Autor Zpráva
Railbot
Profil
Hodnekrát jsem četl o tom, že nově zaindexovaný web Google občas zařadí mezi první výsledky a následně po roztřídění sestřelí na nižší pozici (tu správnou). Tak se ptám, jestli je možný i opačný případ, kdy Google nový web zařadí na nějaké hledané slovo až buhvíkam (14. stránka apod.) a po nějaké době je možné, že si to rozmyslí a web umístí lépe.

Jde mi o web, který zde byl hodnocen. Na slovo "dexter" je až buhvíkde a před ním je spousta naplaveniny, která je jednoznačně zcela mimo. Nutno podotknou, že web je v indexu zhruba dva týdny (teprve), takže se ptám jen pro informaci, abych v tom měl jasno. Pokud vím, nic co by Googlu vadilo tam nemám, Seznam mě po 14ti dnech fláknul na první místo ("dexter"), takže kdyby něco penalizoval by mě doufám i on.
tm
Profil *
web je v indexu zhruba dva týdny

Počkaj ešte ďalšie 2 a potom sa pýtaj....
Railbot
Profil
tm
Psal jsem, že teprve, takže vím, že je to krátká doba. Ptal jsem se jestli je něco takové také možné (obecně), takže bych rád normální odpověď místo "chytrých" odpovědí :)
Marek Prokop
Profil
Výsledky vyhledávání na konkrétní dotazy se mění prakticky neustále, v Googlu dokonce mohou být různé i ve stejný okamžik. Totéž platí o pozici jakékoli stránky na určitý dotaz -- mění se jak krátkodobě (ze dne na den), tak dlouhodobě (v horizontu měsíců a let), jak nahoru, tak dolů, jak málo (o pár míst), tak hodně (o tisíce i desítky tisíc míst). To vše je nejenom možné, ale i zcela normální.

Snad jsem správně pochopil otázku.
Railbot
Profil
Marek Prokop
Díky. To samozřejmě chápu a vím, že se nejde propracovat na první pozice "jen tak" a jak už jsi psal, první pozice jsou abnormalita, ale být kdekoli jinde ve výsledcích je běžné. Ovšem můj problém je v tom, že web mám Googlem zaindexovaný už téměř měsíc (4.11. byl u mne poprve a prolezl co se dalo). Jeho robot ke mě chodí každý den.

Nic platné, web je až na 11. stránce a dál. Mám za to a nevím proč, že Google na můj web nemá žádné zpětné odkazy. Minimálně ne takové, které "bere". Jiné různé vyhledávače zpětných odkazů na můj web mají přes 200, v tom se snad něco užitečnéh najde. Seznam mne na dotaz "dexter" řadí na první pozici. Ovšem potřebuji se pohnout v Googlu, tam zatím zažívám fiasko a marně přemýšlím, jestli mi jen chybí více trpělivosti nebo je něco špatně.
A jsem si na 99% jistý, že drtivou většinu stránek řazených v Googlu přede mnou strčím hravě do kapsy po všech stránkách :)

Jedná se o web www.dexter-killer.cz
Marek Prokop
Profil
Mám za to a nevím proč, že Google na můj web nemá žádné zpětné odkazy. Minimálně ne takové, které "bere".

To je nepravděpodobné. Jestliže zpětné odkazy máš, tak o nich Google nejspíš ví a jen je neukazuje. Jeho operátor link: v podstatě nefunguje. Když k tobě navíc denně chodí Googlebot, tak musíš mít relativně slušné zpětné odkazy.

Seznam mne na dotaz "dexter" řadí na první pozici. Ovšem potřebuji se pohnout v Googlu, tam zatím zažívám fiasko a marně přemýšlím, jestli mi jen chybí více trpělivosti nebo je něco špatně.

Ty asi neděláš špatně nic. Špatně je v tomto případě realita, která tě obklopuje :-) Seznam vrací na dotaz [dexter] 22 tisíc odkazů, Google jich vrací 27 milionů. Jestli dobře počítám, tak je to zhruba 1200krát víc. Přímou úměrou pak lze snadno dovodit, že druhému místu v Seznamu odpovídá 2400. místo v Googlu, a to se nachází na 241. stránce výsledků. Jestli jsi na 11. stránce, jsi na tom v Google vlastně o hodně lépe než na Seznamu.

A jsem si na 99% jistý, že drtivou většinu stránek řazených v Googlu přede mnou strčím hravě do kapsy...

Na stránky před tebou jsem se nedíval, ale už z principu mi to přijde divné. Slovo dexter je spíše řídké adjektivum, ovšem zároveň docela časté příjmení, místní název, název mnoha firem apod. Zkrátka to znamená milion různých věcí, takže o tom těžko může jeden web být, natož aby byl ještě nejlepší.
Railbot
Profil
Marek Prokop
Díky, že jsi mi věnoval minutku a chopil se odpovědi. Každopádně to mé opovážlivé tvrzení, že weby přede mnou strčím do kapsy je dáno tím, že na první pozici na dotaz "Dexter" Google řadí fanouškovský web o seriálu Dexter, taková má "konkurence".

A jelikož ten web je málo aktualizovaný a celkově (se vší skromností) i hůře zpracovaný (zpětných odkazů také mít více nebude a o nějaké hlubší optimalizacvi nemluvě) než můj, čekal bych, že se umístím alespoň v těsném závěsu nebo zkrátka na o hodně lepší pozici, než se vyskytuji nyní. Prvních 8 pozic ve vyhledávání je právě o tomto seriálu, z toho 5 českých webů.

Dokážu pochopit, že výsledky vyhledávání nejsou jednoduchá věc a nelze se objevit na prvních příčkách jen tak, ale zatím nevidím důvod proč ne, ale bohužel :)
Marek Prokop
Profil
Railbote, jednoslovné dotazy jsou těžké -- jak pro optimalizátory, tak hlavně pro samotné vyhledavače. Triviální on-page faktory (výskyt slova titulku, textu, URL atd.) na ně moc nefungují, takže se vyhledavače snaží použít co nejvíc dalších -- stáří a reputaci webu/domény, PageRank a jeho varianty (query dependent PageRank, Hiltop atd.), text a kontext zpětných odkazů, ranking pro synonyma nebo časté fráze (třeba "seriál Dexter"), theming (jak moc je o daném tématu celý web), chování uživatelů (jak klikají na výsledky hledání), komunitní data (v kolika čtečkách je RSS toho webu) atd., atd.

Jestliže je ten tvůj web opravdu nejlepší, asi se to časem projeví, může to ale trvat dost dlouho (poslední jednoslovný dotaz, se kterým jsem se dostal na stabilní druhé místo z 95 milionů mi trval 7 měsíců). Otázka je, jestli to má smysl. Jen málokterý jednotlivý dotaz je tak důležitý, aby stálo za to se jím zabývat. Z dlouhého ocasu ti většinou přijde mnohem víc návštěvníků za zlomek práce, času a peněz a nakonec ti to dlouhodobě buduje téma i pro ty jednoslovné dotazy.
Railbot
Profil
Marek Prokop
Rozumím. Díky za vysvětlení. Sice radost z toho nemám, ale asi se nedá nic dělat. Co jsem viděl, tak právě jednoslovnou frázi "dexter" vyhledává mnohem více lidí než jakoukoli jinou složitější (jak u mého webu, tak u "konkurence"). Proto má také onen nynější první web ve výsledcích relativně dobrou návštěvnost. Kdybych se ve výsledcíách Googlu dostal na některou z prvních pozic, tak bych je "sestřelil". Takto mají velkou výhodu, ke mně lidé chodí z Googlu právě jen na víceslovné fráze a není toho tolik. Budu tedy trpělivě čekat a budovat další zpětné odkazy atd. snad to pomůže k časem lepší pozici.
Marek Prokop
Profil
Budu tedy trpělivě čekat a budovat další zpětné odkazy

Začni tím, že si pomocí příkazu link: na Yahoo zjistíš zpětné odkazy toho konkurenčního webu, všechny je pečlivě projdi a zkus je získat také.

ednoslovnou frázi "dexter" vyhledává mnohem více lidí než jakoukoli jinou složitější

To samozřejmě ano, ale jde přeci o celkový objem těch ostatních. Nicméně máš pravdu, že dlouhý ocas je tu asi nezvykle krátký -- rychlý test na Seznamu (pomocí Našeptávače a celkové hledanosti) ukazuje poměr 63:233, což je opravdu dost málo. I tak je ale objem hledání víceslovných frází minimálně třikrát větší než samotného slova dexter.
Railbot
Profil
Po dvou měsících jsem ze 14. stránky ve výsledcích hledání na Googlu na slovo "dexter" skončil na třetí příčce. To jen pro zajímavost :o)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0