Autor Zpráva
tajny spion
Profil
Hi. Rad bych se zde zeptal odborníků, zda je lepší mít web například o počítačích s názvem www.moje-pocitace.net anebo www.dranel.net

Donedavna jsem si myslel, ze prvni je lepsi, ale clanek z vyhledavace.info me rozhodil. Pro doplněk ho cituji:
Při volbě doménového jména je vhodné zvažovat i další marketingové aspekty, jako je zapamatovatelnost, zvuková i grafická podoba, důvěryhodnost a značkový potenciál názvu. Zejména u dlouhodoběji koncipovaných projektů bývají tyto další aspekty důležitější a i ve vyhledavačích časem pomohou webu více než doménové jméno navržené jen s ohledem na klíčová slova.

Druha otazka, ktera neni zase tak dulezita zni: Je lepší pro web, který bude zaměřen pro čechy a slováky navrhnout URL s domenou .cz nebo radeji zvolit nadnárodní doménu .net?
shaggy
Profil
Ak by si sa chcel zamerať na predaj osobných počítačov, tak doména moje-pocitace je lepšia.
Dranel.net vo mne evokuje nejaký blog, alebo osobnú stránku a podľa toho aj väčšina ľudí klikne na odkaz.
To isté platí aj pri rozhodovaní medzi .cz a .net.
Ak by bola stránka zameraná na "svetového" užívateľa, tak je veľmi vhodná koncovka .net
Ak ide o český (česko-slovenský) projekt, tak je oveľa lepšie .cz alebo .sk
Str4wberry
Profil
Jako neodborník odpovídám tajnému spionovi:
„Rad bych se zde zeptal odborníků, zda je lepší mít web například o počítačích s názvem“
Nejlepší je snadno zapamatovatelné jméno, které je zároveň klíčovým slovem.

„Je lepší pro web, který bude zaměřen pro Čechy a Slováky navrhnout URL s domenou .cz nebo radeji zvolit nadnárodní doménu .net?“
Jednoznačně CZ doménu.
miniJOHN
Profil
Jednoznačně CZ doménu

Snad CZ i SK ne? :)
Str4wberry
Profil
miniJOHNe
Čti pozorněji: „navrhnout URL s domenou .cz nebo radeji zvolit nadnárodní doménu .net. O žádné SK doméně nebyla řeč.
shaggy
Profil
Myslím, že CZ/SK trh nie je taký veľký aby sa rozhodovalo, či cz alebo sk doménu - to závisí od človeka čo to robí a jazyka, v ktorom je primárna stránka.
Takže či to bude .sk/.cz je to jedno, stále je to lepšie ako .net
A hlavne - aby sa doména vzťahovala k obsahu stránky. Derel.net asi nemá moc spoločné s počítačmi (teda ak to nie je niečo podobné ako Macintosh :P )
tajny spion
Profil
shaggy
Jasny, ale jak jsi rikal, Dranel.net je lepe zapamatovatelny a muze to byt rovnou napr. nazev firmy, kdezto firma s nazvem "moje-pocitace" - to je trapny.

Priklad: Mironet.cz taky ma domenu mironet.cz a ne pocitace-mironet.cz

Na druhou stranu, kdyz budu mit v domene klicovy slovo, poskocim v rebricku stranek na dane slovo o nekolik pricek vys... tak ted co si vybrat.
shaggy
Profil
Ak to bude firma Dranel, tak by som kúpil Dranel.cz... a k tomu by som dokúpil moje-pocitace.cz :D
A bude vymaľované :-)
tajny spion
Profil
shaggy
Co bys vybral ty? Snadno zapamatovatelne sluvko nebo klicove slovo? Ber to tak, ze dohromady to dat nejde :(

PS:
Snadno zapamatovatelne domenove jmeno by bylo rekneme Derel.net (pouze priklad) - bylo by to originalni takze by se to nikomu s nicim nepletlo
Klicove slovo v domene by bylo napr. i-fantasy.cz (zase pouze priklad). V tomto pripade bych ziskal na stranky o fantasy dalsi a dalsi navstevniky pres vyhledavani. K tomu by na me jeste odkazovali pres toto klicove slovo takze dalsi (+).

Zaver: V prvnim pripade by byly tezke zacatky... ale pak bych byl originalni. V druhem pripade by zacatky byly mnohem lehci a rozjelo by se to vice, ale tak originalni by to nebylo.

Ted poradte, co si vybrat :(
djlj
Profil
tajny spion
Proč teda nekoupíš oboje a nepřesměruješ to na jednu variantu? Proč by to nešlo dohromady? :)

Jinak já bych asi vybral bez klíčovýho slova. Budoval bych spíš značku, než neoriginální název. Navíc ti to zas tak moc nepomůže. To je asi jako kdybych si já místo „vsevjednom.cz“ registroval domény typu „guestbook-zdarma.cz“ :))).
tajny spion
Profil
djlj
Dikes, to jsem chtel slyset. Btw proc kupovat oboje? Jaky by to melo smysl, kdyz si nejsou ty sloiva podobna? Uzivatel zada i-fantasy.cz a hned ho to hodi na Dranel.cz, tim padem si zapamatuje dranel.cz ne?
pc_jimbo
Profil
No doména"moje-pocitace" by měla vyznam maximalne z hlediska SEO, ale protoze slovo počítače je tak zaběhnuté slovo, že optimalizovat na něj je zbytečná a bezvýsledná práce. Takže se určitě přikláním k originální jednoslovné doméně.

Bez urážky ke slovenským kolegům byl také na 100% volil doménu cz. Jednak je levnější než sk a také se v jakýchkoli aspektech obchodu či zábavy nevyplácí upřednostňování menšiny oproti většině, takže proto .cz
tajny spion
Profil
pc_jimbo
Ohledne domeny mam jiz vicemene rozhodnuto. Budu volit .net, protoze v budoucnu mam vplanu zavest jeste anglickou verzi, jako univerzalni. Proto se mi jiz .cz nezda vhoda.

Ale vsem dekuji za pomoc s tim domenovým jménem - konecne jsem se rozhodl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0