Autor Zpráva
rammsteinmv
Profil *
Zajímalo by mně pár věcí ohledně SEO pro Rss:

1. Může se vůbec o SEO mluvit ve spojitosti s rss? (jestli ne,je toto téma zbytečné a dále nemusíte vůbec číst...)
2. Je správná snaha dostat svoji čtečku před ostatní čtečky nebo mezi ostatní weby na určité výrazy?
3. Jak tedy optimalizovat rss čtečku?
4. Může čtečka pomoct ve vyhledávačích webu?
5. Stačí na rss čtečku odkaz z adresního řádku nebo stačí odkaz v textu nebo obojí?

Doufám,že si neudělám moc velkou ostudu,když na otázku 1 bude odpověď "ne"...
Marek Prokop
Profil
RSS kanály se v SEO využívají -- jak vlastní, tak cizí. Otázkám 2 až 5 nerozumím, protože nevím, co myslítem slovem "čtečka". Otázce 4 navíc nerozumím gramaticky. U otázky 5 nevím, co myslíte adresním řádkem a textem.
Joker
Profil
Marek Prokop
ad 5. odhaduju, že "odkaz v adresním řádku" znamená v hlavičce přes <link> a "odkaz v textu" znamená v těle stránky přes <a>.
Určitě bych doporučil obojí- kdo používá RSS čtečku integrovanou v prohlížeči, asi uvítá spíše odkaz v prohlížeči (tzn. přes <link>), ale některé prohlížeče tu funkčnost nemají a návštěvníci mohou používat i RSS čtečky mimo prohlížeč, a potom zas ocení normální odkaz v těle stránky.
rammsteinmv
Profil *
Joker:
Ano,tak jsem to myslel. Používám obojí,ale zajímá mě to s pohledu SEO.
Marek Prokop:
Čtečkou myslím třeba toto.
Richi
Profil
Čtečkou myslím třeba toto.
ehm, cože? to je čtečka? já myslel že to je rss feed :-)
Marek Prokop
Profil
Dobrá, takže když jsme si už ujasnili, že Rammsteinmv myslí čtečkou RSS kanál (též feed nebo prostě soubor), lze odpovědět na další otázky.

Ad 2: Pokud vím, Seznam RSS kanály do výsledků vyhledávání nezahrnuje. Google sice ano, ale nedávno je upozadil, takže by se už neměly objevovat tak často jako dřív. Je to dobře, protože pro uživatele nacházet RSS moc smysl nemělo a pro majitele webů tudíž také ne.

Ad 3: Z výše řečeného vyplývá, že nějak řízeně optimalizovat RSS kanál pro běžný fulltext nemá smysl. Může to mít smysl pro specializované vyhledavače RSS, ale ty se u nás prakticky vůbec nepoužívají.

Ad 4: Této otázce stále nerozumím, protože je dvojznačná. Budu ale předpokládat, že jí tazatel myslel, zda RSS kanál může pomoci svému webu ve fulltextovém vyhledávání. Ano, může, např. tím že díky agregaci na jiných webech vygeneruje dost zpětných odkazů.

Ad 5: Souhlasím s Jokerem.
rammsteinmv
Profil *
Moc děkuju za odpovědi.
Joker
Profil
Jen ještě poznámka k tomuhle:
rammsteinmv
Ano,tak jsem to myslel. Používám obojí,ale zajímá mě to s pohledu SEO.
Není to jedno? Stránky se snad dělají pro lidi a ne pro vyhledávače.

Já jen aby to nedopadlo tak, že někdo zjistí, že vyhození jednoho odkazu zlepší jakýsi podivný parametr o 0,03%, nějaký rádoby SEO expert o tom napíše článek a X lidí potom jeden z těch odkazů skutečně vyhodí.
rammsteinmv
Profil *
Mě to zajímalo teoreticky,samozřejmě bych jeden z odkazů neodstranil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0