Autor Zpráva
technisat
Dobrý den, neví někdo proč Seznam ve výsledcích fulltextového vyhledávání mění titulek a text stránek, pokud je psán velkými písmeny na malé? Chápu toto počínání u webů, které mají schválně celý text velkými písmeny, to nevypadá určitě dobře, ale u názvu firmy, který je napsán velkými písmeny jako obchodní značka a logo, a který se takto uvádí ve všech propagačních materiálech mi připadá změna na malá písmena s prvním znakem velkým dosti nešťastná, pokud zákazníci znají logo firmy tvořené velkými písmeny. Jako příklad uvedu třeba tuto stránku "www.nemovitosti-znojmo.cz" Diky z vaše názory
Railbot
technisat
a) není to pěkné
b) moc to na mě křičí
c) je slušností uvádět vždy uvádět velké pouze první písmeno

Je to podle mě v pořádku. Navíc je to snad úplně jedno, ne? Nevím jaký je rozdíl mezi názvem firmy malými a velkými.
habendorf
Nevím jaký je rozdíl mezi názvem firmy malými a velkými.

No ... třeba Ibm nebo Čez vypadá fakt divně. Jinak souhlas.
Marek Prokop
Co a proč Seznam dělá je zčásti vysvětleno zde: http://fulltext.sblog.cz/2007/10/11/6
FOUS
Profil *
Seznam by měl hlavně zobrazovat to co na stránce je a ne to co si myslí, že by tam správně mělo být. Ad. Railbot - pokud chce mít firma název velkými písmeny, tak jak ho má třeba zapsaný v Obchodním rejstříku, nemá do toho nikdo další zasahovat a měnit to, ať se mu to líbí nebo ne.
MichálekII
Profil *
hmm, hmm to jsou slova do pranice, ale je tu ještě jedna nezmiňovaná možnost: Pokuse vám zobrazení ve výsledcích nelíbí, tak v nich přeci být nemusíte (stačí použít správné nastavení v robots.txt)
Railbot
FOUS
Seznam je soukromý subjekt a může si psát názvy firem jak chce, zcela dle svého uvážení třeba i TaKtO. Jak říká MichálekII, pokud se to někomu nelíbí nemusí ve výsledcích přeci vůbec být.

navíc má to rozumný důvod a u příkladu jako ČEZ se to nestane - vizuálně vzájemně férové - pokud je v textu "příliš mnoho" slov kapitálkami, přepíšeme je malými písmeny

habendorf
To jsou sice názvy firem, ale zkratky. Určitě chápeš jak to myslím. Je rozdíl mezi ČEZ a HOSPODA HORNÍ DOLNÍ.
habendorf
Railbot

Chápu, neboj :o)
Chamurappi
Reaguji na Railbota:
Zmenšují i zkratky W3c, Xhtml, Html, Svg, Xml, Wap, Css a Rss. Vypadá to ošklivě. Ideální by bylo, kdyby nerozhodovala kvantita VELKÝCH slov, ale jejich význam.
Railbot
Chamurappi
A kdo by ten význam posuzoval? Robot? Těžko. Člověk? Jedině někdo ve výkonu trestu, jinak by to byl chudák.
A teď trochu prakticky. Kdo ty zkratky kde zmenšuje? Dívám se na Seznam, hledám a hledám...vidím CSS, RSS, W3C, XHTML...někde to je malými, ale to tak vychází už ze zdroje.
Timy
Railbot
http://search.seznam.cz/?q=xhtml&w=&mod=f Polovina odkazů…
Railbot
Timy
Pravda, víc než jsem si myslel.. Kdo nám poví, proč někde zachovává velikost písmem a jinde ne? :)
nightfish
Railbot
četl sis ten blogpost, který odkazoval Marek Prokop? nejspíš ne... je tam zmíněno:

- vizuálně vzájemně férové - pokud je v textu "příliš mnoho" slov kapitálkami, přepíšeme je malými písmeny
Plaváček
nightfish

Spíše je zajímavé, že se nechová jednotně: http://search.seznam.cz/search.cgi?w=xhtml . Někde respektuje velká písmena, jinde ne.
Chamurappi
Reaguji na Railbota:
A kdo by ten význam posuzoval? Robot? Těžko.
Heuristika. Na velkou část výrazů by stačila statistika. Lze předpokládat, že slovo, které se v drtivé většině případů* píše velkými písmeny, není bezohledný křik**.

Edit:
*) A je-li těch případů hodně.
**) Tohle je jen příklad možného řešení, které by určitě nebylo účinné stoprocentně, ale bylo by blíže ideálu.
Railbot
nightfish
Četl panáčku, dokonce jsem tu pasáž sám citoval a teď už se jen stejně jako Plaváček "divím" a přijde mi zajímavé, že někde ty velká písmena nechává a někde eliminuje. A to je prosím slovo "XHTML" vždy stejně dlouhé.
Railbot
Chamurappi
To ovšem neřeší ten problém, že když všude bude HOSPODA HRBATÝ HROZEN, tak to správně není (a zůstalo by to tak, protože je to tak přeci všude) a v takovém případě ti je statistika na dvě věci. To už by se muselo růčo.
FOUS
Profil *
ad Railbot: Seznam je soukromý subjekt a může si psát názvy firem jak chce...
Já vždycky chápal fulltext na Seznamu jako službu, která mi pomůže něco najít. Takže by měl obsahy webů zobrazovat tak jak jsou a ne zasahovat do toho, co z nich zobrazí. Když je to hnusný, je to problém majitele stránek, nebo to tak prostě chce mít a líbí se mu to.
Na druhou stranu jsem nikdy Seznamu neupíral právo penalizovat ev. nezobrazovat co chce a jak chce. Ať tu hnusnou stránku zobrazí klidně na poslední stránce vyhledávání, ale ať ji zobrazé správně hnusně.
Podotýkám, že tohle se myslím o fulltextu, v katalogu firem a pod. ať si to nastaví podle svého.
nightfish
Plaváček
Spíše je zajímavé, že se nechová jednotně
Někde respektuje velká písmena, jinde ne.

ve zmíněném blogspotu je zmíněno, že pokud je v textu "příliš mnoho" slov kapitálkami, přepíšeme je malými písmeny - to dává dle mého jistý prostor pro nejednotnost - rozhodně ve zmíněných výsledcích nevidím žádné 2 weby, které by měly stejný titulek a/nebo popisek a přitom různou velikost slov psaných kapitálkami

Railbot
a přijde mi zajímavé, že někde ty velká písmena nechává a někde eliminuje. A to je prosím slovo "XHTML" vždy stejně dlouhé.
myslím, že nejde o to, jak je slovo napsané kapitálkami dlouhé, nýbrž jakou část zaujímají slova psaná kapitálkami vůči celkové délce titulku/popisku
Str4wberry
Tak jsem udělal pár výpočtů — a zdá se mi, že když je kapitálkami napsaná více než třetina titulku (třetina písmen), tak se „cenzurují“.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0