Autor Zpráva
Gandalf
Profil *
Zdravím,

koupil jsem si jeden zpětný odkaz s GPR 6 a S-rank nad 90, po měsíci mě prakticky žádná ze statistik neukazuje, že by z té stránky vedl zpětný odkaz nebo nějaký přístupy. U webu s návštěvností přes 20 tis/měsíc a odkazem na hlavní straně mě to dosti zaráží. Odkaz je sice v patičce, ale mám odkazy na webech s návštěvnosti do 100 lidí za den a GPR 3 a v statistikách se zobrazují i jako návštěvy i jako odkazované weby. Tyto údaje získávám z toplist.cz, navrcholu.cz a z hostingové statistiky. Ve statistice hostingu se občas nějaký ten odkaz objeví, ale je to bída. Odkaz nemá parametr rel="nofollow" ale je tam následující:

onclick="javascript:this.href='http://www.sosej.cz/svc_link_click?id=3 7';return true;"

Je možné, že by se dalo nějak zajistit, aby se odkaz zobrazoval pro návštěvníka, ale pokud na stránku zamíří vyhledávací robot, odkaz se nezobrazí?
Joker
Profil
Gandalf
A jak vypadá samotný ten odkaz (respektive jeho href)?
Jestli je to udělané jen Javascriptem, tak to roboti nepřečtou.

Je možné, že by se dalo nějak zajistit, aby se odkaz zobrazoval pro návštěvníka, ale pokud na stránku zamíří vyhledávací robot, odkaz se nezobrazí?
Ano, možné to je. Roboti se dají poznat podle user-agent.
Můžete se ale podívat na Google na verzi stránky z cache a uvidíte, jak tu stránku přečetl Google robot při své poslední návštěvě.
Gandalf
Profil *
Jo díky dobrá rada, ale když jsem to zkoušel, tak se u uvedeného webu nezobrazil archiv, jen podobné stránky...
Gandalf
Profil *
Připadá mi, že je některé weby nějak blokují zobrazení archívu na google, třeba toplist při snaze zobrazit archív zahlásí chybu, u některých webů není vůbec...
Marek Prokop
Profil
Pokud je href normální, roboti projdou. Uživatelé asi projdou taky, ale protože jdou přes JavaScript, nemusí se zaznamenat referrer (nevím jistě).
Bubák
Profil
Roboti se dají poznat podle user-agent.
Tak si nainstaluj do Firefoxe "User Agent Switcher" a zahraj si na goolegoota.
Gandalf
Profil *
Tak si nainstaluj do Firefoxe "User Agent Switcher" a zahraj si na goolegoota.

Asi to ale taky vyžaduje přidání nějaké definice, která se bude tvářit jako googleboot...???
fikus
Profil *
pokud jim za ten odkaz platíš, tak bych požadoval aby ten odkaz vedl klasicky a ne přes javascript.
Richi
Profil
pokud jim za ten odkaz platíš, tak bych požadoval aby ten odkaz vedl klasicky a ne přes javascript.
souhlasím, tohle je prasárna :-)
Gandalf
Profil *
Ještě jeden dotaz, je možné že koupený odkaz je ve zdrojáku OK, ale jeho indexace je zakázána v robot.txt? Lze se k tomuto souboru nějak dopracovat a přečíst ho?
Maatees
Profil *
Gandalf
Jo, lze ho přečíst.
Zadej adresu webu, kde máš zpětný odkaz např. www.example.com a za to dej /robots.txt.

Celé to tedy bude: www.example.com/robots.txt
Gandalf
Profil *
Jo, lze ho přečíst.

Takže předpokládám, že musí být vždy v kořeni a nelze jej nějak blokovat pro čtení nebo zobrazení...
Maatees
Profil *
Gandalf
No pokud tam ten soubor je, tak musí být v kořeni a neblokovaný.
Jinak ztrácí význam.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0