Autor Zpráva
Martinnnn
Profil *
zdravim zajimalo by me jak je to u seznamu řešený s prvníma pozicema u vyhledavanych slov.Jesli se pozice da koupit a nebo zda se da dosahnout pouze dobrou optimalizací webu.Ptám se proto že me ze z Atlasu volali jestli o tuto pozici mam zajem ,odmítl jsem to a asi za 3 týdny jsem teto pozice dosahnul pouze zmenama ve zdrojovém kodu..sice jen asi na 10 dní ale i nyní si stranka drží první stranku.A druha vec co mezajima...dole na seznamu mate tlačítko "Statistika hledaného výrazu" toto vyhledavane slovo má prumerne denni zobrazení cca 3000 zobrazení,na muj web však přišlo když to přeženu pouze 50 návštěv.Což se mě zdá nějak podezřele málo že by kliknul každy 60 návštěvník....dikas
Juras
Profil *
Částečnou odpověď najdeš tady:
http://www.sovavsiti.cz/weblog/99/seznam-1-misto
pc_jimbo
Profil
ne, pozice na seznamu se nedá koupit, to by si musel být nějaký VIP, nebo jim nabidnout neúměrně vysokou částku

na muj web však přišlo když to přeženu pouze 50 návštěv
je to individuální případ, těžko na to odpovědět bez dalších informací
pc_jimbo
Profil
"Krutá realita" ? Nepřijde mi to jako atraktivní klíčové slovo. Na seznamu si spíš řekli že je to nějaký blázen a tak mu to prodali. průměrná denní návštěvnost je 2 lidi. Když si vememe, že průměrná cena za návštěvníka je cca 1Kč, tak by se mu to vyplatilo až za 20 let

PS: po vydání tamtoho článku se bude vyhledávanost slova zvyšovat, ale praktický váznam to nemá.
Juras
Profil *
Na seznamu si spíš řekli že je to nějaký blázen a tak mu to prodali.
Ty jsi to asi nepochopil, že?
Četl jsi ten článek celý?

průměrná denní návštěvnost je 2 lidi.
To jsi vyčetl kde?

Když si vememe, že průměrná cena za návštěvníka je cca 1Kč
Tak to bych se hádal...
pc_jimbo
Profil
Ty jsi to asi nepochopil, že?
Četl jsi ten článek celý?

No pokud tech 15000 zaplatil seznamu, tak jsem to pochopil,
pokud je neplatil seznamu, tak tvůj příspěvek odbíhá od tématu


průměrná denní návštěvnost je 2 lidi.
To jsi vyčetl kde?

To jsem vyčet dole - Statistika hledaného výrazu "krutá realita"

Když si vememe, že průměrná cena za návštěvníka je cca 1Kč
Tak to bych se hádal...

Není důležité kolik to je, důležité je, že je to málo a že se to nevyplatí za 15000 kupovat
Juras
Profil *
No pokud tech 15000 zaplatil seznamu, tak jsem to pochopil,
Jde vidět, že jsi nic nepochopil.
Zkus si to prosím přečíst znovu a pomalu.
A zkus číst mezi řádky.

pokud je neplatil seznamu, tak tvůj příspěvek odbíhá od tématu
Ale právě, že neodbíhá. Je to tam přesně a jasně vysvětleno.

To jsem vyčet dole - Statistika hledaného výrazu "krutá realita"
No tak to ale není průměrná návštěvnost stránek, ale je to průměrná návštěvnost klíčového slova.
Návštěvnost stránek je někde úplně jinde.
Martinnnn
Profil *
Když si vememe, že průměrná cena za návštěvníka je cca 1Kč
Tak to bych se hádal...


volala me zprostředkovatelka Skliku...za 1000 kliknutí 11500kč....což je 11.50 za klik.Musim rict ze čím více kliku tim sla cena celkem rapidne dolu.....ale za korunu koupis klik treba z nejakeho warezfora ...tudíš hodnota takoveho navstevníka temer nulova...
ninja
Profil
Martinnnn: Cena za proklik v ramci Skliku (ci jineho PPC systemu) je preci zcela rozdilna na ruzna klicova slova. Tady neni zadne srovnani.
pc_jimbo
Profil
Juras: Já na podruhé pochopil, že koupil web za 15000, kterej byl na 1. místě. Sorry, ale ten článek je trochu zbulvarizovanej a tvuj prispevek toho moc společného s hlavní otázkou nemá.
Marek Prokop
Profil
čím více kliku tim sla cena celkem rapidne dolu

To je docela zvláštní, protože ve skutečnosti je to přesně naopak. Vyvodil bych z toho, že Vám ta slečna započítala do ceny kliku i svou marži.

ten článek je trochu zbulvarizovanej

Ten článek je příšernej. Já bych tyhle bulvární pisálky střílel.
Martinnnn
Profil *
čím více kliku tim sla cena celkem rapidne dolu

To je docela zvláštní, protože ve skutečnosti je to přesně naopak. Vyvodil bych z toho, že Vám ta slečna započítala do ceny kliku i svou marži.


No moc dobře to nechapu,myslel jsem to samozřejme cím více si kliku zaplatím tím cena za jeden klik bude nižší...což me přijde přirozené...placnu pri nakupu 50 tisic kliku bude cena kliku 4.50kč
Marek Prokop
Profil
Jenže v PPC systémech jako je Sklik neplatí víc kliků = menší cena za klik. Platí opak, protože když nabídnete za klik málo, jste nízko a získáte tudíž málo kliků. A naopak, když nabídnete za klik víc, jste výš a získáte tudíž víc kliků.

Věřte mi -- ta zprostředkovatelka Vám chtěla prodat za 11 Kč kliky, které by koupila za korunu až dvě. Zbytek je její marže a s tou samozřejmě může jít při větším objemu dolů. Tak to v PPC byznysu chodí. Vizte též: http://blog.h1.cz/oskubavaci-finty-ppc-agentur/
habendorf
Profil
Marek Prokop
Já bych tyhle bulvární pisálky střílel.

No tak to ne, mám od autora toho článku slíbený pivo v Říčanech ;o)
Tak prosím kdyžtak až potom ;o)
Yuhů
Profil
Reaguji na původní dotaz, protože nikdo nejste schopni pořádně odpovědět.

> Jesli se pozice da koupit

ne, nedá. Markův článek, na který je odkazováno, je dobře skrytá satira.

> a nebo zda se da dosahnout pouze dobrou optimalizací webu.

ano, na některá slova ano.

> Ptám se proto že me ze z Atlasu volali jestli o tuto pozici mam zajem

Ačkoli Atlas přebírá vyhledávání od Seznamu, na Atlasu si lze první pozice kupovat. Takto koupené výsledky se dávají před výsledky z fulltextu Seznamu.


> dole na seznamu mate tlačítko "Statistika hledaného výrazu"
> toto vyhledavane slovo má prumerne denni zobrazení cca 3000 zobrazení

to ale není počet hledání (zobrazení) tohoto hledaného dotazu, ale souhrnný počet všech frází, které dané slovo obsahují. Hantýrkou PPC jde tedy o volnou shodu.

> ,na muj web však přišlo když to přeženu pouze 50 návštěv.

to je tím, že to slovo samotné je hledáno méněkrát. Dejme tomu je hledáno 300 krát. A také ne každý hledající proklikne na web na prvním místě. Dejme tomu, že proklikne 20 procent. Pak to zhruba vychází.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0