Autor Zpráva
Pavel Szalbot
Profil *
Ahoj, budu vděčný za váš názor na následující.

Seznam mi přestal navštěvovat některé stránky webu. Hierarchie stránek je stromovitá, dotčené stránky v ní leží na druhé úrovni. Vybral si jen některé z druhé úrovně (např. u eshopu by vyřadil jen některé kategorie). Jelikož je struktura těchto stránek stejná (katalog), liší se jen obsahem, překvapilo mě to. Zkoušel jsem použít přidávací formulář, nicméně robot na stránky dále nechodil.
Změnil jsem tedy jejich URL a použil formulář znovu. Robot přišel a radostně se vrací. Zkoušel jsem psát na help desk, zda jsem se třeba nedopustil nějaké nekalosti, nebylo mi samozřejmě odpovězeno. Dodám jen, že jsem nikdy nepoužil žádnou black SEO techniku apod. Ostatní vyhledávače (google.cz, jyxo.cz, centrum.cz, google.com) s inkriminovanými stránkami nemají a nikdy němely žádný problém.

Máte někdo podobnou zkušenost? Jak se situace vyvinula?
Marek Prokop
Profil
Myslím, že všichni máme podobnou zkušenost. Sznam zkrátka indexuje málo stránek. Nic víc v tom nehledejte a URL už raději příště neměňte. Sice Vám to teď možná prošlo, ale obecně je to to nejhorší, co můžete na webu udělat.
Pavel Szalbot
Profil *
Protože robot nepřišel po pokusech přidat stránku kontrolním formulářem, domníval jsem se, že je stránka v něčem závadná. URL jsem skutečně měnil velmi nerad :-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0