Autor Zpráva
ronnie
Profil
Tak tohle nechápu. Na začátku listopadu jsem poprvé vytvořil třídní stránky našeho gymnázia a zařadil je do katalogu. K mému překvapení se posunuly ve vyhledávačích poměrně vysoko, např. v Atlasu jsme první odkaz na třídní stránky v našem kraji, v Seznamu jsme bývali asi sedmí za všech stránek.
Dřívější stránky byly příšerné: nerespektovaly normy, fungovaly jen v IE, nevedl na ně žádný extérní odkaz, nerespektovaly titulky, seo a vůbec vše ostatní...V březnu jsem dodělal finální verzi nových stránek, jsou plně validní, myslí na seo, vede na ně mnoho extérních odkazů, více aktualizované, větší návštěvnost...prostě mnohem lepší. Ve vyhledávačích se ale vždy zobrazují až za těmi původními, a to i přes prakticky nulový obsah (je zde pouze jedna stránka, která vás přesměruje na ty nové)...Nevíte, čím to může být? Je to tím, že jsou pouze cca 2 měsíce na světě?
Marty
Profil
Je to tím, že jsou pouze cca 2 měsíce na světě?

Já myslím že určitě. Vždy chvíli trvá, než si všechny vyhledávače uvědomí, že daná stránka plnohodnotně existuje a místo ve výsledcích vyhledávání se ustálí. Dej tomu čas.

btw: možná si zkontroluj počet zaindexovaných stránek
Leinad
Profil *
Ve vyhledávačích se ale vždy zobrazují až za těmi původními - jakými původními. Pokud mají jinou URL, dej tam 301.
Je to tím, že jsou pouze cca 2 měsíce na světě - souhlasím s Marty, je to věkem.
Na jaké je to doméně?
ronnie
Profil
Díky, myslel jsem si to, i když ty původní se dostaly na přední pozice ihned...
Staré na www.elitagmct.wz.cz (přesměrováno po 5 vteřinách) na nové
www.gymplaci.com
Acci
Profil
ronnie
Použij HTTP hlavičku s kódem 301, na WZ jde použít htaccess, tak proč ho nevyužít. Po čase stará doména zmizí
Kajman
Profil *
Např. pozice v katalogu atlasu není tuším záležitostí SEO. Prostě se tam koukne nějaký člověk a dá Vám body za kvalitu. Ze zkušeností to vypadá, že u nových stránek jsou body nižší a postupně rostou (až do maxima ;-) Prostě u katalogů nezáleží jenom na optimalizaci, ale jde i o to, kdo to hodnotí a jak se zrovna vyspal.
Yuhů
Profil
ona validita s vyhledávači pokud vím vůbec přímo nesouvisí.

Ty staré stránky má rádo Jyxo, protože jsou malé. Jyxo navíc (pokud se nemýlím) nebere v úvahu meta tagy na přesměrování. Tím pádem je jasné, že pro Jyxo (hledá na Atlasu) vyhrajou ty staré stránky. Google taky meta přesměrování nebere, takže bych se nedivil, kdyby v Google byly taky staré.

Abychom poradili víc, tak bychom potřebovali vědět, ve kterých přesně vyhledávačích a na jaká slova se zobrazuješ divně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0