Autor Zpráva
iru
Profil
Zdravím,

když stránka převezme text z něčí stránky (se svolením majitele), je to považováno za duplicitní obsah a může to weby poškodit? Např. spicifikace výrobků výrobce použije na stránkách prodejce, jedná se přece o stejné výrobky, takže podle mne je tentýž popis a fotografie v pořádku, mýlím se?
Timy
Profil
http://vyhledavace.info/seo-faq/7/duplicitni-obsah

Odpovím ale z pohledu uživatele: Když hledám informace o nějakém produktu, určitě by mě nepotěšilo, kdyby mi vyhledávač zobrazoval stránky, na kterých by byl vždy identický obsah o výrobku.
Marek Prokop
Profil
Správný termín pro tento případ je asi spíš podobný obsah. Zatímco duplicitní obsah vyhledavače z výsledků vyhledávání striktně vyřazují (ponechají jen jednu instanci stránky), k podobnému obsahu se staví různé vyhledavače různě.

V praxi je dobré se podobnému obsahu vyhýbat, a když to nejde, nemít ho aspoň moc. Když nejde ani to, pomohou silné (a možná i kontextem unikátní) off-page faktory.
iru
Profil
no a co třeba služba zboží na seznamu, přebírá přece ze souboru .xml popis zboží, který se vyskytuje na stránkách příslušného obchodu?
iru
Profil
Marek Prokop ano o toto mi šlo, kde je ta hranice, co je dobře a co není...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0