Autor Zpráva
ssipal
Profil *
Ještě dotaz do pléna, jistě rozpoutá zajímavou diskusi :)

Mám web zaměřený na zahraniční klientelu (apartmány v Praze) z nejrůznějších zemí, tedy více jazykových verzí. Chtěl jsem jako jednu z optimalizačních technik využít nákup národních domén dle jednotlivých jazyků, které by měly unikátní obsah (jednotlivé jazyky :-) ), nicméně bylo mi zamítnuto pro finanční náročnost. Pokud pomineme unáhlenost zamítnutí celkem minimální nákladové položky (v porovnání s tím co se bude muset stejně vynaložit, pokud chcem v takhle konkurenční oblasti uspět), jaký na to máte názor na tuto techniku?

Pro mě plus:
1) Geo-targeting Google
2) Možnost registrace v "lokálních" zdrojích
3) Klíčová slova v doméně v příslušném jazyku
4) Kvalitní prolinkování domén by mělo (??) zajistit lepší hodnocení webu než prolinkování v jedné doméně?
5) Pro uživatele by mohlo být "bližší" jít na prezentaci na své TLD.

Proti:
1) Tříštění brandu, jestli tedy nějaký je :)
2) Pro uživatele by mohlo být bližší jít na doménu v TLD destinace :)
Shilla
Osobně si myslím že je to výborný nápad a v tomto případě pro úspěch webu téměř nutnost ;-) Plně s tebou souhlasím že finanční vynaložení oproti výnosu z pozic a celkové ceně optimalizace jsou téměř nulové.
Great shot man =-)
(jinak takovyhle vedeni bych střílel ;-) )
Aleš Janda
S tímhle mám zkušenosti, ještě bych doplnil další "proti":
- kromě tříštění jména i nutnost rozdílné reklamy, rozdílných log
- nemožnost sdílení cookies mezi doménami (např. z důvodu přihlášení)
- pokud by se někdy zavedlo HTTPS, byl by to problém (chce to certifikát pro každou doménu zvlášť, a každý certifikát musí být na jinou IP = nutnost více IP adres)

Ale i tak bych do toho šel :-)
ssipal
Profil *
Děkuji Vám pánové, zkusím to ještě jednou nadhodit u vedení :)

Cookies by snad mohlo jít sdílet, stejně jako u subdomén, pokud to všechno pojede z jednoho serveru (set_cookie_params).
HTTPS by problém byl, nejspíš by se to potom řešilo společnou uživatelskou sekcí na jedné z domén, nicméně zatím to na https nevypadá.

Ještě jednou díky za ta negativa...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0