Autor Zpráva
bj
Profil *
Dobry den,

udelal jsem si mensi pruzkum na Google, tj pozice stranek a jejich page rank. Myslel jsem ze pr je primo umerne pozici v Google, ale zjistil jsem, ze stranka ktera je na 1. pozici ma pr 4, na 2. pozici ma pr 5, 3. pozice pr 5, 4. pozice pr 4, 5. pozice pr 6, 6. pozice pr 2, 7. pozice pr 6, 9. pozice pr 3, 12. pozice pr 0 a 13. pozice pr 4.

Rad bych tedy vedel, jestli existuje jeste jine hodnotici kriteria nez je page rank? Vim ze neni znamy algoritmus hodnoceni webu googlem, ale napada vas co by to mohlo zapricinit?

Dekuji za vase nazory.
djlj
Profil
Tak záleží snad i na tom, jaký napíšeš do vyhledávače dotaz a jak relevantní jsou obsahy stránek, ne? Kdyby se řadilo jen podle ranku, tak je na prvním místě skoro na všechny dotazy katalog Seznamu :).
bj
Profil *
Hledal jsem firmy, ktere delaji logo design a napsal jsem logo design. Vsechny firmy maji jako hlavni obor cinnosti logo design.
djlj
Profil
http://vyhledavace.info/poradna/12_7_0.html
Marek Prokop
Profil
Vzhledem k tomu, že odkaz, který poslal Djlj je dva roky starý, přikládám něco novějšího:

http://www.sovavsiti.cz/weblog/63/google-odhaluje

Jinak pokud jde o PageRank, váše původní představa, bj, že se podle něj řadí výsledky hledání, zřejmě pochází z matoucí propagandy Googlu. Výsledky se podle PageRanku primárně neřadily nikdy, aspoň co pamatuji (a pamatuji poměrně dost). Maximálně se používal na rozhodování remíz ostatních faktorů, dokud jich bylo málo. Lidé totiž chtějí nalézt odpovědi na své dotazy a nikoli jen ty nejpopulárnější a nejnavštěvovanější stránky.

Tím ovšem neříkám, že PageRank (a jeho varianty) není důležitý. Je důležitý, ale pro řazení výsledků vyhledávání moc ne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0