Autor Zpráva
Knopi
Profil
Ahoj, bude to pro většinu nejapný dotaz, ale pro mě to bude možná svatý grál. Prosím odborníky a odbornice či znalce o odpověď.

1.
Hlavní nadpis (pro celý dokument): <h1>Ota Pavel</h1>
Nadpis druhé úrovně (na jiné stránce budou třeba jeho <h2>Knihy</h2>...atd., dle obsahu): <h2>Životopis</h2>
<p>Text...</p>

A teď k otázce, klíčové spojení je Ota Pavel Životopis a toto spojení budou lidé hledat. Není z hlediska SEO významnější <h1>Ota Pavel Životopis</h1>?


2.
Na stránkách jsou důležité SLOGANY, které vysvětlují smysl daného webu. Např. stránky Oty Pavla budou zaměřeny na jeho kariéru.

<h1>Ota Pavel</h1>
<h2>Kariéra českého spisovatele</h2>
<h3>Životopis</h3>
<p>Text...</p>

Tady je vidět, že dotaz na klíčové spojení Ota Pavel Životopis se prodlouží o text Kariéra českého spisovatele. Tudíš (první příklad) bude asi cennější pro vyhledávací roboty. Samozřejmě jde také o title a obsah životopisu, ale jde mi o nadpisy.

Teď se ptám: Jak se to řeší v praxi? Na hlavní stránce bude takovýto slogan a na dalších stránkách např. u stránky ŽIVOTOPIS by už neměl být pro lepší optimalizaci? Ale to by bylo co do proveditelnosti komplikované. Jak je to?

Děkuji každé rozumbradě, co mi to osvětlí.
Plaváček
Profil
Knopi

Není z hlediska SEO významnější <h1>Ota Pavel Životopis</h1>?

Z hlediska SEO je to šumák. Z hlediska sémantiky (s odřenýma ušima) by to šlo. Z hlediska českého pravopisu je to špatně.

Druhé otázce moc nerozumím, ale tato logická struktura

<h1>Ota Pavel</h1>
<h2>Kariéra českého spisovatele</h2>
<h3>Životopis</h3>
<p>Text...</p>

mi přijde v pořádku. Sám bych to tak řešil.

Z hlediska SEO je to opět šumák.
Knopi
Profil
Plaváček: Díky.
Druhé otázce moc nerozumím, ale tato logická struktura

1.
<h1>Ota Pavel</h1>
<h2>Životopis</h2>


Na klíčový dotaz uživatele (Ota Pavel Životopis) je ve struktuře dokumentu Ota Pavel Životopis.

2.
<h1>Ota Pavel</h1>
<h2>Kariéra českého spisovatele</h2>
<h3>Životopis</h3>


Na klíčový dotaz uživatele (Ota Pavel Životopis) je ve struktuře dokumentu v podstatě pro dotaz zybetčný text navíc Ota Pavel Kariéra českého spisovatele Životopis.

Přijde mi, že vyhledávače budou brát jedničku za relevantnější. Jenže ten slogan pro pochopení by tam asi taky chybět neměl. Jen jsem nad tím přemýšlel a jsem z toho celej zamotanej.
Plaváček
Profil
Knopi

Asi by ses měl vykašlat na vyhledávače a psát texty tak, aby tomu rozuměl čtenář. Vyhledávače si to přeberou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0