Autor Zpráva
Martin_H
Profil
má smysl z hlediska výsledků SEO doplňovat alt a title u obrázku, i když oba jsou vyplněny prakticky tímtéž textem ?
Je to případně důvod k penalizaci ?
Nox
Profil
Řekl bych, že title ani neberou v potaz, takže to by řešilo i dotaz 2.
Nejsem si teda jistý, ale nepřijde mi pravděpodobné, aby nějak horlivě šlay po title, natož penalizace
iceboy
Profil
Dle mého soudu i kdyby jsi vyplnil oboje stejným textem, k penalizaci nedojde....
Railbot
Profil
Z hlediska SEO, ten alt asi no. Ten by si ovšem měl vyplňovat vždy a ne zrovna kvůli nějakým vyhledávačům. Těm ohledně obrázků záleží především na okolním textu. O title se nezajímají vůbec. Takže stejně vyplněné mohou být, žádná penalizce nehrozí. Ale není to dobré zase z jiné strany - pro uživatele.
Sevrin
Profil
No je to zaujímavé, testoval som to vo viacerých browseroch.

Maxthon (IE) uprednostňuje ALT, Firefox a Opera TITLE. Ak v obrázkovom odkaze nepoužijem TITLE tak v FF sa mi nezobrazí popis obrázku keď cez neho prebehnem s myšou, hoci ALT mám vyplnený. V Opere tak isto.
IE uprednostní ALT pred TITLE.
tiso
Profil
Sevrin - nemáš jasno v základných veciach:
-alt je alternatívny text, ktorý sa má zobraziť ak sa nezobrazí obrázok (klient nevie zobraziť obrázky, chýbajúci obrázok, obrázok sa ešte nestiahol, ...)
-title je pomocný (doplňujúci) text
ninja
Profil
Martin_H: Kdyz vyplnis alt i title stejnym smysluplnym textem, pomuzes uzvitaleum, robotum vyhledavacum i sobe.
Sevrin
Profil
tiso pozorne si prečítaj ešte raz (pre istotu 2x) o čom píšem, aby si mal v tom jasno.
habendorf
Profil
Sevrin

tiso v tom narozdíl od tebe právě že jasno má :o)
tiso
Profil
Sevrin aby si mal v tom jasno.
Ak by si v tom mal jasno, tak nenapíšeš toto:
Ak v obrázkovom odkaze nepoužijem TITLE tak v FF sa mi nezobrazí popis obrázku keď cez neho prebehnem s myšou, hoci ALT mám vyplnený.
Bruno Vox
Profil *
Já to řeknu jednoduše:
Title bez významu
Alt potřebný.
P
Railbot
Profil
Bruno Vox
Jednoduše a blbě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0