Autor Zpráva
Patrik Pražák
Profil *
Chtel jsem se dostat na lepsi pozici na seznamu a tak jsem zacal shanet zpetne odkazy, ale pak me napadlo co je pro me vyhodnejsi jestli vybirat odkazy podle GPR nebo podle S-Ranku.
A tak jsem si rek, ze si vytvorim takovou vlastni analyzu, vybral jsem si frazi online hry, protoze je na ni optymalizovano hodne webu a tim padem by pak ve finale mohly hrat roli i nepatrne rozdily nebo alespon jsem si to pred tim myslel.

Vyhodnotil jsem prvnich 20 vysledku na frazi online hry a zaznamenal si hustotu slov, s-rank, pocet zpetnych odkazu, pocet hledanych frazi v title a v h1,h2...

A vysledek...? To ze kazda nalezena stranka obsahovala hledanou frazi to me nijak neprekvapilo, ale prekvapila me delka a tvar titulku a take to ze nektere stranky obsahovaly v titulku dvakrat stejnou frazi tedy online hry a hry online, nevim jestli to ma nejaky vyznam, ale jestli ano tak si myslim, ze to je chyba. viz. titulek www.hry-online.com/ (2.pozice) nebo http://www.online-hry-zdarma.net/ (3.pozice)...

Jako dalsi vec jsem vzal pocet zpetnych odkazu (Link Repor Yahoo) a dospel k nazoru, ze pocet odkazu zrejme nebude mit vetsi vliv na vysledky viz. umisteni www.nethry.net/ a nebo pokud ano tak ma na to seznam vlastni recept.

S-Rank? jak vidime ve vysledcich se www.nethry.net s (S-Rankem 69) umistilo na 7.pozici a http://freefun.cz/online-hry-zdarma s (S-Rankem 92) na 13. pozici takze jak vidime tak S-Rank take asi nebude klicova vlastnost podle ktere se vyhledavac ridi.

Pomer mezi poctem klicovych slov a mezi celkovym poctem slov? Timto odvetvim jsem se zabyval pouze okrajove,ale stalo by urcite za to tuto oblast zmapovat podrobneji. K vyhodnoceni textu jsem pouzil tento analyzer pokud jsem porovnal vysledky na frazi online hry tak zde si nejsem jisty jestli vyhledavac bere ciste cele fraze "online hry" nebo jesli bere i "hry online" a nebo jestli vezme pocet kolikrat se vyskytuje slovo "online" a pak pocet kolikrat se vyskytuje slovo "hry" a to pak cele secte a teprve potom vyhodnoti. Ale rek bych, ze na tento aspekt klade seznam velkou vahu.

Klicova slova v URL?
Myslim si ze seznam ma az prekvapive moc rak pokud se v URL vyskytuji klicova slova. Takze domeny typu www.zahrajsi.cz/online-flash-hry-zdarma se urcite vyplati pak je take zajimave ze seznam tyto dlouhe domeny celkem rad indexuje

Vyhledavana fraze "online hry"

- http://freefun.cz/online-hry-zdarma (13.pozice)
- title "Online hry zdarma"
- klicova slova v h1,h2 "ano"
- S-Rank "92"
- Link Report yahoo "6538"

- http://www.online-hry-zdarma.net/ (3. pozice)
- title "Extrahry net minihry Online hry zdarma hry online hry zdarma flash hry"
- klicova slova v h1,h2 "ne"
- S-Rank "84"
- Link Report yahoo "88454"
+ neschopnost nastavit spravny kodovani cestiny

www.nethry.net/ (7.pozice)
- title "NetHry.net - Online hry zdarma, internetové hry, flash hry, web hry, superhry..."
- klicova slova v h1,h2 "ano"
- S-Rank "69"
- Link Report yahoo "144"

Par veci na ktery bych se chtel zeptat

1. jake mate zkusenosti s prenasenim S-Ranku mezi jednotlivejma strankama?
2. jakou hraje roli hraje S-Rank ve vysledcich pri hledani na seznamu?
3. zda li se da S-Rank nejak vypocitat, alespon pribliznej odhad?

***omlouvam se ze nepouzivam diakritiku, ale precetl jsem si to az ted.
Shadowwolf
až příjdeš na to jak naoptimalizovat stránky tak aby byly na seznamu na prvním místě třeba na slovo letenky, tak to bude mít zásadní přínos ... do té doby než tě někdo předstihne. Neviděl jsem obsah těch stránek, ale jsou v tomhle pořadí protože se tak seznambot rozhodl.

jinak
1. přenáší se o něco méně zajímavým způsobem než HIV
2. podle mě velkou u hodnot blízkých 0 s nárůstem o každou další jednotku menší a menší
3. na Seznamu ho vypočítat umějí nebo ho možná věští z křišťálové koule a ručně ho pak zadávají skřítci do databáze
Patrik Pražák
Profil *
Hm supr fakts mi dost pomoh, ale kdyz ses tak chytrej tak me urcite vysvetlis proc je http://www.online-hry-zdarma.net/ ve vysledcich vejs nez http://freefun.cz/online-hry-zdarma PS: se skritkama na me nechot

Jinak, co se tyce toho S-Ranku tak si myslim ze od 60ky vejs uz v tom pak neni zas takovej rozdil.
Shadowwolf
Ač to seznam.cz popírá tak klíčové slova v doméně dělají své, jako příklad si vem centrum.cz a koukni se na tenhle link: hledej autobusova-doprava.cz.

Dále pak to přesměrování z homepage do adresáře je asi celkem kontraproduktivní, nechci se vrtat ve zdrojácích, ale už jen to, že mi nejde zobrazit zdroják dvěma klikama mi říká, že to bude zas...ý javascriptem. Tj. myslím, že je spíš zázrak, že ten web je tam kde je.

Jinak říká se tomu mizérie českého SEO.
Shadowwolf
A jinak nejdřív bych udělal pořádně onpage faktory a pak se honil za linkama a rankem, teda pokud nechceš prodávat reklamu jiným. To je má odpověď to je má rada teď ... Dědeček Hříbeček
Patrik Pražák
Profil *
Ted to asi vypada tak, ze mam co docineni s nejakym z vyse zminovanym webem, ale opravdu nemam, zamereni na online hry jsem si vybral zcela nahodne, ale kdyz uz jsme u tec prikladu jak bys vyresil strukturu webu co ma treba 50 000 tisic stranek, ale pritom malo textu a hodne odkazu jako treba tenhle v takovimhle pripade je pak URL a title v podstate jediny ceho se muze vyhledavac chytnout myslis si ze ma cenu u webu tohohle ty vubec delat robots.txt
Seekr
Profil *
Mě se poslední dobou zdá že Srank se počítá nějakým zvláštním způsobem. Za poslední dny mnou sledovaným webům / konkurence/ zvedli S rank až na hodnoty přes 80 a žádné zásadní zpětné linky nepřidali to si sleduji. Stále více mě napadá jedna věc ale nechci ji zde publikovat neboť je to jen doměnka ale neumím si to jinak vysvětlit jak je to možné.

Co se týká výsledku ve vyhledání tak zcela nepochybně se zvýšením Sranku se jim zlepšili pozice a to velmi znatelně. Tedy Srank rozhodně důležitý je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: