Autor Zpráva
Shady
Profil *
Považujou se web (firemní), které mají v sekci výměna odkazů hodne odkazu za linkfarmy?
a když máte web s PR 3 a vyměníte odkaz s webem co ma PR 0 , může vám to snížit PR nebo s-rank?
Railbot
Profil
Považujou se web (firemní), které mají v sekci výměna odkazů hodne odkazu za linkfarmy?
Ne. Imo. Těžko někdo odpoví, aby si jist, že to je 100% pravda.
Marek Prokop
Profil
Nechci tvrdit, že je mi pojem link farma úplně jasný, ale IMHO by měly být link farmy posuzovány stejně jako jiné black hat techniky podle účelu a nikoli podle formy. Jeden web tedy může být buď firemním webem, nebo link farmou, těžko obojím zároveň. U některých katalogů nebo třeba počitadel už bude hranice asi mlhavější.

Mimochodem, princip účelu by vám měl obecně vyřešit všechny podobné otázky. Pokud výměnu odkazů používáte primárně ke zvýšení obsahové hodnoty svého webu pro uživatele a ke zvýšení přímé, relevantní návštěvnosti, žádné problémy Vám nehrozí a lepší výsledky ve vyhledavačích pravděpodobně získáte jako příjemný bonus.

Pokud naopak používáte výměnu odkazů primárně pro ovlivnění výsledků vyhledávání, bez ohledu na přínos pro uživatele, můžete sice získat krátkodobě větší výhody než v prvním případě, ale dlouhodobě a v širším kontextu zřejmě budete spíše ve ztrátě. Záleží tedy na povaze projektu, zda je pro něj důležitější pomalejší leč jistý růst, nebo rychlý zisk se všemi riziky z toho plynoucími.
Fildas
Profil *
A s tou vymenou odkazu? ;-)
Marek Prokop
Profil
Aha, omlouvám se, zapomněl jsem na druhou otázku. Díky za připomenutí, Fildasi.

když máte web s PR 3 a vyměníte odkaz s webem co ma PR 0 , může vám to snížit PR nebo s-rank?

Především nic takového jako web s PR 3 nebo PR 0 neexistuje. PageRank se vztahuje k jednotlivým stránkám, nikoli k webům. No, a tím už je vlastně otázka vyřešena. Kdyby bylo odkazování ze stránky s PR 3 na stránku s PR 0 škodlivé, nikdy byste nemohli přidat novou stránku ani na svůj vlastní web, protože by zpočátku měla PR 0 a nemohli byste na ni odkazovat :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0