Autor Zpráva
vertigo4
Profil
Tak jsem v tyto dny registroval svůj web do x vyhledávačů a katalogů a tak mě napadlo, jestli není nebezpečné při registraci do katalogů dávat svůj mail a následně heslo pro editaci svého odkazu... Je totiž možné že u méně (spíše vůbec) serózních katalogů zneužijí toho, že mnoho lidí automaticky dá heslo stejné jako má na ten email a někdo se potom může dostat na jeho mail. Nevím jestli se to někomu stalo, já radši použil do těch katalogů mail, který jsem snad nikdy ještě nepoužil, protože jsem nechtěl riskovat nechtěnou návštěvu na svém pravém mailu. Je pravda, že jsem mohl použít jiné heslo, ale jsem zvyklý používat jedno a to samé pro přehlednost... Není toto klasický dotaz, ale chtěl bych vědět jestli máte takovouto neblahou zkušenost, případně bych chtěl upozornit na tuto věc...
MichalekII
Profil
No sice netuším jak se pozná neseriózní katalokog, spíš jde o neseriózní lidi, ale i ty jen tak nepoznáte a už vůbec ne od pohledu ...

Třeba u nás to máme uděláno tak, že hesla se do databáze ukládají zašifrovaná a administrátoři se v žádné části registrace/schválení odkazu nedostanou k nezašifrovanému heslu. A vlastně i kdokoliv kdo se nějakým způsobem dostane k databázi nezíská nic jiného než jen zašifrovaný otisk hesla.
vertigo4
Profil
Ok, no neseriózní lidi dělají neseriozni katalog :) ale to je jedno. když to ale převedu na sebe: Jsem člověk co nemá co dělat, tak si řeknu, že si udělá katalog... Udělám, dám na web a čekám až se mi lidi zaregistrují... po týdnu se zaregistruje první člověk, podívám se do databáze, kde mám jeho mail spolu s heslem "pro editaci". Zkusím zadat email a heslo a ejhle: jsem na cizím mailu!... nechci ani vypisovat co takovýto člověk udělá na cizím mailu... chápu ve větších katalozích nemají adm. přístup k heslům, ale co takové co dělají jednotlivci smyslu zbavení?
Mike8748
Profil
jenom OT: vertigo4, a mas potrebu davat svuj web do neseriozniho katalogu?

>> mnoho lidí automaticky dá heslo stejné jako má na ten email
jejich "security" blbost
vertigo4
Profil
Mike8748
no tak nemůžu vědět, který to zneužije, ale netýká se to mě, chtěl bych hlavně upozornit začátečníky
necrolai
Profil *
nechci ani vypisovat co takovýto člověk udělá na cizím mailu
A co takovýto člověk udělá na cizím mailu? Kromě to ho že si přečte komunikaci typu:

>>>Jdeš dnes na pivo?
>>Dnes ne, stará mě nepustí.
>Tak nic no, si to užij.
Tak čus.
Timy
Profil
necrolai
Hmm, já mám třeba na email vázané prakticky všechny služby, kde se zadává heslo + email. A když „ztratíš“ heslo, můžeš si nechat poslat nové heslo právě na email.

vertigo4
Neblahou zkušenost nemám, ale vzhledem k tomu, že to zadávání hesel je stejně k ničemu (fakt ten odkaz ještě někdy plánuješ editovat?), tak bych tam pro sichr dal nějaký nesmysl.
vertigo4
Profil
necrolai
no, myslel jsem třeba pracovní mail a rozesílání emailů ne maily v adresáři
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0