Autor Zpráva
Ivorius
Profil
Co má větší váhu pro vyhledávače? h1, title, nebo snad něco jiného?

Ještě jsem se chtěl zeptat, když použiji na všech stránkách stejné h1, jaký to bude mít vliv ve vyhledávačích.

Děkuji všem za odpovědi
Petra
Profil
Viz třeba vyhledávače, jak fungují

K druhé otázce: připravíš se tak o tag s velkým významem pro optimalizaci na fráze konkrétních stránek. Tj. že nadpis stránky, to o čem ta stránka skutečně je a na co bys mohl chtít optimalizovat bude až v H2, což má o něco málo menší váhu. Ale zase někdy se to hodí.
Ivorius
Profil
Ale pokud chci optimalizovat pouze na jedno slovo, tak to slovo, pokud se bude vyskytovat na všech stránkách v h1, bude mít mnohem větší váhu. Je to tak?
Petra
Profil
Nedokážu si představit typ webu, kde by se opravdu dalo a chtělo optimalizovat jen a pouze na jedno slovo. Řekla bych, že ten význam nebude nijak velký. Prostě proto, že to slovo bude v H1 bude každá stránka toho webu jakoby o něco víc, o tom slovu a pak předá vlastně více tématického pageranku v odkazu na hlavní stránku. Ale to Imho bude zanedbatelné. Už proto, že si neumím představit, jak by mohl mít web nějaký větší počet různých stránek o jenom jedné věci.
mila
Profil *
Nedokážu si představit typ webu, kde by se opravdu dalo a chtělo optimalizovat jen a pouze na jedno slovo.
Moje stránka je prakticky optimalizována jen na spojení "Logické hádanky." A hodně hádanek znamená hodně stránek. Dlouho jsem přemýšlel, co jiného by člověk hledal, a ihned nezmizel po homepage, ale nic mě fakticky nenapadlo.
btw Pokud někoho něco napadá, ať se zmíní, budu jen rád.
Ivorius
Profil
Zkus si prohlídnout zdroják na http//:www.vitdlouhy.cz
Ivorius
Profil
jsem ten odkaz popletl :) http://www
Petra
Profil
Ale jako jo, jasně, že se to tak dělá a má to tak spousta webů, taky už jsem to několikrát udělala, jen prostě ne kvůli vyšvihnutí do popředí jediného slova. Třeba pro značku je to dobrý.

Nicméně na logické hádanky z těch 37700 výsledků asi nebude potřeba nějak moc nad tím přemýšlet. Takže konkrétně k tomuhle případu je to IMHO úplně jedno.
Marty
Profil
mila a co třeba "hlavolamy" IMHO je to dost podobné a určitě by se pro tohle keywords místo našlo

Ivorius podle mě má největší váhu title, pak h1 a potom anchor text. Nezapomeň ale, že na web budou chodit hlavně lidi, a tak mi příjde trochu nepraktické, dát na všechny stránky stejné h1, asi bych se trochu ztrácel. Co se týče zvyšování váhy daného slova, bude to mít, jak už řekla Petra,
velice malý účinek. Osobně bych řekl, že nulový.
Ivorius
Profil
No já bych potřeboval zlepšit pozici ve vyhledávačích. Už se to tu jednou řešilo, ale moc mi nepomohli.

Chci zlepšit pozici na slovo aikido

První co mě napadlo je, že doplním keywords. Ale co dál?
Marty
Profil
1) přídat description a keywords, trošku si s tím pohraj a zkus vymyslet něco, v čem bude slovo aikido alespoň dvakrát a přitom aby popisek neztratil smysl
2)layout předělat tak, aby menu bylo v kódu až na konci a hlavní obsah stránky co nejdříve
3)no a nakonec offpage faktory, tedy snaž se přemluvit stránky s podobným zaměřením, aby na tebe odkazovaly, nejlépe s anchor textem "aikido"
Ivorius
Profil
No tak jsem to nějak "zpackal" - zkuste se na to podívat
Marty
Profil
Procento výskytu slova aikido je v pohodě, asi něco okolo 2.2%.
Ještě bych zauvažoval o tom posunutí obsahu před menu(2), malinko to pomůže.
mat
Profil
Ivorius

vidím nějaké h4, ale chybí h1 - to je dost velká hrubka... - aha už vidím i h1, ale někde pod h4 - smysl nechápu?! - sémantika dostává na zadek...

velký význam má title - tady bych jen zkusil dát jej až za definici kódování jazyka, jinak ti to bude někde mrvit češtinu...

třeba by nebylo na škodu na klíčová slova někdy použít <strong> nebo <em>, prostě dát na ně důraz, i vyhledávače na tou koukaj líp...
Ivorius
Profil
Marty Máš na to nějakej program? aikido = 2.2 %?

Mat To je právě tím, že sem měl menu před obsahem. Proto bylo h4 před h1. Teď jsem to menu dal až za obsah, ale rozhodil se mi layout. Zkoušel jsem místo plavání menu do leva, nechat plavat obsah do prava ale nechce mě to nějak poslouchat. Nevíte jak na to? Kromě absolut position.

Vím, že už se o tom někdo bavil, ale nemůžu si vzpomenout kde.
Marty
Profil
Ivorius jj: http://www.ranks.nl/tools/spider.html
mat
Profil
docela dost věcí (nástrojů) najdeš tady:

http://www.faganfinder.com/urlinfo/
Ivorius
Profil
aha, tak už jsem na to přišel. ten hlavní obsah musí mít dán pevnou šířku
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0