Autor Zpráva
Marketka
Profil *
Ahoj
mám jeden BFU dotaz :-)
pokud potřebuji, aby v jednom divu na stránce vyhledávače "nenásledovaly" všechny odkazy použité v něm,
mohu použít něco </follow> pro nastavení celého divu?
Plaváček
Profil
Marketka

Ne.
Marketka
Profil *
Děkuji , takže mi z toho vyplývá, že musím dát no follow ke každému odkazu , nebo do metatagu celé stránky (což ale nechci..)

Plaváček OT: odpověď od tebe mě těší o to více, že jsem přesný typ člověka o kterém často píšeš ve svém blogu :-))
Plaváček
Profil
Marketka

Máš nějaký opravdu vážný důvod, proč takový nesmysl používat?
Marketka
Profil *
Nevím zda je důvod vážný, ale nechci riskovat.

Na svém webu mám v jednom divu ( a mnoha stránkách) rss čtečku, kam se mi vypisují aktuální zprávy z dané oblasti a k aktuálnímu tématu ( a samozřejmě z jiných serverů) . Někde jsem četla, že by to vyhledávače mohli hodnotit jako link farmu a moje stránky penalizovat (bylo by škoda GTPR-5) , a že je lepší požít pro robota no follow.
Pro celou stránku toto nechci nastavit, z indexu by vypadlo mnoho stránek, jelikož by nenásledovaly žádný odkaz na stránce....
Plaváček
Profil
Marketka

Toto jsi četla?

http://www.sovavsiti.cz/weblog/95/pohadka-o-nofollow-3 (a předchozí díly)
Marketka
Profil *
Děkuji za odkaz, tento článek jsem ještě nečetla i když podobných již dost. Nicméně se dají najít i názory opačné(v menší míře) , ale myslím, že do této sekce diskuse se další debata na toto téma asi již nehodí. Ještě jednou děkuji
Plaváček
Profil
Marketka

Můžeme poprosit moderátora, aby vlákno přesunul do správné sekce (nejspíš SEO).
Marek Prokop
Profil
Označovat pomocí nofollow odkazy agregované z ověřených, kvalitních a relevantních zdrojů je proti přírodě (rozuměj proti duchu a přirozenosti hypertextu, bez kterého by Web neexistoval). Já být vyhledavačem, tak v takovém případě penalizuji právě *použití* nofollow, nikoli jeho nepoužití.

Mimochodem, Google nabízí pro agregaci luxusní API založené na JavaScriptu a AJAXu. Tam se pak o nějaké (no)follow nemusíte starat vůbec.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0