Autor Zpráva
Ice
Profil
Ahoj, situace:

Klient měl web u spekulanta, takže než za cenu odkoupení si raděj koupil novou doménu. Tedy problém je ten, že stávající doména běžela týden zhruba přes 301 na novou adresu, kde byl umístěn web. Takže když někdo najel na starou doménu tak ho to přesměrovalo na novou. Teď ale původní doména využívá přesměrování DNS na jiný web.

Problém. Teď aktuálně při zadání klíčových slov vyhledávače vyhledají původní web. Nový ještě nezobrazují. Jak dlouho to bude asi vyhledávačům trvat?

Změna přes DNS má to nějaký vliv na SEO nové domény?

PS Byla na to krátká doba na tu 301. Déle to nešlo.
djlj
Profil
Nerozumím dotazu. Takže jste přesunuli web na jinou doménu, nebo jen u stávající domény změnili IP adresu? Pokud druhá možnost, není třeba nic přesměrovávat.
Marek Prokop
Profil
Ice, pokud dobře rozumím popisu situace, pak prostě začínáte znovu od nuly. Přesměrování, které již neexistuje, to nemůže nijak ovlivnit.
Davex
Profil
Ice
Z vlastní zkušenosti mohu doporučit změnu co nejvíce zpětných odkazů na jiných webech ze staré domény na doménu novou. Přesouval jsem web na novou adresu a nebylo možné použít žádné přesměrování na staré adrese. Většina vyhledávačů změnu pochopila a přestože existuje ještě mnoho odkazů na adresu starou, tak je např. Google zohledňuje jako zpětné odkazy adresy nové. (I když nevím, zda tato automatická změna nemůže být nějak provázána s "autorizovanou" změnou odkazu na Dmoz.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0