Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, zajímalo by mě, zda roboti procházejí i odkazy, které jsou vytvořeny za pomocí javascriptu, například javascriptové menu, kde se odkazy 'vyrábí' za pomocí javascriptové knihovny...

To znamená, že v html kódu není žádný odkaz (a to i při zobrazení za pomocí 'view generated source'), a není to javascript, který jen zobrazuje skryté bloky
Bubák
Profil
Píšeš, co to není, ale nevím, co to je. předběžně, soudě podle popisu, to vidím špatně. Nejlepší by byl odkaz na okázku.

Pokud víš, kam odkazy vedou, aspoň je hoď do NOSCRIPT.
Beduin
Profil *
Záleží na tom, kteří roboti. Třeba většina vyhledávacích botů javascript ignoruje. Jak je to se spamboty, nevím, ale myslím, že u nich to bude tak půl na půl (integrace javascriptu).
H13
Profil
Bubák - no prostě javascript, který vytvoří na stránce odkazy s tím, že v html kódu nejsou např. skryté bloky s odkazy (což dělají některá menu vytvořená javascriptem, že do stránky vloží normální html kód s odkazy, jen ho skryjí a ukáží uživatelovi až v případě najetí na menu... no nevím jestli to vysvětluji správně...)

Každopádně jsem si vyrobil stejné menu také v html a vložil ho do <noscript></noscript>


Díky, Honza
Kajman_
Profil *
Vyhledávače můžou znát adresu např. z vlastních lištiček v prohlížečích. Nebo na ty stránky prostě někdo udělal normální odkaz. Ať už někde v textu či na jiných stránkách.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0