Autor Zpráva
Gandalf
Profil *
Zdravím,

věděl by někdo, zda ovlivňuje počet odkazů na hlavní stránce hloubku indexace jednotlivými vyhledavači? Jde o to, že na hlavní stránce mám cca 170 odkazů, které ale vedou do struktury mého webu, nikoliv na jiné weby. Připadá mi, že čím více odkazů na hlavní stránce, byť odakzující na vlastní web, tím méně vyhledavače indexují do hloubky. Ale na druhé straně, když jsem tam neměl tyto odkazy, trvalo vyhladavačům hodně dlouho, než se k něčemu prokousali.

Aby někdo pochopil, jde o jednoduchou inzerci a mě jde o indexaci především koncových stránek, tj. už stránek s jednotivými inzeráty, protože tyto obsahují veškerá klíčová slova v meta a ne jen v textu jak je to v listu inzerátu jednotivých kategorií. Proto jsem vytvořil na hlavní stránce strukturu celé inzerce s odkazy na všechny podkategorie, otázka je zda to je chyba či dobrá věc.

Díky za rady a tipy...
Marek Prokop
Profil
Co znamená "hloubka" a co znamená "hlavní stránka"? IMHO v hypertextu nic takového neexistuje.
Railbot
Profil
Marek Prokop
Trošku zytečné otázky místo rady. Selským rozumem se lze dovtípit, že "hloubka" = podstránky a "hlavní stránka" = index. Gandalf to popsal celkem srozumitelně.
tiso
Profil
Gandalf - skôr tam daj zoznam posledných inzerátov - koncové linky. A v menu nejaký zoznam kategórií...
Marek Prokop
Profil
Railbote, to byly řečnické otázky (pro jistotu rovnou i s řečnickou odpovědí), které měly Gandalfovi naznačit, že o problému neuvažuje správně :-)

Chápu, že by bylo lepší, kdybych napsal vyčerpávající a jasnou odpověď, jenže informační architektura je natolik složitá problematika, že by se mi to bez silného zjednodušení nepovedlo. A kdybych to zjednodušil, pravděpodobně bych způsobil víc škody než užitku. To, co Gandalf popisuje, může být stejně tak správně jako špatně. Já to bez dalšího kontextu nevím.

Viz ostatně předcházející odpověď Tisa -- je sice stručná, jasná a konkrétní, ale její hodnota je velmi problematická -- může pomoci i uškodit.
ninja
Profil
Gandalf: Kdyz pockas, casem vyhledavace zaindexuji vetsinu tvych stranek. Dulezite je aby byly i "zanorene" stranky vzajemne dobre prolinkovane, aby na ne nevedl odkaz jen z tve uvodni (hlavni) stranky.

170 odkazu na strance muze byt mnoho, ale nemusi. To zalezi vzdy na konkretnim webu. Informacni struktura opravdu neni nic jednoducheho.

Obcene ale plati ze cim vice odkazu na strance, tim dele robotovi potrva, nez je projde.
tiso
Profil
Marek Prokop - je mi jasné že to nejde len tak ľahko, moja odpoveď je značne zjednodušená. Konkrétne sa dá baviť len nad konkrétnym webom...

P.S. to malé písmeno na začiatku nicku nemám zo srandy, trvám na ňom...
rammsteinmv
Profil *
Co třeba sitemap?
Gandalf
Profil *
170 odkazu na strance muze byt mnoho, ale nemusi. To zalezi vzdy na konkretnim webu. Informacni struktura opravdu neni nic jednoducheho.

Obcene ale plati ze cim vice odkazu na strance, tim dele robotovi potrva, nez je projde.


Na hlavní stánce webu mám zobrazen seznam posledních 20-ti inzerátů, u každého inzerátu je 5 odkazů jako Zobrazit, Topovat, Editovat, Smazat směřují vždy na jinou stránku dle požadovaného úkonu, ale prakticky zobrazují totéž (obsah inzerátu + požadovaný úkon), ve výsledku to je 100 odkazů. Mělo by smysl 4 odkazy doplnit parametrem rel="nofollow", když vlastně odkazují na totéž, nebo je úplně z hlavní stránky vyjmout a ponechat jen Zobrazit? Jde mi o zkrácení doby indexace jednotlivých inzerátů.
ninja
Profil
Gandalf: vsem krom Zobrazit nastavit rel="nofollow" a zakazat indexaci pres robots.txt.
Gandalf
Profil *
zakazat indexaci pres robots.txt

Je opravdu důležité použít i robot.txt?? Nestačí jen rel="nofollow" ?? Odkazy se generují, jsou unikátní pro jednotlivé inzeráty...
Marek Prokop
Profil
Už tomu asi definitivně přestávám rozumět. Gandalfe, na Vašem webu může kdokoli, včetně robotů, topovat, editovat a mazat inzeráty?
Gandalf
Profil *
Už tomu asi definitivně přestávám rozumět. Gandalfe, na Vašem webu může kdokoli, včetně robotů, topovat, editovat a mazat inzeráty?

Copak robot umí zasílat třeba sms nebo něco editovat? Ty linky směřují na úkony, kde je samozřejmě vyžadováno heslo nebo akce, kterou může vykonat jen zadavatel inzerátu. Po kliknutí na úkon se zobrazí znění inzerátu, aby bylo patrné s čím se úkon provádí a dále následuje zadání hesla pro vlastní vykonání úkonu.
Marek Prokop
Profil
Ty linky směřují na úkony, kde je samozřejmě vyžadováno heslo...

Aha, a nemělo by to tedy být opačně -- nejdřív si vyžádat heslo a pak teprve zobrazit odpovídající odkazy?
Gandalf
Profil *
Aha, a nemělo by to tedy být opačně -- nejdřív si vyžádat heslo a pak teprve zobrazit odpovídající odkazy?

možná ano, ale jak je známo, většina lidí, pokud nemá přímo popsané co mají dělat, tak se k ničemu nedostanou. Proto mám jednoznačně odkazy na jednotlivé úkony a potom výzvu k zadání hesla. Navíc by šlo sloučit maximálně dva úkony a to editovat a smazat a to není moc velká úspora. Mě především zajímá, zda atributem rel="nofollow" u těchto odkazů, kromě odkazu zobrazit docílím urychlení indexace jednotlivých inzerátů.
Marek Prokop
Profil
Mě především zajímá, zda atributem rel="nofollow" u těchto odkazů, kromě odkazu zobrazit docílím urychlení indexace jednotlivých inzerátů.

Možná urychlíte, možná neurychlíte. V každém případě to není správné řešení. Nejlepší řešení je, jak už tu padlo, zákaz v robots.txt. Druhé nejlepší řešení asi je nahradit příslušné odkazy postem formuláře.

Samozřejmě to slovo "nejlepší" berte s rezervou -- platí jen v případě, že opravdu považujete za nutné, aby 99,99999 % návštěvníku vidělo stovky odkazů, které jim k ničemu nejsou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0