Autor Zpráva
usranger
Profil
Jsem sice naprostý amatér, ale za ta léta už jsem něco kolem webu pochytil a přečetl a je mi jasné, že kvalitní zpětné odkazy jsou důležité, pokud chci svůj web dostat ve fulltextu na dobré pozice.
Bohužel mám realitní web (obor, kde je obří konkurence) a nejsem ani nebudu žádný milionář, abych si mohl dovolit drahou reklamu na vyhledávací slovo REALITY.
Přesto bych ale rád svůj web ve fulltextu hodil co nejvýše to půjde. Jak mám správně udělat zpětné odkazy / výměnu odkazů. Je mi jasné, že na mě musí odkazovat weby podobného zaměření, s dobrým pagerankem, ale jak mám odkazovat já na ně (výměna odkazů), aby mi to pomohlo? Kam na svém webu tyto odkazy umístit a co dalšího udělat pro lepší pozici ve fulltextu? Dokážete shrnout ve stručnosti pár bodů, jak web změnit / zoptimalizovat?

Díky za každou dorou radu
HOnzik1
Profil *
Na seznam.cz mi osvědčeně zabírá název domény. Pokud nemáš název "reality" v doméně (musí bít odděleno slovo pomlčnou nebo podobným znakem aby to vyhledávač pochopil jako jedno slovo) tak je nejlepší udělat složku /reality/ ....www.firma.cz/reality . Pak jen přidáš odkaz do http://fulltext.seznam.cz/url.py/addScreen . Já byl z 50 pozice hned po změnění URL a přidání odkazu do 24hodin hned na 1. místě. Do title napiš jen "Reality". Použít nadpisy H1 a H2, samozřejmě se slovem reality. Regni se do katalogů http://www.webdesign.izde.cz/katalogy_vyhledavace.asp , udělej si čas a registruj se do všech. Pak zkus vyšperkovat hlavní stránku na http://seo-servis.cz/ . Tyhle věci mi pomohli k 1. místu na google CZ, ENG. 1. místo na seznam.cz asi na 20 druhů klíčových slov, 2. na jyxo, 5. na centrumu. 1. dokonce i na atlas.sk. 56 S-rank, a Pagerank zatím 0 protože mám doménu pouze 2 měsíce.
U seznamu si hlavně šplhneš přidáním odkazu do jednoho z jeho služeb jako je zbozi.cz nebo katalog firem, atd.
Snad ti to pomůže
usranger
Profil
Díky, zkusím. Doménu mám s "-reality", v title mám trochu více klíčových slov, ale reality je tam taky. Když je tam víc slov, je to na škodu? Ve fultextu na Seznamu už jsem, ale chtěl bych samozřejmě výš :-) Co se týče programového kódu, tomu zas tak nerozumím, to mi dělá firma, tak snad to bude v pohodě. Teď se web částěčně předělává kvůli novému exportu dat na něj, ale jinak už běží. V Seznamu jsem v katalogu firem.
unipow
Profil
usranger
Když tak pošli odkaz na tu svou stránku, ale slovo reality je prvotně jen a jen pro seznam, dál se už perou velké weby...se vším se dá bojovat a soutěžit...
usranger
Profil
www.atlantis-reality.cz

funguje i stará doména www.atlantisreality.cz, která je přesměrovaná na tu s pomlčkou. Doufám, že správným způsobem :-)

Pomůže mi, když do ALTů obrázků a popisků dám vhodně ty klíčový slova? Např. reality? Důležitý jsou pro mě tyto: REALITY, REALITNÍ, BYTY, DOMY, POZEMKY, REALITNÍ KANCELÁŘ, REALITNÍ KANCELÁŘE, ev. ATLANTIS
unipow
Profil
Tak poprvé....duplicita...dvě různé domény, s pomlčkou a bez a stejný obsah.
Za druhé, dle mého názoru, chtělo by to hloubkovou analýzu, nedivím se, že tě to neidexuje, doporučuju H1.cz, upozorňuju, že nejsem nijak s touto firmou propojen, jen si myslím, že patří mezi ty nej http://www.h1.cz/tvorba-www
Za třetí i z mého polozkušeného pohledu bych spusty věcí udělal jinak a hlavně bych se zaměřil na slova, která nejsou tak konkurenční, ale taky hledaná
usranger
Profil
Ty klíčová slova se mi moc měnit nechce. Z toho ostatního... co je dobré změnit?
unipow
Profil
No máš zbytečně dlouhý description, např., máš i dlouhý title, celou tu strukturu by to chtělo asi udělat jinak, ale to je opravdu na poctivější rozbor
unipow
Profil
Nemáš správné title na ostatních stránkách a podstránkách, fakt je to na dlouho...
unipow
Profil
Něco si o tom přečíst, studovat diskuze, nebo požádat profesionály o analýzu...toť mé doporučení
usranger
Profil
Proto jsem tady, abych si rozšířil obzory a když už si vyberu nějakou firmu, abych tomu trochu rozuměl a předešel tomu, že mě nebudou věšet bulíky na nos a za balík peněz neudělaj jen pár bezcenných úprav.
unipow
Profil
Můj názor je, a osobně mnou ověřený, že Marek Prokop a H1 je velmi dobrá volba...
usranger
Profil
Díky za tip. Snad to nebude stát majlant :-)
mila
Profil
Jestli se dostaneš alespoň na první stránku, tak myslím bude spousta firem, která tě ráda zaměstná:)
Přeju hodně štěstí, ale přijde mi to jako předem prohraný boj. Spíše bych se soustředil na užší obor, kde sice není tolik dotazů, ale můžeš nabídnout přesně co uživatel hledá a bude tam menší konkurence.

Třeba „reality lhotka“ „luxusní rodinné domy“ „dřevostavby“ „panelové byty“... Chce si to udělat analýzu...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0