Autor Zpráva
Aleš M
Profil *
Zdravím

Právě jsem narazil na případ, který mě zaujal. Dívám se na web: http://www.pracevpraze.cz/ a divím se že má S-rank 0, ale Google ukazuje v liště 4. Když pak hledám na Seznamu na "Prace v praze" ani mě nepřekvapí, že tento web nemohu nikde nahoře najít.

Může být web blokován? A jak se to dá případně ověřit?
unipow
Profil
Aleš M
http://search.seznam.cz/?q=site%3Apracevpraze.cz&mod=f
Seznam zná tvé stránky, takže asi neblokuje.
Shadowwolf
Profil
Kup si pár zpětných odkazů s vyšším s-rankem a máš po problému
Gandalf
Profil *
Kup si pár zpětných odkazů s vyšším s-rankem a máš po problému

Osobně jsem si koupil 2 odkazy s s-rankem nad 90 a během 14 dnů klesl můj rank o 10 a stále klesá, jediné čeho jsem docílil bylo zvýšení GPR a mírné zlepšení pozice v google, seznam mě sice indexuje ale řekl bych, tak trochu ignoruje na klíčová slova. Když zkusím všechny ostatní vyhledavače kolem, tak jsem do 30 místa, někdy i do 10 na slova inzerce, bazar u seznamu 0... kdyby bylo něco zásadně špatně, tak mě ignorují i ostatní vyhledavače. Začínam si také myslet, že seznam funguje pokud člověk něco pustí, tedy alespoň u důležitých klíčových slov.
dan11
Profil *
s-rank se získává tedy také pomocí zpětných odkazů?
souki
Profil
dan11
Jen pomocí nich
dan11
Profil *
ano ano, to také mělo být k tomu, že se i PageRank získává jen pomocí zpětných odkazů..
Radek Nový
Profil *
4 souki:
Osobně bych toto netvrdil až tak jistě, tedy pokud nejsi v top pozici u Seznam.cz
Aleš M
Profil *
Zdravím

Nejsem z toho webu, ale naopak na ně odkazuji. A mám pocit, že nejsem sám. Nicméně mě překvapuje že mají S-rank 0. Zpětné odkazy mají určitě a ne málo.

Když to srovnám s dalšími weby co znám a jak se jim mění S-rank, tak mi to spíše připdapá, že na Seznamu nějak vyhodnocují zda je zpětný link opravdu kvalitní (z tématicky stejné stránky, není z výměnné lišty, a pod...) a pokud zjistí, že na web vede více "špatných linků" (zaplacených, z patiček, z výměnných lišt,...), tak cílový web penalizují, ale né přímo blokují.
unipow
Profil
Aleš M
ono to číslo, Srank nebude až tak důležité na pozici ve vyhledávání, roste sice z počtem kliků na dané hledání, přesněji, dokáže pravděpodobně vyhodnotit relevantnost. Nejjednudušeji se vyhodnotí relevantnost hledaní tak, že umí zjistit, kolik lidí na dany odkaz při hledané kombinaci kliklo. Tím pak jde srank nahoru. Já to číslo používám opravdu jen k tomu, že si tím vyhodnotím, jestli je má stránka na hledané kombinace relevantní. Z toho vyplývá, když budu mít svou stránku nalezitelnou na nesmyslnou kombinaci slov v titulku, která pak na stránce není a tím pádem ji nenajdu ani v popisku pod odkazem ve výsledcích, tak mi lidé na hledání neklikají a srank neroste.
Ve tvém případě: na kombinaci hledání práce v praze najdu sice na seznamu tvůj web na 7 pozici, ale odkazuje to v popisu na tak totální složitost, že určitě v tom případě nekliknu a nepodívám se. A tak to bude asi pokračovat.
Marek Prokop tady kdysi řekl moudrou větu, že odpoví rád na každý dotaz, který je schopen odpovědět do 5min, ten web je podle mého názoru potřeba podrobit podrobné analýze velmi důkladné a upravit. Je možno se rozhodnout mezi mnoha odborníky, nebo ještě více rádoby odborníky, třeba H1, což já považuju za špičku, nebo začít studovat, číst a učit se. Obě cesty jsou možné, ta první za peníze, ta druhá za čas, ale obojí jsou peníze. Diskuze tady pravděpodobně to nejlepší řešení nenajde. Můj názor při běžném pohledu na ty stránky je, že je potřeba udělat změny, analýzu. Víc než 10min tady tomu nikdo zadarmo věnovat nebude. Můj názor. A to je málo.
unipow
Profil
souki
nejen pomocí nich
souki
Profil
unipow
jelikož je srank jen obdoba pagerank, tak ano, jen pomocí nich.
unipow
Profil
souki
nevím, protože nejsem z google, jestli je to jen pomocí zpětných odkazů, ale vím 100%, protože jsem to testoval, že na seznamu to není jen zpětnými odkazy. Mohu dokázat, pokud tě to zajímá, pošli mi email.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0