Autor Zpráva
VitaZ
Profil
Google mi zaindexoval nově vložený příspěvek na blogu a nabídl mi jej ve výsledcích hledání cca do jedné minuty.
Viz: http://mlhovina.i-auto.cz/webovinky/224/google-indexuje-opravdu-rychle /
Mám tedy dotaz: Způsobuje to lišta Google Toolbar v mém prohlížeči a zaindexuje Google ihned každou mu neznámou stránku, kterou s "toolbarovým" prohlížečem navštívím?
O něčem podobném psal Yuhů ve starším článku Do Google za 40 hodin , je ale možné, že od roku 2004 google tak raketově zrychlil?
Marek Prokop
Profil
Ano, Google opravdu takto zrychlil. S toolbarem to asi nijak nesouvisí. Spíš s RSS.
mylan
Profil
O tom žeby google toolbar pomáhal v indexovaní sa rozhovoril Matt Cutts. Toolbar zrejme v indexovaní nepomáha: http://www.mattcutts.com/blog/debunking-toolbar-doesnt-lead-to-page-be ing-indexed/
nepoužívaš napríklad google sitemaps?
VitaZ
Profil
Sitemaps nepoužívám, mám pouze výstup RSS. Blog je ale celkem nevýznamný a skoro nikdo tam neodkazuje. Nezdá se mi tedy, že by jej googlebot tak ostražitě střežil, v logu serveru taky v kritické době žádnou návštěvu robota nevidím.
Leryy
Profil *
Vita Z -
Prosím zveřejeni přímý link- na zápis - na Google - chci tam umístit také svůj osobní blog.
Díky.
Railbot
Profil
Leryy
Přímí link na zápis ti je vesměs k ničemu, robot web nenavštíví dokud na tvůj web nenajde nějaké zpětné odkazy.
Richi
Profil
Teoreticky mohl Google začít sledovat svůj Reader a rss zdroje v něm, já tam mám pro jistotu všechny své weby kde mám rss ale moc tomu nevěřím že je prohledává jen na základě toho že je má nějaký Richi v readru :-) ale teoreticky to může dělat ... i když nekde jsem četl že to nedělá, ale co není ted může být už zítra že?
Marek Prokop
Profil
Richi, od té doby, co je v Google Readeru vyhledávání (září 2007), Google musí indexovat všechna RSS, která v Readeru někdo sleduje, i kdyby to byl jen jeden jediný uživatel. Jinak by to vyhledávání nefungovalo. Samozřejmě z toho nevyplývá, že se data z indexu Readeru automaticky a ihned přenášejí i do indexu hlavního fulltextu, ale na druhou stranu, proč je tam nepřenášet?
Petr T.
Profil *
IMHO za tu okamžitou indexaci v tomto případě můžou spíš AdSense reklamní jednotky...
Fondil
Profil
Taky se mi občas podaří rychlá indexace, ale tak rychle opravdu ne.
Něco jsem o tom napsal tady
Richi
Profil
Marek Prokop
To s tím vyhledáváním může být pravda ... ale tak i na indexaci webů pro asdense má Google jiného robota tak stejne může mít jiného robota na indexaci readrů ne? Ale pravdaže: proč je tam nepřenášet.
Pe
Profil *
Skor by som rychlu indexaciu pripasal skor nahode, samozrejme pokial to nerobi kazdu minutu :-). Jednalo sa len o jeden prispevok, alebo to robi pravidelne? Zo sledovania vlastnych webov je googlebot stale na rovnakej rychlosti ;-) cca 24-48 hod. Chodí hlavne zavcas rana.
VitaZ
Profil
Jednalo sa len o jeden prispevok, alebo to robi pravidelne?
Funguje to u všech nových příspěvků na blogu, do deseti minut po zveřejnění je článek v indexu Google a ve výsledcích vyhledávání.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0