Autor Zpráva
jirkaxxx
Profil *
Ahoj, dělám vícejazyčný web, myslíte, že bude vadit když anglické ekvivalenty stránek budou mít stejnou url, budou jen v jiné složce? Například index.net a en/index.net. Děkuji za radu
djlj
Profil
budou mít stejnou url, budou jen v jiné složce
Tím pádem nebudou mít stejnou url.
Marek Prokop
Profil
Co to znamená "vadit"? Pokud URL ponese nějakou informaci, Američané a Češi asi nebudou stejnému URL rozumět stejně. Pokud URL žádnou informaci neponese, asi mu neporozumí ani Američan, ani Čech. Pokud "vadit" znamená horší než optimální, pak ano -- nejspíš to bude vadit. Zároveň to ale může být levnější řešení, takže se vlastně v součtu vyplatí.
niCe
Profil
Jediná možnost, jak udělat různé jazykové verze tak, aby byla stejná url, je přes cookies, nebo neustálá autodetekce jazyka na každé stránce. Vem ale v potaz že indexovací roboti nemají cookies a při autodetekci jim to hodí verzi jen pro jejich jazyk. A tak google bude indexovat jen v angličtině, seznam a jyxo jen v češtině (to dělají ale stejně).

Proto je lepší informaci o jazykové verzi nosit v URL adrese, ať už jde o formát www.example.com/home.php?lang=cz nebo www.example.com/cz/home/. Ta druhá varianta je lepší, já osobně s ní mám dobré zkušenosti. A nemusíš to mít dokonce ani ve složkách, stači jen když aplikuješ mod_rewrite (pokud na tvém hostingu běží apache).

niCe
jirkaxxx
Profil *
Marek Prokop
Url nese informaci pro Čechy a kvůli těm "pár" anglicky a německy mluvícím uživatelům se mi je nechce přepisovat a stránky tím pádem znovu prolinkovávat ( je to poměrně rozsáhlý web ). Je to, jak říkáte, levnější řešení. Jde mi především o současné pozice v českých vyhledávačích, abych tím že budu mít takřka snejné url nebyl vyhoštěn z těžce získaných pozic. Optimalizací pro jiné jazyky se zabývat nebudu, tedy zatím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0