Autor Zpráva
niCe
Profil
Ahoj, mám takovou spíše matematickou otázku.

Mějme vyhledávaný výraz, třeba na seznamu, kde mi lištička právě hlásí 176 hledáno.
Mějme také stránky, které jsou na hledaný výraz 8.

Je normální, že z toho vyhledávání přijdou 2 lidi?

Případně jaký je "faktor útlumu"? Na prvních 3 pozicích se kliká nejvíce, ale jak je to dál. Protože tenhle poměr 176/8/2 mi přijde dost špatný...

Díky, niCe
tiso
Profil
niCe - asi tá stránka nie je vôbec zaujímavá a niekto kto je na 9-tej pozícii má 5x viac...
Okrem toho zle to rátaš, správne je to takto: 8. miesto - 1%
niCe
Profil
tiso
No právě, kde si vzal to 1%? Je na to někde nějaká přibližná tabulka nebo graf? Chci vidět :)))
tiso
Profil
niCe od teba: 2/176 = cca. 1%
niCe
Profil
tiso
Ale to jo, já bych ale chtěl nějakou obecnou tabulku nebo graf, jak jsou ty procenta průměrně na danou pozici. Tim 176/8/2 jsem ale nic nepočítal, jinak je to, jak píšeš ty, těch 2/176 :)
Timy
Profil
niCe
Ono taky dost záleží na tom, jak máš dobrý/špatný titulek a pak — údajům z našeptávače pokud vím nepatří mezi ty nejpřesnější.
niCe
Profil
Timy
To stopro, ale jde mi teď jen spíš o jednoduché počty. Protože ok, jestli je našeptávač na nic, pak dám na seznamu statiku vyhledávaného slova a je-li tam průměrná denní návštěvnost 564 zobrazení a je-li nějaký web na 4 místě a přijde na něj 6 lidí, tak to už asi něco nehraje.. Nebo se pletu?
Timy
Profil
niCe
Statistika vyhledávaného slova je taky na nic :-). Tahle statistika zase započítává i výrazy, ve kterých se vyskytuje toto slovo a jakékoliv jiné. Třeba pokud vyhledám "Timy" a "Timy jednou prohál svou nohu", započte se k výrazu "Timy" +2. A to, že je nějaký web čtvrtý na pouhopouhé klíčové slovo, neznamená to, že že bude na téže pozici i pro ostatní spojení.

Teď jeden příklad: Mám web. Na určité klíčové slovo je druhý. U tohoto klíčového slova zobrazuje našeptávač 150 zobrazení. Mně na web z tohoto klíčového slova přijde průměrně 30 lidí denně. Což mi přijde více méně podobné — akorát teda s tím rozdílem, že já jsem druhý a tvůj web osmý.
Marek Prokop
Profil
NiCe, každý dotaz se chová úplně jinak, takže průměr za všechny by nedával vůbec smysl. Trochu smysl mají průměry za typy dotazů (navigační, rešeršní apod.), ale i uvnitř typů je variabilita CTR podle pozic dost vysoká. Kdybyste uvedl konkrétní dotaz, o který jde, šlo by to přibližně posoudit. Bez konkrétního dotazu k tomu nejde říci nic.
Yuhů
Profil
> kde mi lištička právě hlásí 176 hledáno

to slovo "hledáno" je tam historicky. To číslo 176 je prostě nějaké číslo, podle kterého se řadí našeptávané dotazy, nemusí to znamenat počet hledání. Často s tím počtem vysoce koreluje, ale jsou případy, kdy se dotaz ve skutečnosti hledá méně.

> Je normální, že z toho vyhledávání přijdou 2 lidi?

ano. Nepojmenoval bych to sice "normální" (ve smyslu průměrné), ale je to zcela v rámci standardní odchylky.

> Případně jaký je "faktor útlumu"?

Záleží jak na co. U navigačních dotazů (uživatel ví zcela přesně, jakou stránku hledá) je "faktor útlumu" neobyčejně "rychlý". U informačních dotazů je naopak faktor útlumu jen asi 0,8 na jednu pozici.
niCe
Profil
Yuhů
Děkuju, to přesně jsem chtěl slyšet (číst) :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0