« 1 2
Autor Zpráva
kralpet01
ninja

zajimalo by mně, jak by sis to jinak představoval
kralpet01
MichálekII

p.s. zajímavé že těmito čísly pohrdá někdo jehož návštěvnost je tak 10 lidí denně ;-)

co si tím myslel
Joker
MichálekII
573000 unikátních návštěv (respektive prokliků - v neděli) Vám připadá trochu používá?
To je číslo zjištěné jak?
Každopádně nejde o absolutní čísla, dejte skoro čemukoliv odkaz na hlavní stránku Seznamu a bude to mít vysokou návštěvnost.
Pro mě je podstatné tohle:
- Seznam katalog je vpodstatě jediný (poslední) používaný katalog u nás.
- I podíl Seznam katalogu na vyhledávání stále klesá- před rokem byl přes 3%, teď už není ani 2%
- Nejpoužívanější katalogy (tj. Seznamácké) mají podobný podíl jako "druholigové" fulltextové vyhledávače (Centrum a Atlas), přičemž "prvoligové" (Seznam a Google) mají mnohonásobně víc.

p.s. zajímavé že těmito čísly pohrdá někdo jehož návštěvnost je tak 10 lidí denně ;-)
Ano. Ještě někomu unikl ten drobný rozdíl mezi komerčním vyhledávačem/katalogem a osobním webem pro zábavu?
Jen pro zajímavost, kdyby na www.it-joker.cz chodilo půl milionu lidí denně, k čemu by mi to bylo? :-)

kralpet01
co si tím myslel

Tím myslel mě ;-) Tuším, že v psychologii se tomu říká personalizace (pokud chybí argumenty k problému, argumentuje se proti osobě diskutujícího).
ninja
Joker: katalogy samozrejme maji mensi nastevnost nez vyhledavace, ale u urcitych oboru (zejmena lokalne zamerene sluzby/prodej pro spotrebitele) bude mit katalog daleko vetsi miru konverze.
unipow
Joker
Bych si možná dovolil trochu oponovat, a co návštěvy katalogů přicházející z fulltextu vyhledávačů? Co se lépe optimalizuje, a bude mít větší váhu, instalatéři v Ostravě v katalogu instalatérů, nebo každá firma samostatně se stránkama na webu?
Mohu ti přeposlat své statistiky z google analytics, pokud tě to zajímá, je jasné, že 80% návštěv katalogů pochází z vyhledávačů, ovšem co to na tom mění? Kde se z toho dá usoudit, že katalogy jsou zbytečné? A hlavně, ve výpisu nějakého oboru určitě najdeš ve fulltextu hromadu odkazů do katalogů, je to správně?Příklad:
instalatér ostrava,
realitní kanceláře děčín,
pnesuservis praha 6, a tak bychom mohli pokračovat. Nikdo netvrdí, že musí být přímé vstupy z katalogů, přesněji na katalogy, ale zapomínáš možná na podíl katalogů ve fulltextech, nemyslíš?
Podívej se, kolikrát jsou tam firmy.cz...například.
unipow
Railbot
Já hlavně chtěl odpovídat i tobě...
kralpet01
Joker

ok, nevšiml jsem si :)
tomas657
Bych si možná dovolil trochu oponovat, a co návštěvy katalogů přicházející z fulltextu vyhledávačů?

Súhlasím, do Katalogu webu (www.katalog-webu.wz.cz) chodí väčšina ľudí zo seznamu a z googlu... tých zopár zvyšných návštev je z iných webov...
tomas657
chce ešte niekto pridať svoj názor alebo môžem tému zamknúť?
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0