Autor Zpráva
BeasT
Profil
Zdravím,
na stránkách http://ironmaiden.unas.cz/ jsem prováděl redesign a zároveň jsem přidával nějaké PHP skripty, takže jsem u všech názvů stránek změnil pouze koncovku na .php, název zůstal vždy stejný. Z původních stránek s koncovkou .html jsem provedl přesměrování na novou verzi stránek. Problém spočívá v tom, že od té doby mi při zadání klíčového slova "Iron Maiden" vyhledávač nenajde nic. Mohli být stránky snad za něco penalizovány? Nenapadá mě žádný důvod. Jinak všechny stránky zaindexoval, jak Seznam, tak Google. U Googlu ovšem tento problém nenastal. Děkuji za rady.
Marek Prokop
Profil
Nevím jak ostatní stránky, ale např stránka http://ironmaiden.unas.cz/nove-tisicileti.html rozhodně není přesměrována doporučeným způsobem, tj. pomocí HTTP hlavičky 301.

Obecně platí, že plošná změna URL je dost problematická a riziková operace. Přechodné a někdy i dlouhodobé snížení návštěvnosti z vyhledavačů je v takových případech obvyklé.
BeasT
Profil
Díky, za radu. Přesměrování jsem tedy předělal pomocí HTTP hlavičky 301, tak uvidím. Doufám, že to pomůže, ještě jednou dík.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0