Autor Zpráva
cervi
Profil *
Zdravím,

dostal se mi do rukou už nějakou dobu fungující web, ale bohužel veškeré odkazy uvnitře webu jsou řešeny klasickým způsobem soubor.php?parametr=neco&id=neco.... (jen příklad). Chtěl bych nějak dosáhnout toho, aby místo téhle nepěkné adresy byla adresa hezká - /soubor/parametr/id. To by samo o sobě nebylo tak obtížné udělat, stačí několik dlouhých dní kouzlit v .htacces s mod_rewrite.

Ale je tu pár háčků, samozřejmě všechny odkazy jsou psané právě ve tvaru soubor.php?parametr=neco&id=neco.... a předělávat je by byla neskutečná práce (a to to radši nechám tak, jak to je a budu na to pomýšlet za pár let, až se bude dělat nová verze).

A proto bych se chtěl zeptat, je nějaká možnost jak kosmeticky upravit zobrazovanou adresu v prohlížeči, nebo je to bez zásahu do struktury webu prohraná bitva? S .htacces nijak zvlášť kouzlit neumím, něco sice zvládnu, ale teprve se učím.
Nox
Profil
PSPad má funkcí hromadného nahrazování (Hledat>Hledání v souborech)
cervi
Profil *
Nox Díky za info, ale tohle jsem zjistil už před x lety... Nicméně na PSPad jsem se tu neptal, ale jestli to jde obejít BEZ ZÁSAHU do samotnýho webu. Zase až tak nutně měnit url nepotřebuju... Abych strávil hodiny nad přepisováním odkazů...
Nox
Profil
"ale tohle jsem zjistil už před x lety... ... Abych strávil hodiny nad přepisováním odkazů"
Když tuto funkci znáš už od prapradávna, tak taky jistě víš, že by ti to s ní trvalo pár minut...
Tomáš Hlaváček
Profil
kouzlit nemusíš, potřebný .htaccess by měl jen tři řádky, v tom problém nevidím, ale bez toho, že bys každému souboru přiřadil nějaké jedinečné URL jméno to podle mě nejde. Jestli články taháš z databáze, pak bych nahradil ID každé stránky za hezké URL jméno a tím by se to vyřešilo. Stejně by s tím ale bylo práce, podle zmiňovaného rozsahu webu, hodně.
xy125
Profil
Vždyť můžeš web předělat přes mod_rewrite a budeš mít krásné adresy, ty staré, na stránkách, ti budou samozřejmě fungovat dál a měnit je můžeš postupně.
Leinad
Profil
xy125 - Rozumím správně na staré URL 301 na novou + nová podstrčí starou. Lama přeje hodně štěstí s .htaccess. (Bezvýznamné - smazat)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0