Autor Zpráva
Koki
Profil *
Je pro SEO lepší zadat doménu jako www.auto-prochazka.eu nebo je to jedno. Může bát i www.autoprochazka.eu
FiryCz
Profil
Je to prakticky jedno... lepší by spíš bylo mít koncovku .cz (hlavně pro uživatele)
Koki
Profil *
Myslíš že eu domény jsou málo hodnocené? Takže takto www.auto-prochazka.cz
FiryCz
Profil
Nemyslím že by byly špatně hodnocené, ale pro české stránky je téměř vždy lepší mít koncovku cz. Lidé jsou na to zvyklí... A teď po zlevnění nevidím důvod proč ji nekoupit.
Koki
Profil *
Stránka bude v CZ a DE
Azu
Profil *
Nemyslím že by byly špatně hodnocené To nám vyhledávače tvrdí také, ale opak je pravdou, stačí se podívat do výsledků na kde co a EU doménu tam takřka neuvidíš ve výsledcích. Kolega měl dvě domény stejného názvu se stejným obsahem založeny ve stejný den a CZ perfektně k najití a EU se nenašla vůbec
t.h.
Profil *
Kolega měl dvě domény stejného názvu se stejným obsahem založeny ve stejný den a CZ perfektně k najití a EU se nenašla vůbec

Nebude to spíše duplicitou?

Pokud bude obsahová část dostatečně zajímavá, není problém v doménové koncovce
Voltr
Profil *
Mám také dotaz,
všechny koncovky mimo - name a biz jsou již rezebrané pro doménu, kterou chci použít.
Holt jsem zaváhal..
Která koncovka je lepší ? Pro lidi i SEO?
Poraďte.

Díky.
t.h.
Profil *
Záleží na obsahu webu. Pokud to budou firemní stránky rozhodně použij .biz
Jinak je to ale v celku jedno, tyto koncovky v našich končinách moc používané nejsou.

Zvolil bych jinou formu doménového jména (použít koncovku .cz) pokud to jde.
Vaxx
Profil *
Nejde to s tím cz , fakt to jméno je vybraný na všechny způsoby i s lomítkama, jde o firemní stránky.
tajny spion
Profil
Nekde jsem myslim slysel, ze pomlcka ("-") slouzi jako oddelovac pro slova. Tj ze ti web lip najde, kdyz budes mit URL www.slovni-spojeni.cz nez www.slovnispojeni.cz
Mozna je to jen domnenka ci mylka (lol) :D
unipow
Profil
aj aj aj
http://vyhledavace.info/seo-faq/22/slova-v-domene
unipow
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=53350&foru m=13&page=-1
LukeK
Profil
Co rikate na domenu kw1-kw2.kw3kw4.tld ? Z hlediska SEO to urcite pro Seznam ma smysl (to mam vyzkousene), ale na druhou stranu si rikam, jestli to neni "prasarna". A plati, ze kw1 a kw2 je subdomena a kw3 a kw4 je nazev domeny.

kw = keyword, klicove slovo
Plaváček
Profil
LukeK

Co rikate na domenu kw1-kw2.kw3kw4.tld

Kravina. S odpuštěním.
Railbot
Profil
LukeK
Nebylo by lepší mít kvalitní obsah a na doménové jméno se vykašlat?
LukeK
Profil
Railbot: v dnesni dobe jen kvalitni obsah nestaci, prikladem je Seznam nebo i Google, ktery ti na prvni 3 pozice klidne hodi velmi nekvalitni weby, ale zato s dobrou domenou :-( Takze, pokud chce byt firma nahore a ma mezi sebou takovou "konkurenci", musi pro to take neco udelat.

jsem naprosto presvedcenej, ze kdybych to tak udelal, podle toho modelu kw1-kw4, tak seznam to vyhodnoti jako dobry web a pomuze to k vyssi pozici na vsechna slova..

abych to tedy upresnil - ono se vlastne jedna o 2 slovni spojeni, takze ve skutecnosti jde o 2 KW

Ale stale je tady ten problem, "jak by to vypadalo" :-)
Plaváček
Profil
LukeK

Ono je to trochu jinak, viz zde: http://vyhledavace.info/seo-faq/22/slova-v-domene . Ale doménové jméno se volí z jiných důvodů, než nějakého obyčejného SEO. Pročtěte si třeba hezký článek Martina Snížka: http://interval.cz/clanky/na-co-si-dat-pozor-pri-vyberu-domenoveho-jme na/
LukeK
Profil
Pro tento konkretni web je bude jednat o to, ze nekdo zada klicove slovo do vyhledavace a klikne na stranku, ktera mu vyjede.

Nikdy se tam uz pravdepodobne nevrati, protoze pokud nasel to, co chtel, tak firmu zkontaktuje - jedna se o trochu specificky druh sluzby, ktera je poskytovana firmam.

Tim rozhodne nerikam, ze adresa muze byt nejaky hybrid. Spis jsem si myslel, ze to KW3-KW4 bude hlavni domena (slovni spojeni dava samozrejme smysl), nekde bude treba graficky tato adresa zapsana, jinak ale bude vse presmerovana na subdomena.domena.tld
Marek Prokop
Profil
v dnesni dobe jen kvalitni obsah nestaci, prikladem je Seznam nebo i Google, ktery ti na prvni 3 pozice klidne hodi velmi nekvalitni weby, ale zato s dobrou domenou

První tři pozice ve vyhledávání Seznamu reprezentují podle konkurenčnosti dotazu něco mezi 0,06 a 0,002 promile nalezených výsledků a v Googlu ještě o řád až dva méně. Já být Vámi, LukeK, žádné statistické závěry bych z tak malého vzorku nedělal.
LukeK
Profil
Marku, jasny.. jde o to, ze proste prvni umisteno (myslim si, ze max TOP5) pro navstevnost webu udela hodne, at se mi to libi nebo ne. Naprosto konkretni priklad: delal jsem stranku ********** (hodnoceni by tady neuspelo, to vim.. programovani neni muj obor :-), ale diky zpetnym odkazum apod. byla domena dlouho ve vypisu asi na 9. miste.. mam na mysli seznam.cz a klicove slovo "*********" - to prinaselo denne kolem 400 uzivatelu, ted, kdyz je na 2. miste je to dokonce 1400 uzivatelu.. jen kvuli umisteni, obsah a design je stale stejny.

No nic, porad akorat oponuju :-) nebudu se urcite poustet do zadnej "harakiri" :)
LukeK
Profil
Aha, asi tu nekdo spamoval tou hrou :) jedna se o domenu e t r a v i a n .eu a klicove slovo t r a v i a n
Marek Prokop
Profil
Ale jo, o významu umístění se nepřu. Svou poznámkou jsem myslel to, že jde těžko něco soudit o síle slov v doméně ze stránek na několika prvních pozicích, aniž bychom současně analyzovali, kolik stránek se stejným slovem v doméně je i na sté pozici, tisící pozici, statisící pozici atd.

Když si vezmu Google (protože Seznam neumí operátor inurl) tak zjistím, že sice 8 z 10 prvních výsledků hledání slova t r a v i a n má toto slovo v URL, ale zároveň zjistím že z 6050000 nalezených ho tam má 1080000 stránek. 1079992 z nich to tedy do první desítky nepomohlo.
Knopi
Profil
LukeK: Omlouvám se za OT, ale opravdu si myslíš, že výraz kw1-kw4 bude klíčové slovo? To bude maximálně tak hledat klubíčko zasvěcených tvorů...
Manq
Profil
Knopi
keyword1-keiword4, ne?
Knopi
Profil
Manq: Já předpokládám, že "kw1-kw4" a "keyword1-keiword4" je totéž. =) Předtím jsem to ale stejně špatně pochopil. Už jsem na stejný frekvenci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0