Autor Zpráva
markett
Profil
Dobrý den. Jaksi se ztrácím v hromadě informací o SEO a tak bych se ráda zeptala přímo. Mám stránky, ty jsem zaregistrovala do mnoha katalogů, někde už jsou někde to trvá déle. Nicméně už jsou přímo k dohledání na stránkách asi dvanácti katalozích firem a na centru. Nejdříve se v googlu začaly objevovat pouze odkazy z katalogů a předevčírem i konečně samotná stránka. Ta ale dneska z googlu zmizla. Přečetla jsem si, že to je normální jev, že se tam zase za pár dní vrátí. Na jyxo se ale stránka ještě neobjevila.

1. Můžu udělat ještě něco více nebo už nezbývá než čekat?
2. Jakto, že se objevují v googlu odkazy jen z některých katalogů? Ty ostatní jsou pro google méně přitažlivé?
3. ...jestli dobře chápu celý ten systém, jak se dostat, co nejvýše...vyhledávač prohledává různé katalogy a jakmile někde narazí na stránku s odkazem http://www.mojestranka.cz, tak té mojí stránce přidá bodíky podle toho, jak vysoko si cení stránky na které je odkaz umístěn?
4. jak dlouho mám takhle čekat, četla jsem že asi 12 dní, to znamená, že co se nestane do dvanácti dnů, už se nestane?

Moc děkuji za případné odpovědi a přeji hezký den.
HeWeR
Profil
markett
1. Můžu udělat ještě něco více nebo už nezbývá než čekat?
Čekat :-)

2. Jakto, že se objevují v googlu odkazy jen z některých katalogů? Ty ostatní jsou pro google méně přitažlivé?
Google nezobrazuje všechny odkazy, které na stránku míří. Vybírá si jen ty, které mu připadají... ano, více přitažlivé (i když hovořit o přitažlivosti odkazů, mi příjde minimálně úchylné :-))

vyhledávač prohledává různé katalogy a jakmile někde narazí na stránku s odkazem http://www.mojestranka.cz, tak té mojí stránce přidá bodíky podle toho, jak vysoko si cení stránky na které je odkaz umístěn?
Vyhledávač přidá bodíky. Jedná se o bodíky jakoby obsahové. Pokud máte odkaz ze stránky o rybách a váš web je o srnkách, přidá se vám méně "bodíků" než kdyby byl web také o srnkách.

Dá se říct, že i 50 odkazů z různých katalogů může mít prakticky stejnou váhu jako 1 odkaz z kvalitního, obsahového webu.

jak dlouho mám takhle čekat
Výsledky všech věcí, které se týkají SEO hodnotím až přibližně po měsíci. To je IMHO dostatečná doba, během které se některé změny objeví i ve statistikách.

Také vám přeji hezký den :)
pc_jimbo
Profil
Googlí cesty jsou nevyspitatelné
1.čekej
2.Záleží na kvalitě a rozšířenosti katalogu a také na tom kolikrát musíš na webu kliknout aby se zobrazil tvůj odkaz
3.Registrace do katalogů vážně nestačí, ale ten zbytek jakž takž chápeš
4. čekej dalších x dni
pc_jimbo
Profil
4HeWer: no nic, byl si rychlejší :)
markett
Profil
Tak vám oboum děkuji za odpovědi a budu teda aspoň hledat další přitažlivé stránky pro přítele googla:-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0