. Ale MSIE zobrazuje v obou pripadech alt (aspon myslim).
Ivorius
Profil
z hlediska SEO.

a muzes pouzit oba zároven?
Acci
Profil
a muzes pouzit oba zároven?
Můžeš
Charlie
Profil
Ale ten alt je povinnej
DoubleThink
Profil *
MSIE zobrazuje v obou pripadech alt

ne - title má vždy přednost

Ale je pravda, že IE jako jedinný zobrazuje v bublině alt (když není uveden title).
VitaZ
Profil
Používám oba dva a validátor na w3c.org to bez problémů uzná.
Starší verze Firefoxu mi alt u obrázků nezobrazovala, pouze title, ver. 1.0.2 už myslím alt zobrazuje.
Acci
Profil
VitaZ
Ale kde. Mám verzi 1.0.3 a stále se u obrázků v bublině nezobrazuje alt, což je chování správné
OT:
V nových verzích Firefoxu (1.0.1, 1.0.2, 1.0.3) se neopravuje nic se zobrazovacím jádrem Gecko
VitaZ
Profil
Ale kde. Mám verzi 1.0.3 a stále se u obrázků v bublině nezobrazuje alt,
O.K. Mýlil jsem se, to jenom na stránce, kde jsem bublinu u obrázku nejčastěji používal, dopsali do kódu obrázku title:-) Zrovna v té době jsem začal používat novější verzi Firefoxu. Jsem vůl, měl jsem se líp podívat. Sám většinou používám alt i title, tak jsem to jinak nijak speciálně nezjišťoval.
Taťána
Profil *
MSIE zobrazuje v obou pripadech alt

ne - title má vždy přednost



To jsem si taky myslela, ale MSIE mi zatvrzele zobrazujr alt, i když je tam jak alt tak title. Takže kde mám chybu?
habendorf
Profil
který používat u obrázku?

Já dávám oba, často různé. Alt je alternativní text, který se zobrazí, pokud se nezobrazí obrázek. Title je titulek.
Je pravda že není-li title uveden, IE zobrazuje v bublině alt.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0