Autor Zpráva
inff
Profil *
Nevíte někdo co se děje poslední dobou se seznamem a jeho fulltextovém hledáním? Mám stránku která není registrovaná v katalogu,ale pouze ve fulltextu. Dřive stačilo napsat jen TITLE stránky a byl jsem na 1. místě. Nyní jako by se v seznamu ztratila, nemáte s tím náhodou zkušenosti někdo?
Railbot
Profil
Dočkej času. Bez uvedení odkazu těžko říct. Může jít jen o dočasné "štosování" výsledků, ojedinělý výpadek nebo penalizaci...kdo ví.
Richi
Profil
stránku která není registrovaná v katalogu,ale pouze ve fulltextu.

a proč ji do katalogu nedáš? pak ji jiste robot fujtextu najde ...
malek
Profil
zkontroluj site:www.domena.cz ci je vobec zaindexovana, ak nie a predtym bola tak je pravdepodobne bloknuta abo bol na nej duplicitny obsah abo tak niak :D
inff
Profil *
zkontroluj site:www.domena.cz ci je vobec zaindexovana, ak nie a predtym bola tak je pravdepodobne bloknuta abo bol na nej duplicitny obsah abo tak niak :D


Odzkoušeno - zaindexovana je, jen mi ji seznam nemuze najit podle title stranky, 3 mesice bezela vpoho a ted jako by nebyla..????
jkl
Profil *
Máme stejný problém, trápí mě to už asi tři týdny. Podle fulltextového vyhledávání jsme byli na 1. stránce na 2. místě. Teď jsme se propadli na druhou, ale i pátou stránku. Trochu jsme na to koukali. Zdá se, že seznam nyní nevyhledává slova v textu webu, ale podle textu, který je máš uvedený u katalogovýho zápisu. Pokud nejsi v katalogu vůbec, nenajde tě. Teď přemýšlíme co s tím, jestli si seznam jenom hraje a za chvíli se vrátí ke korektnímu fulltexu nebo jestli je to jejich nová strategie. Víte o tom někdo něco?
Marek Prokop
Profil
Přátelé, možná jste si toho ještě nevšimli, ale na konkrétní dotaz vyhledavače obvykle zobrazí na první stránce výsledků odkazy na přibližně deset stránek a na dalších stránkách výsledků odkazy na stovky, tisíce, desetitisíce, statisíce, miliony, desítky milionů a ve výjimečných případech i stovky milionů dalších stránek. Z toho plyne, že být na 11. až milionté pozici je zcela normální, kdežto být na první až desáté pozici je naprosto abnormální a výjimečné.

Pokud se domníváte, že by zrovna vaše stránka takovou abnormalitou měla být, asi byste měli uvést, co jste pro to udělali, a hlavně o jakou stránku a jaký dotaz se jedná. Bez toho jen maříte čas ostatních a ze sebe děláte, s prominutím, blbce.

Jkl, konkrétně k Vaší otázce: Drtivá většina stránek nalezitelných fulltextem Seznamu (včetně těch na nejvyšších pozicích pro značně konkurenční dotazy) se nenachází v katalogu Seznamu. Text katalogového zápisu se indexuje s danou stránkou podobně jako její běžný text -- tak se choval fulltext Seznamu snad vždy a nevím o tom, že by se v tom v poslední době něco změnilo (mohu se ovšem mýlit).

Mimochodem, indexování slov, která se na stránce přímo nenacházejí, je vcelku běžné i u jiných vyhledavačů (Google, Teoma i další) a nemusí se vždy jednat jen o vliv katalogů.
inff
Profil *
Tak uz je vše vpořadku. Stráku seznam opět najde, ovšem kde byla chyba netuším..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: