Autor Zpráva
EmKei
Profil *
Zdravím,
mám na Vás takový dotaz.. dostavil se mi takový zajímavý úkaz pro moje stránky www.cg-graphic.com a to tak, že tyto stránky se snažím aktualizovat na slova jako "3D,graphic,animation, atd.." a úkaz je asik takový že na originál google.com v ENG jsem na frázi "3D graphic animation" na nějaké 3 straně a na tu samou frázi na Yahoo.com jsem již na první straně. Přitom nalezené výsledky jsou v několika milionech webovek. Není to nějaký fake vyhledávačů? Nebo snad to ukazuje takhle jen mě? Nezdá se mi že bych měl takovou úspěšnost :-)
Díky
Marek Prokop
Co na to říká analýza návštěvnosti?
EmKei
Profil *
No ta je uplne v.. proste navstevnost 50lidi denne absolutne neodpovida ale docetl jsem se na zahranicnich seo forech:

"Different countries will return different results in search engines depending where your servers are based etc."
Tedy kazda zeme dava vysledky v zavyslosti na umisteni sveho serveru, resp. nejdrive ze sveho serveru, proto ikdyz si dam original googl.com nebo cokoli tak se na zminenou farazi a domenu najdu tak vysoko.. hledal jsem hledal a hledal jak proste overit pozici jako bych byl v jine zemi pomohl az nastroj (plugin pro FF) Google Global Firefox Extension V2 . . kdy mi presne vyhodil vysledky dane zeme a ja jsem se tam nasel rucne (pro UK a IR az stranka 18, pro USA sem dosel na stranku 60 a pak me to prestalo bavit ) Nijak jinak se mi to nepovedlo

Ale ted nastava otazka jak muzu kontrolovat svou pozici prave v zahranici kdyz mi kazdej nastroj haze pokazdy vysledky z naseho narodniho serveru nebo jak to je.. hmm to sem jeste nezjistil
Marek Prokop
Jestli Vám přes dotaz [3d graphic animation] chodí 50 návštěv denně, tak jste na tom IMHO dobře. Chcete-li jeho možnosti odhadnout přesněji, pohrajte si s Keyword toolem, Traffic estimatorem a Google Trends a porovnávejte ten dotaz s nějakými jinými, jejichž potenciál návštěvnosti dobře znáte.

jak muzu kontrolovat svou pozici...

Občas je samozřejmě dobré se kouknout, odkud Vám návštěvy chodí (nejlépe přes přesné URL z referrera), ale proč byste měl nějak systematicky kontrolovat svou pozici? K čemu by Vám to bylo dobré? Jestli chcete dělat SEO, přestaňte se o nějaké pitomé pozice zajímat.
EmKei
Profil *
No jde o to ze sem vzal příklad.. "3D graphic animation" tohle je docela vyhledavane a pozice v googlu ve svete me docela zajima a s tim taky souvisi SEO jestli se nemylim??. Protoze z vysledku ve vyhledavacich pro me plyne navstevnost webovek a ja nemam a nechci mit weby pro CR ale pro svet a na to se ptam.. jak muzu (a chci) kontrolovat sve pozice na svetovych vyhledavacich pro svet ne pro CR.. tzn. jako bych byl cizinec a hledal "3D gaphic animation".
Marek Prokop
Já Vám rozumím, ale nepomůžu Vám, protože hledáte něco, co nemá řešení. V SEO se pracuje s velmi vysokým počtem velmi malých čísel -- moc dotazů, moc uživatelů, moc časových period, to vše ve více vyhledavačích. Když to pronásobíte, dostanete se k nějakým miliardám kombinací, které jsou v součtu rozhodující pro Váš výsledek, ale jednotlivě neznamenají prakticky nic.

Takový počet samozřejmě nijak monitorovat nejde, ale i kdyby to nějakým zázrakem šlo, nešlo by z toho vyvodit žádný užitečný závěr. Proto se v praxi používají jiné metriky. Podívejte se třeba na nedávné vlákno Jak se hodnotí SEO?.
EmKei
Profil *
Takze jasny :-) no alespon nejaka odpoved :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0